Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  16.04.2018

Poszukiwanie pracy w Szwajcarii - reklama

W 2014 r. Szwajcaria zniosła ograniczenia w przyjmowaniu pracowników z Polski. Atrakcyjny rynek pracy zachęca do wyjazdu, przede wszystkim zarobkami, o jakich u nas można tylko pomarzyć. Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem, powinieneś zapoznać się w kilkoma faktami o rynku pracy w kraju docelowym, a także o sposobach, dzięki którym poszukiwanie pracy będzie skuteczniejsze, a przynajmniej – bezpieczne.

Szwajcaria – wysokie zarobki, ale…

Malowniczo położony kraj z perspektywy polskiego pracownika może wydawać się istnym rajem. Średnia krajowa netto na poziomie ok. 24 tysięcy złotych miesięcznie nie jednego przyprawi o zawrót głowy. Zarobki w poszczególnych zawodach mogą również kusić do zmiany pracy (jeśli chcesz sprawdzić, ile zarabia się w Szwajcarii w Twoim zawodzie, wejdź na cvspot.pl  i skorzystaj ze specjalnej wyszukiwarki zarobków). Wszystko to prawda, ale… No właśnie. Są również minusy. Jednym z nich jest na pewno bariera językowa. Angielski może być pomocny w znalezieniu pracy, ale najważniejsza jest biegła znajomość języka niemieckiego. Na terenach zachodnich przydatny może być również francuski. A to nie jedyne, co powinniśmy rozważyć przed wyjazdem.

W Szwajcarii bardzo wysokie są także koszty życia, zwłaszcza w większych miastach. Samo zakwaterowanie może pozbawić nas znacznej części pensji. Jeśli dodamy do tego konieczność samodzielnego ubezpieczenia zdrowotnego, za które również co miesiąc przyjdzie nam zapłacić przynajmniej 200 franków, a także wysokie ceny za produkty spożywcze może się okazać, że wyjazd nie będzie aż tak opłacalny, jak założyliśmy na początku. Warto zatem dobrze się zastanowić i zaplanować tak poważną zmianę życiową, by uniknąć rozczarowania.

Poszukiwanie pracy w Szwajcarii

Decyzja o wyjeździe z kraju w celu poprawienia swojej sytuacji bytowej już sama w sobie jest stresogenna. Do tego staje przed nami pytanie, gdzie szukać pracy. Wiele słyszy się przecież o niebezpieczeństwach w podejmowaniu pracy za granicą. Niezawodnym sposobem jest na pewno poszukiwanie pracy przez znajomości, jeśli to możliwe, networking. Co, jeśli jednak nie mamy takich możliwości.

Szukanie na własną rękę w internecie może przynieść spodziewane efekty, jeśli będziemy mieć szczęście. Agencje pośrednictwa pracy – z nimi też bywa różnie. W ostatnim czasie na popularności zyskują bazy CV, które ułatwiają znalezienie pracy w najlepszych szwajcarskich firmach. Jeśli chcemy zmienić dotychczasową pracę i znamy język niemiecki, być może dobrym rozwiązaniem będzie zamieszczenie swojego CV w tego rodzaju bazie.  

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl