Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Martyna Sokołowska  |  13.03.2018

Ogień zabrał im wszystko, potrzebna pomoc [ZDJĘCIA]

Fot. archiwum Fundacji Czas Nadziei

W jednej chwili stracili dorobek całego życia. Doszczętnie spłonął niedawno odnowiony dom, meble, sprzęt, ubrania, pamiątki. Mieszkają kątem u rodziny, w budynku bez łazienki. Marzą o odbudowie domu, ale sami nie dadzą rady.

 

Pożar wybuchł w niedzielę przed 7 rano. Z ustaleń strażaków wynika, że doszło do zaprószenia ognia. Z żywiołem walczyło kilka zastępów strażaków, niestety drewniano-murowany dom doszczętnie spłonął. W pożarze zginął mąż pani Lucyny.

Drewniano-murowany dom zamieszkiwały trzy osoby. Pani Lucyna z mężem i ich 18-letni syn. Dwójka starszych dzieci, Diana i Damian studiują i mieszkają poza Sanokiem.

Rodzina mieszkała skromnie. Dom utrzymywała pani Lucyna z niewielkiej pensji pomocy kuchennej w sanockim szpitalu. Na co dzień opiekuje się chorą ponad osiemdziesięcioletnią mamą, która wymaga stałej opieki. To tam pani Lucyna z synem zamieszkała po pożarze. Warunki są trudne, w budynku nie ma łazienki. Rodzina marzy o odbudowie domu, ale sama finansowo tego nie udźwignie. - Według wstępnych szacunków na odbudowe domu potrzeba około 150 tysięcy złotych - mówi Damian Biskup z Fundacji Czas Nadziei, która utworzyła specjalne konto na wpłatę pieniądzy dla poszkodowanej rodziny.

PBS o/Sanok 30 8642 1184 2018 0037 4228 0022

Można także wysłać SMS:

Tresc - ICH.NADZIEJA

Numer - 7555

Koszt jednego SMS 6,15zł

Pierwsi na pomoc ruszyli sąsiedzi. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy na najpilniejsze potrzeby. Pomagają też przyjaciele i znajomi. - W najbliższych dniach w kilku sanockich restauracjach, siłowniach i sklepie sportowym przy ulicy 3 Maja staną puszki, do których będzie można wrzucać pieniądze - informuje Patryk Bocoń. 

Pomoc finansową przekazał także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku. - Dzisiaj została wydana decyzja o przekazaniu rodzinie jednorazowej zapomogi w wysokości 6 tysięcy złotych - poinformowano nas z MOPS. 

W pomoc zaangażowano także II Liceum Ogólnokształcące, w którym uczy się Kuba oraz Zespół Szkół nr 1 w Sanoku (dawny Ekonomik, którego absolwentką jest Diana (21 lat), córka pani Lucyny). - W najbliższych dniach w naszej szkole odbędzie się zbiórka pieniędzy dla poszkodowanej rodziny. Na pewno nie będzie to jednorazowa akcja, samorząd będzie ją na bieżąco koordynował - powiedziała nam Maria Pospolitak, dyrektorka Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku.  

- Diana była bardzo dobrą uczennicą, systematyczną, sumienną i zawsze przygotowaną do zajęć. Na pewno nie zostawimy tej rodziny bez pomocy - dodaje nasza rozmówczyni. 

Pomoc obiecała też parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, w której w najbliższych dniach odbędzie się zbiórka pieniędzy. 

Osoby, które chciałyby wesprzeć poszkodowaną rodzinę, proszone są o kontakt z naszą redakcją pod numerem telefonu 577 283 465.

Martyna Sokołowska
Martyna Sokołowska

zobacz inne treści autora
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Marzec 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl