Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  16.04.2018  |  3

Gwałt, molestowanie i korupcja. Rusza proces byłego marszałka Podkarpacia

Fot. Facebook.com

Przed Sądem Okręgowym w Przemyślu ruszy dzisiaj proces byłego marszałka woj. podkarpackiego Mirosława K. Lubelska prokuratura oskarżyła go o korupcję, płatną protekcję i gwałt. Akt oskarżenia obejmuje łącznie 16 zarzutów.

Mimo, że akt oskarżenia wobec byłego marszałka województwa był gotowy już dwa lata temu, proces rusza z opóźnieniem, ponieważ podkarpackie sądy nie chciały podjąć się prowadzenia procesu.

Najobszerniejsza część zarzutów wobec Mirosława K. dotyczy przestępstw urzędniczych, to znaczy płatnej protekcji i korupcji. - Korzyści majątkowe były przyjmowane przez oskarżonego pod różnymi postaciami w okresie od końca 2008 r. do przełomu lat 2012/2013 - mówił w dniu skierowania aktu oskarżenia naczelnik wydziału przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie Andrzej Jeżyński.

Chodziło o łapówki lub obietnice otrzymania określonych korzyści w zamian za przyspieszenie pewnych spraw, wywarcie wpływu na urzędników, by wydali określone decyzje, czy podjęli określone działanie. W kilku przypadkach miały to być korzyści osobiste w postaci stosunków seksualnych w zamian za odzyskanie utraconego prawa jazdy i za załatwienie pracy określonej osobie w podległym Mirosławowi K. urzędzie, a następnie zwolnienie tej osoby. W czasie, kiedy miał popełnić zarzucane mu czyny, Mirosław K. pełnił funkcje wojewody podkarpackiego oraz marszałka województwa podkarpackiego z ramienia PSL.

Jeden z zarzutów dotyczy zgwałcenia i molestowania seksualnego podległej Mirosławowi K. pracownicy. Miało do tego dojść w latach 1999-2001, gdy K. był urzędnikiem jednego ze starostw powiatowych woj. podkarpackiego.

Przed sądem w tej sprawie odpowiadać będzie jeszcze osiem innych osób. Pozostali oskarżeni to osoby, które bezpośrednio lub pośrednio były powiązane z wręczaniem lub obiecywaniem korzyści majątkowych Mirosławowi K. Prokuratura oskarżyła ich o przestępstwa m.in. płatnej protekcji i przekupstwa funkcjonariuszy publicznych.

K. został zatrzymany przez CBA w kwietniu 2013 r., a następnie aresztowany. Wyszedł na wolność po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. zł. Otrzymał także zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny. W maju 2013 r. sejmik odwołał go ze stanowiska marszałka województwa podkarpackiego. Konsekwencją tych zdarzeń był rozpad koalicji PO-PSL-SLD w podkarpackim Sejmiku.

Byłemu marszałkowi grozi do 12 lat więzienia. Mirosław K. nie przyznał się do popełnienia żadnego z zarzucanych mu czynów.

Oj Mirek Mirek cóżeś ty narobił, dobrze że alimentów nie musisz płacić
16.04.2018, 23:15
Za dupę i coś jeszcze załatwię ci pracę. Nawet przez moment było nam dobrze. I pracę dałem. Umowa niestety to rzecz umowna i się pewnego dnia skończyła. Nikogo nie zwalniałem, to pomówienia.
LOL
17.04.2018, 05:47
No co poradzić, że jegomość lubił sex, dużo sexu...żony tylko szkoda bo poczciwa kobiecinka a słucha o (s)ekscesach męża...
Mane
17.04.2018, 09:21
karapyto ?
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl