Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Martyna Sokołowska  |  02.01.2012

Zabił 18 - latkę. Grozi mu dożywocie

Zabójstwo i usiłowanie zabójstwa to zarzuty, jakie usłyszał 21 – letni Andrzej U, zabójca 18 – letniej Dominiki. Do makabrycznej zbrodni doszło w sylwestrową noc z soboty na niedzielę w miejscowości Stany (powiat stalowowolski). Jak poinformowała nas Bogusława Marciniak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Nisku, chłopak częściowo przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie.

Przed chwilą zakończyło się przesłuchanie Andrzeja U, oskarżonego o zabójstwo 18 – letniej Dominiki i usiłowanie zabójstwa jej 22 – letniej koleżanki Sylwii K. Ze słów Bogusławy Marciniak wynika, że chłopak przyznał się do winy – Podejrzany przyznał się do użycia noża. Twierdzi jednak, że tylko się bronił, ponieważ był atakowany – informuje szefowa Prokuratury Rejonowej w Nisku. Póki co to jedyny oskarżony w sprawie. Prokuratura skierowała już do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 21 – latka – Jutro jest posiedzenie sądu. Złożyliśmy wniosek o tymczasowy areszt – mówi Bogusława Marciniak.

Do tragedii doszło w miejscowości Stany w powiecie stalowowolskim. Na sylwestrowej prywatce bawiło się kilkadziesiąt młodych osób. 21 – letni Andrzej U. wprosił się do domu, w którym bawiło się około 30 osób. Od początku zachowywał się agresywnie. Po godz. 2.00 w nocy między uczestnikami imprezy wywiązała się kłótnia. Awantura przeniosła się na podwórko. 21 – latek zachowywał się agresywnie i wymachiwał nożem. Łącznie ranił pięć osób. Śmiertelny cios zadał 18 – letniej Dominice. Obecnie w szpitalu przebywa 22 – letnia Sylwia K., która zeznała, że ani ona, ani Dominika nie brały udziału w kłótni. W chwili, kiedy dosięgnął ją nóż, przechodziła obok. Podobnie było z Dominiką. Z relacji świadków wynika, że była przypadkową ofiarą. Andrzej U. ranił nożem jeszcze trzech mężczyzn. Cała czwórka przebywa w szpitalu. Lekarze mówią, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trwają poszukiwania noża, którym posłużył się oskarżony. - Na miejscy zdarzenia są nasi funkcjonariusze. Oskarżony wskazał miejsce, gdzie wyrzucił nóż, kiedy uciekał przed policją – informuje oficer dyżurny stalowowolskiej policji. O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Martyna Sokołowska
Martyna Sokołowska

zobacz inne treści autora
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Marzec 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl