Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Martyna Sokołowska  |  02.01.2012

Zabił 18 - latkę. Grozi mu dożywocie

Zabójstwo i usiłowanie zabójstwa to zarzuty, jakie usłyszał 21 – letni Andrzej U, zabójca 18 – letniej Dominiki. Do makabrycznej zbrodni doszło w sylwestrową noc z soboty na niedzielę w miejscowości Stany (powiat stalowowolski). Jak poinformowała nas Bogusława Marciniak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Nisku, chłopak częściowo przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie.

Przed chwilą zakończyło się przesłuchanie Andrzeja U, oskarżonego o zabójstwo 18 – letniej Dominiki i usiłowanie zabójstwa jej 22 – letniej koleżanki Sylwii K. Ze słów Bogusławy Marciniak wynika, że chłopak przyznał się do winy – Podejrzany przyznał się do użycia noża. Twierdzi jednak, że tylko się bronił, ponieważ był atakowany – informuje szefowa Prokuratury Rejonowej w Nisku. Póki co to jedyny oskarżony w sprawie. Prokuratura skierowała już do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 21 – latka – Jutro jest posiedzenie sądu. Złożyliśmy wniosek o tymczasowy areszt – mówi Bogusława Marciniak.

Do tragedii doszło w miejscowości Stany w powiecie stalowowolskim. Na sylwestrowej prywatce bawiło się kilkadziesiąt młodych osób. 21 – letni Andrzej U. wprosił się do domu, w którym bawiło się około 30 osób. Od początku zachowywał się agresywnie. Po godz. 2.00 w nocy między uczestnikami imprezy wywiązała się kłótnia. Awantura przeniosła się na podwórko. 21 – latek zachowywał się agresywnie i wymachiwał nożem. Łącznie ranił pięć osób. Śmiertelny cios zadał 18 – letniej Dominice. Obecnie w szpitalu przebywa 22 – letnia Sylwia K., która zeznała, że ani ona, ani Dominika nie brały udziału w kłótni. W chwili, kiedy dosięgnął ją nóż, przechodziła obok. Podobnie było z Dominiką. Z relacji świadków wynika, że była przypadkową ofiarą. Andrzej U. ranił nożem jeszcze trzech mężczyzn. Cała czwórka przebywa w szpitalu. Lekarze mówią, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trwają poszukiwania noża, którym posłużył się oskarżony. - Na miejscy zdarzenia są nasi funkcjonariusze. Oskarżony wskazał miejsce, gdzie wyrzucił nóż, kiedy uciekał przed policją – informuje oficer dyżurny stalowowolskiej policji. O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Martyna Sokołowska
Martyna Sokołowska

zobacz inne treści autora
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Z przeprowadzonych w latach 2016–2017 badań prowadzonych przez Zespół ds. Badań...
6 stycznia 2017 r. odbyła się IV edycja największych, Krośnieńskich Targów...
To już trzeci teledysk do autorskiej muzyki i słów zespołu HIT Sanok. Poniżej...
Na sanockim skansenie odbyła się już 43 edycja Jarmarku Folklorystycznego....

Kalendarium

/ Czerwiec 2017
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl