Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  13.03.2018

Darmowe pożyczki. Jak wybrać? - reklama

Darmowe pożyczki to atrakcyjna opcja dla potrzebujących szybkiego zastrzyku gotówki. O czym jednak pamiętać przy wyborze jednej z nich?

Sytuacja na rynku pożyczek pozabankowych właściwie z każdym miesiącem staje się coraz bardziej dynamiczna. Do działających już w branży firm dołączają kolejne, przez co konkurencja między nimi zmienia się czasem w zaciętą wojnę. Dla klienta oznacza to coraz niższe koszty pożyczek oraz dostęp do wielu ciekawych promocji. Najczęściej chyba stosowanym przez firmy chwytem są darmowe pożyczki.

Warto jednak zaznaczyć, że nie zawsze są one darmowe. Brak jednej z opłat pożyczkodawca może bowiem rekompensować sobie zwiększeniem pozostałych kosztów. Zdarza się też, że darmowa pożyczka, jeśli klient nie poradzi sobie z jej terminową spłatą, staje się bardzo kosztowna. Przed zaciągnięciem którejś z nich warto więc dowiedzieć się więcej na ich temat.

Pożyczka darmowa czy nie?

Darmowe pożyczki zwykle rzeczywiście są darmowe, jednak zaciągająca je osoba musi spełnić przynajmniej dwa warunki. Pierwszy to bycie nowym klientem danej firmy. Dla pożyczkodawcy tego typu produkty finansowe są bowiem opłacalne przede wszystkim ze względu na to, że klient zachęcony pierwszą, bardzo korzystną ofertą, za drugim razem prawdopodobnie wróci do tej samej firmy.

Drugim warunkiem, który klient musi spełnić, by pożyczka okazała się dla niego darmowa jest spłata pożyczki w terminie. Niemal wszystkie umowy skonstruowane są w ten sposób, że nawet jeden opóźnienia sprawia, że klient musi spłacić zarówno prowizję z odsetkami, jak i dodatkowe opłaty związane z przedłużeniem terminu.

Bez prowizji, bez odsetek

Poza pożyczkami reklamowanymi jako darmowe, na rynku znajdziemy też sporo ofert, w ramach których klient zwolniony jest z którejś z opłat – prowizji lub oprocentowania. Decydując się na skorzystanie z jednej z nich koniecznie powinniśmy jednak sprawdzić, czy pozostałe opłaty są na tyle niskie, że pożyczka nadal jest atrakcyjną opcją. Choć takie oferty zdarzają się coraz rzadziej, nadal natrafić można na pożyczki, w których opłaty przygotowawcze wynoszą nawet jedną piątą pożyczanej kwoty.

Jeszcze inna opcja to pożyczki w promocyjnych cenach. Niektóre firmy (między innymi Pożyczka Plus) swoim nowym klientom oferują bowiem pożyczki, których koszty zamykają w kwocie 10 złotych. Warunki utrzymania tak niskich opłat są takie same, jak w przypadku zupełnie darmowych pożyczek

Bez względu na to, na którą opcję się zdecydujemy, warto jednak pamiętać, że w ramach darmowych pożyczek zwykle nie są dostępne wysokie kwoty. Większość firm nowym klientom nie pożycza więcej niż 2 tysiące złotych. Wyjątek stanowi Wonga – firma w ramach darmowej pożyczki oferuje nawet 10 tysięcy złotych.

Jak wybrać darmową pożyczkę?

Przy wyborze darmowej pożyczki, poza ewentualnymi ukrytymi kosztami, kluczowe są wymagania udzielającej je firmy i to, czy je spełniamy. By uniknąć stresu związanego z otrzymaniem decyzji odmownej, warto wcześniej zapoznać się z kilkoma ofertami i wybrać te, które są dla nas dostępne. Pomogą w tym porównania darmowych pożyczek, które bez problemu znajdziemy w internecie.

źródło: http://twojapierwszachwilowka.pl/blog/przeglad-firm-oferujacych-darmowe-pozyczki/

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Marzec 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl