Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Polecamy
Martyna Sokołowska  |  02.01.2012

Zabił 18 - latkę. Grozi mu dożywocie

Zabójstwo i usiłowanie zabójstwa to zarzuty, jakie usłyszał 21 – letni Andrzej U, zabójca 18 – letniej Dominiki. Do makabrycznej zbrodni doszło w sylwestrową noc z soboty na niedzielę w miejscowości Stany (powiat stalowowolski). Jak poinformowała nas Bogusława Marciniak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Nisku, chłopak częściowo przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie.

Przed chwilą zakończyło się przesłuchanie Andrzeja U, oskarżonego o zabójstwo 18 – letniej Dominiki i usiłowanie zabójstwa jej 22 – letniej koleżanki Sylwii K. Ze słów Bogusławy Marciniak wynika, że chłopak przyznał się do winy – Podejrzany przyznał się do użycia noża. Twierdzi jednak, że tylko się bronił, ponieważ był atakowany – informuje szefowa Prokuratury Rejonowej w Nisku. Póki co to jedyny oskarżony w sprawie. Prokuratura skierowała już do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 21 – latka – Jutro jest posiedzenie sądu. Złożyliśmy wniosek o tymczasowy areszt – mówi Bogusława Marciniak.

Do tragedii doszło w miejscowości Stany w powiecie stalowowolskim. Na sylwestrowej prywatce bawiło się kilkadziesiąt młodych osób. 21 – letni Andrzej U. wprosił się do domu, w którym bawiło się około 30 osób. Od początku zachowywał się agresywnie. Po godz. 2.00 w nocy między uczestnikami imprezy wywiązała się kłótnia. Awantura przeniosła się na podwórko. 21 – latek zachowywał się agresywnie i wymachiwał nożem. Łącznie ranił pięć osób. Śmiertelny cios zadał 18 – letniej Dominice. Obecnie w szpitalu przebywa 22 – letnia Sylwia K., która zeznała, że ani ona, ani Dominika nie brały udziału w kłótni. W chwili, kiedy dosięgnął ją nóż, przechodziła obok. Podobnie było z Dominiką. Z relacji świadków wynika, że była przypadkową ofiarą. Andrzej U. ranił nożem jeszcze trzech mężczyzn. Cała czwórka przebywa w szpitalu. Lekarze mówią, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trwają poszukiwania noża, którym posłużył się oskarżony. - Na miejscy zdarzenia są nasi funkcjonariusze. Oskarżony wskazał miejsce, gdzie wyrzucił nóż, kiedy uciekał przed policją – informuje oficer dyżurny stalowowolskiej policji. O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Martyna Sokołowska
Martyna Sokołowska

zobacz inne treści autora
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Błyskawicznie, bezpłatnie i z zyskiem? Oto idealna sprzedaż. Co zrobić aby każda...
Eksperci z Pracuj.pl podpowiadają, jakie profity pracodawcy oferują pracownikom....
Poszukując zatrudnienia, warto działać systematycznie i wybierać oferty pracy...
Problemy z koncentracją, zmienne nastroje, zmęczenie – to kilka niepokojących...
Praca na określonym stanowisku wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji. Chodzi o...
Znalezienie ciekawej oferty pracy to dopiero początek zawodowej przygody. Kolejnym...

Kalendarium

/ Sierpień 2017
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl