Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Martyna Sokołowska  |  05.06.2012

Krościenko: Po tragicznym wypadku przykryją kanał

Fot. Martyna Sokołowska

KROŚCIENKO. Po serii artykułów na naszym portalu o tragicznym wypadku na przejściu granicznym w Krościenku, w wyniku którego zginęła 55-letnia obywatelka Ukrainy, w przeciągu kilku najbliższych dni na wszystkich kanałach kontrolnych pojawią się kraty. - Cała powierzchnia kanałów zostanie przykryta – powiedział w rozmowie z reporterką portalu iSANOK.pl Michał Wnuk, dyrektor Zakładu Obsługi Przejść Granicznych w Krościenku.

Zabezpieczenia to wynik kontroli Inspekcji Pracy na miejscu tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w Budynku Kontroli Specjalnej na polsko – ukraińskim przejściu w Krościenku. Przypomnijmy, 5 maja podczas szczegółowej kontroli ukraińskiego busa do kanału wpadła 55 – letnia obywatelka Ukrainy, która pomagała kierowcy wyładowywać towary z busa. Lekarze w sanockim szpitalu dziewięć dni walczyli o jej życie. Niestety, kobieta zmarła. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz reportaż video mówiący o wypadku.

Zdaniem Dawida Barana, Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie zabezpieczenia kanału w budynku, w którym doszło do tragicznego wypadku nie były wystarczające. Do tej pory chroniły go tylko trzy metalowe kraty i krawężnik pomalowany w żółtoczarne pasy. Dół długości kilkunastu metrów i głębokości dwóch metrów był przykryty tylko częściowo. Teraz zostanie w całości zabezpieczony – Kanał, w którym doszło do wypadku służy do kontroli ciężarówek i autokarów. Aby umożliwić celnikom kontrolę kanał musi być odkryty. Do tej pory chroniły go trzy metalowe kraty. Teraz zabezpieczenia pojawią się na całej długości – powiedział Mariusz Wnuk.

Sprawę wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesku. - Kompletujemy dokumenty, czekamy na wyniki sekcji zwłok i na opinię biegłego patomorfologa. Do połowy czerwca powinien zostać opracowany monitoring z miejsca zdarzenia. Przesłuchaliśmy większość osób, które podróżowały razem z kobietą w busie. Niestety ich zeznania nie wniosły nic nowego do sprawy. Większość z nich nie widziała momentu, w którym kobieta wpadła do kanału – tłumaczy Maria Chrzanowska, Prokurator Rejonowy z Leska. O postawieniu ewentualnych zarzutów będzie można mówić dopiero pod koniec czerwca.

MARTYNA SOKOŁOWSKA

Martyna Sokołowska
Martyna Sokołowska

zobacz inne treści autora
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

W miarę postępującego uprzemysłowienia środowiska oraz zanieczyszczenia gleb...
Rozwój gospodarczy oraz zwiększenie skali potrzeb społecznych to pozytywne...
Czysta energia - czysty zysk. Instalacje solarne są atrakcyjne zarówno dla...
SANOK. Wybierasz się na zakupy i chcesz zaparkować swój samochód w centrum...
Ubezpieczenie to podstawowy wydatek w naszym budżecie. Wbrew pozorom wcale nie musi...
BRZOZÓW. Kompleks Sportowo-Rekreacyjny, zjeżdżalnie, plac zabaw, korty tenisowe,...

Kalendarium

/ Marzec 2015
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl