wtorek, maja 22, 2012
Zaloguj się przez Facebook
   
Text Size
Widgets Magazine

visual media statyczny



Nawet 100 tys kary za znęcanie nad zwierzętami

( 1 Vote )
pies13 lata więzienia za znęcanie się nad zwierzętami, 10 lat pozbawienia prawa do ich posiadania oraz nawet 100 tys zł grzywny. Takie kary będą obowiązywać wedle znowelizowanej ustawy o ochronie zwierząt.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, znowelizowana ustawa zwiększa kary za znęcanie się nad zwierzętami z 2 do 3 lat pozbawienia wolności. Wprowadzona zostanie także nowa kara w postaci zakazu posiadania zwierząt. Teraz osoba, która będzie znęcała się nad zwierzęciem, będzie mogła stracić prawo do ich posiadania na okres od roku do 10 lat. Projekt zakłada także wprowadzenie dotkliwszych grzywien dla sprawców przemocy. Sąd będzie mógł orzec karę od 500 nawet do 100 tys zł.
Ponadto nowa ustawa wprowadza zakaz trzymania psów na uwięzi dłużej niż 12 godz. Łańcuch nie może być krótszy niż trzy metry. Zakazano także przycinania psom ogonów i uszu ivodstrzeliwania przez myśliwych błąkających się w łowisku zwierząt domowych. Teraz każdy kto napotka porzucone zwierzę, będzie musiał powiadomić o tym schronisko dla zwierząt, straż gminną lub policję.

Nowa ustawa nakłada na gminy obowiązek finansowania opieki nad bezpańskimi zwierzętami, w tym sterylizacji, i zakazuje rozmnażania zwierząt w celach handlowych poza zarejestrowanymi hodowlami.

Opracowano na podstawie informacji PAP

Written by :
Martyna Sokołowska
 


Dodaj komentarz

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

kolektory 5Kolektory słoneczne – duży komfort, ogromne oszczędności. Przyszła wiosna, czas aby pomyśleć o tym, co moglibyśmy zmienić w naszych domach. Może w tym roku warto zainwestować w coś, co szybko nam się zwróci a jednocześnie znacząco podwyższy standard naszego codziennego życia? Więcej przeczytasz tutaj.

mieszkanie 10

Nowe mieszkania w centrum Zagórza! W Zagórzu na swoich właścicieli czeka osiem nowoczesnych, przestronnych i komfortowych mieszkań. Znajdują się one w idealnej okolicy, w samym centrum miasta. Więcej przeczytasz tutaj.


bajka

 

 

OGŁOSZENIA

SANOK 250x120 copy

paznokcie i wizaz

dyzur aptek2

 

NASZ PATRONAT

festiwal teatrów

mma2

baner SZLAKETNA PACZKA

konkurs fotoreportaz pwsz patronat

konkurs foto puchatek2

Gazeta Podkarpacka