Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  13.02.2018

Jak wybrać najlepszy apartament nad morzem? - reklama

Apartamenty nad morzem są coraz bardziej popularną alternatywą dla pokoi w nadmorskich ośrodkach i kwaterach noclegowych. Wzrost ich popularności łączy się z zapewnianiem przez ośrodki najwyższej klasy standardu apartamentów w bardzo przystępnych cenach. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania apartamentu, aby jak najlepiej wykorzystać nasz pobyt nad morzem?

Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania apartamentów nad polskim morzem?

Podczas poszukiwań najlepiej spełniającego nasze oczekiwania apartamentu nad polskim morzem musimy zwrócić uwagę na kilka czynników, które szerzej omówione zostały w poradniku opublikowanym na blogu ośrodka wczasowego West Baltic Resort w Świnoujściu. To kryteria, które mogą okazać się bardzo istotne i zadecydować o tym, czy pobyt nad Bałtykiem uznamy za udany. Należą do nich przede wszystkim kwestie takie jak lokalizacja ośrodka wypoczynkowego na mapie miasta, a także jego standard i pojawiające się w Internecie opinie. Powinniśmy także zwrócić uwagę na możliwość skorzystania z dodatkowych usług z zakresu wellness lub spa oraz dostępność opcji pełnego lub częściowego wyżywienia. Jeżeli wymagamy tego typu udogodnień, musimy także koniecznie wziąć pod uwagę stopień przystosowania rozważanego przez nas ośrodka do potrzeb osób niepełnosprawnych lub poruszających się na wózkach oraz sprawdzić możliwość dobrania odpowiedniej diety.

Oto lista 4 najważniejszych kryteriów, które pozwolą nam wybrać wymarzony nadmorski apartament:

Lokalizacja

Podczas wyboru apartamentu rozważmy najpierw lokalizację ośrodka, w którym się on znajduje. Jeżeli zależy nam na wakacjach na łonie natury, powinniśmy bowiem unikać hoteli czy ośrodków zlokalizowanych w centrach dużych i średnich miast. Nie chcąc jednak oddalać się zbytnio od głównych ulic i deptaków miejskich, wielu klientów decyduje się na pobyt w apartamentach znajdujących się tuż przy plażach. Wiąże się to bowiem zwykle z naturalnym otoczeniem sosnowego lasu, który porasta większą część polskiego wybrzeża. Jednocześnie nieduża odległość od morza jest istotna zwłaszcza podczas letnich wakacji, kiedy dla większości osób decydujących się na urlop nad morzem główną atrakcję stanowi plażowanie.

Wellness & Spa

Dostęp do strefy wellness, w skład której wchodzą zwykle basen, jacuzzi oraz kompleks saun, a także możliwość skorzystania z zabiegów w hotelowym spa, to kolejne z ważnych czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniego ośrodka oferującego apartamenty nad morzem. Dodatkowe udogodnienia tego rodzaju są szczególnie często wybierane przez klientów w sezonie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nie sprzyja raczej plażowaniu czy wielogodzinnym spacerom na łonie natury. Stanowią bowiem przyjemną odskocznię od szarej codzienności i są sposobem na zrelaksowanie się i przynajmniej chwilowe zapomnienie o stresie związanym z pracą i obowiązkami.

Wyżywienie

Ten aspekt również jest szczególnie ważny przy pobytach w apartamencie nad morzem w okresie jesienno-zimowym. Musimy bowiem liczyć się z faktem, że poza sezonem letnim wiele restauracji oraz barów oferujących najróżniejsze dania, od smażonych ryb morskich aż po włoskie pizzerie, zamyka swoje podwoje. Problemem może wówczas stać się znalezienie otwartej jadłodajni znajdującej się w niewielkiej odległości od naszego ośrodka. Jeżeli wolimy uniknąć kłopotów związanych z długimi pieszymi poszukiwaniami i niekoniecznie satysfakcjonującym nas menu jedynej otwartej restauracji, warto zdecydować się na opcję całkowitego wyżywienia oferowaną przez liczne ośrodki wypoczynkowe i hotele nad morzem.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Choć kwestia ta jest poruszana jako ostatnia, dla części klientów będzie ona najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze określonego ośrodka oferującego apartamenty nad morzem. Osoby cierpiące z powodu trudności z poruszaniem się oraz goście niepełnosprawni, poruszający się przy pomocy kul, balkoników bądź na wózkach inwalidzkich, powinni w pierwszej kolejności ocenić, w jakim stopniu dany ośrodek przystosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych i czy znajdziemy w nim niezbędne udogodnienia takie jak podjazdy, łatwo dostępne i wystarczająco duże windy i specjalistyczne oprzyrządowanie łazienek oraz strefy wellness i spa. W przypadku osób niepełnosprawnych istotna będzie także możliwość skorzystania z pełnego wyżywienia oferowanego przez hotel czy ośrodek, co pozwoli na uniknięcie długich i nie zawsze komfortowych poszukiwań restauracji dostosowanej do ich potrzeb.

Publikacja: insane.agency

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Luty 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl