Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  26.03.2018

Rymanowskie Wiatraki 2018 - tegoroczny sezon motoryzacyjny oficjalnie otwarty [WYNIKI]

Fot. Dariusz Błażejowski

W miniony weekend odbyły się pierwsze w sezonie zawody motoryzacyjne w regionie zorganizowane przez Automobilklub Małopolski Krosno. Rymanowskie Wiatraki 2018 były rajdem dedykowanym dla dwóch grup amatorów. Dwudniowy Super KJS, z sobotnim startem i próbą przejeżdżaną o zmroku, w którym obowiązują bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące samochodów – muszą być wyposażone w klatkę bezpieczeństwa. I odbywający się tylko w niedzielę KJS, gdzie do startu wystarczy zwykły samochód osobowy.

Do Super KJS zgłosiło się 10 załóg i wszystkie one przeszły pomyślnie odbiór administracyjny oraz badanie kontrolne dzięki czemu w komplecie mogły zameldować się na starcie. Niestety nie każdemu dane było ukończyć zmagania. Jedna z załóg była zmuszona do wycofania się już po pierwszej próbie sprawnościowej ze względu na awarię samochodu. Tym sposobem sobotni etap rajdu ukończyło 9 załóg, które kontynuowały rywalizacje następnego dnia. W niedzielę do Rymanowa zjechało kolejnych 30 załóg zgłoszonych w KJS, które również przed startem zostały sprawdzone pod względem administracyjny, a ich pojazdy zbadane pod względem technicznym. Uczestnicy byli dobrze przygotowani do zawodów, więc w komplecie zjawili się na starcie. Warunki drogowe i klimatyczne były zróżnicowane, ponieważ odcinki były drogowe i szutrowe, a podłoże od suchego, przez mokre lub błotniste do śnieżnego i zlodowaciałego. Pomimo tego obyło się bez większych zdarzeń. Co prawda kilka załóg skończyła poza trasą lub w rowie, ale nikt nie potrzebował pomocy medycznej. W niedziele do mety Super KJS dojechało 8 załóg, gdyż jedna została zdyskwalifikowana za nieregulaminowe zachowanie. W KJS natomiast przez dzień z różnych przyczyn wypadło 3 załogi, zatem na metę dotarło 27. Zawodnicy z Super KJS i KJS, którzy byli najlepsi w swoich klasach zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami.

Rymanowskie Wiatraki 2018 dzięki słonecznej choć wietrznej (wiatraki się kręciły) pogodzie uznajemy za udane. Już dziś zapraszamy wszystkich na 44. Bieszczadzki Wyścig Górski, który odbędzie się w maju. A amatorów żądnych wrażeń zachęcamy do śledzenia naszej strony www.automalop.pl gdzie pojawią się informacje o organizowanych przez nas w wakacje SuperOeSach jednym w lipcu, a drugim w sierpniu.

Tekst: Monika Fiejdasz

Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl