Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  08.03.2018

Co zrobić, kiedy trzeba ekspresowo przelać pieniądze? - reklama

Rzut oka na kalendarz przyprawia Cię o szybsze bicie serca. Nadchodzi wieczór, a dziś mija ostatni dzień spłaty raty za mieszkanie. Jak uniknąć odsetek za opóźnienia w płatnościach? Co zrobić, kiedy trzeba błyskawicznie przelać pieniądze na konto w innym banku? Sprawdź, jak działa usługa przelew ekspresowy.

Przelew ekspresowy kontra tradycyjny

Według badań Narodowego Banku Polskiego przeprowadzonych we wrześniu 2016 roku 79% Polaków powyżej 18. roku życia posiada rachunek bankowy. Mimo że wciąż pozostajemy nieco w tyle za Europą Zachodnią, tak bardzo przyzwyczailiśmy się do zakupów za pomocą karty, że coraz częściej wcale nie nosimy przy sobie gotówki. Zwłaszcza że transakcji bezgotówkowych możemy dokonać nie tylko w osiedlowych spożywczakach, a nawet… u szewca. Gdy jednak nagle zabraknie nam środków na koncie, a nasi najbliżsi posiadają rachunki w innych bankach, pieniądze otrzymamy dopiero podczas następnej sesji wychodzącej. Co zrobić, gdy kilkugodzinne czekanie na dodatkowy zastrzyk gotówki nie wchodzi w grę?

Przelew w 10 minut – kiedy to się opłaca?

Przelew ekspresowy przydaje się nie tylko, gdy „zaśpimy” z płatnościami. Pamiętasz ostatni wyjazd Twojej pociechy na ferie i gorący telefon z prośbą o wsparcie finansowe? Rachunek w innym banku to nie problem – dodatkowa gotówka błyskawicznie znajdzie się na koncie Twojego dziecka. Jak to działa? Po wykonaniu przelewu bank przekazuje informacje o odbiorcy, numerze rachunku oraz kwocie do operatora usług finansowych, czyli Blue Media S.A. Za jego pośrednictwem przelew dociera do odbiorcy posiadającego konto w innym banku. Zamiast jednego przelewu międzybankowego, wykonywane są dwa przelewy wewnątrzbankowe, co pozwala uniknąć oczekiwania na realizację sesji przychodzących i wychodzących. Dzięki temu odbiorca może otrzymać pieniądze nawet w ciągu 10 minut.

Jak zrobić przelew ekspresowy?

Aby zrobić szybki przelew, trzeba oczywiście być posiadaczem rachunku bankowego np. w eurobanku. Niezbędny będzie także aktywny dostęp do internetowego serwisu bankowego lub aplikacji mobilnej. Koszt wykonania przelewu ekspresowego w pakiecie prestige zaczyna się już od złotówki. Możesz zasilić konto wybranego odbiorcy kwotą nawet do 3 000 złotych i wykonać do dwóch przelewów ekspresowych dziennie. Na stronie internetowej eurobanku znajdziesz pełną listę banków, do których w razie nagłej potrzeby możesz zrealizować przelew ekspresowy.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Marzec 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl