Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Magdalena Starościak  |  13.03.2018  |  1

Pierwsza niedziela bez handlu za nami

Fot. Magdalena Starościak

Sanok oszalał. Mimo tego, że sklepy są otwarte w soboty i to do dość późnych godzin, zakupowe szaleństwo ogarnęło miasto. – W sobotę odnotowaliśmy ok. 20 % wzrost sprzedaży w porównaniu z poprzednim tygodniem - mówi jeden z pracowników Żabki.

- W niedzielę otwarte były dwa z naszych sklepów: na Błoniach i na deptaku, ale sprzedawała szefowa i jej córka. Powiedziała mi, że ludzie już czekali pod sklepem, kiedy przyszła. Mieli też pretensje, że sklep jest otwarty tak krótko (9.00-13.00) - kontynuuje sprzedawca. – Ja mam dziś pierwszą zmianę i nie mogę z niczym się wyrobić. Uzupełnianie towaru po wczorajszym szaleństwie zajęło mi bardzo dużo czasu. Niby wczoraj miałem wolne, ale dziś mam dwa razy więcej pracy. Nie wiem komu służy ten zakaz handlu w niedzielę. Zwłaszcza, że ten dzień wolny i tak musimy odpracować.

-Moim zdaniem wolne niedzielę przynoszą korzyści głównie właścicielom sklepów- mówi inny pracownik Żabki. – Na raporcie kasowym z niedzieli wyraźnie widać ok. 70 % wzrost przychodu i to tylko przez 4 godziny. Osobiście wolałabym przychodzić do pracy w niedzielę tylko za wyższą stawkę.

Żabki jako jedne z niewielu będą otwierane w wolne niedziele. Właściciele będą się wymieniać przywilejem handlu w te dni.

Tymczasem w marketach, które były obowiązkowo zamknięte w tę niedzielę zakupowe szaleństwo miało miejsce całą sobotę. – Był bardzo duży ruch. Ludzie robili zapasy jakby świat miał się skończyć- mówi jeden z pracowników Lidla. –W Biedronce również kolejki były długie, niektórzy pracownicy musieli zostać parę chwil ponad swoją zmianę. Było trochę jak na święta. Ja się cieszę, że w poniedziałek mam wolne, bo zapowiada się ciężki dzień w związku z „zatowarowaniem” sklepu - dodaje kasjerka.

W niedzielę poza Żabkami i małymi sklepikami osiedlowymi otwarte były również stacje benzynowe. - Odnotowaliśmy ponad 100 % wzrostu sprzedaży w niedzielę- mówi menagerka Grosaru. – Mieliśmy ruch cały dzień, drzwi się praktycznie nie zamykały - dodaje. Sytuacja była taka sama na innych stacjach w całej okolicy. Tak więc kto chciał zrobić zakupy - to zrobił.

Magdalena Starościak
Magdalena Starościak
zobacz inne treści autora
stop popaprańcom
15.03.2018, 18:23
POOOOOOOOkemony!

tyle w temacie!
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Marzec 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl