Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Martyna Sokołowska  |  25.01.2018  |  11

Rząd inwestuje w Bieszczady. Chce budować centrum sportowe dla olimpijczyków [ZDJĘCIA]

Fot. archiwum Starostwa Powiatowego w Ustrzykach Dolnych

Jest szansa, że w Bieszczadach będzie można zobaczyć najlepszych polskich sportowców. Ministerstwo Sportu i Turystyki chce na terenie powiatu bieszczadzkiego zbudować Centralny Ośrodek Sportu. Miejscowi samorządowcy kibicują inwestycji. Liczą na promocję, nowe miejsca pracy i rozwój gospodarki.

O tym, że w Bieszczadach może powstać nowoczesny ośrodek dla sportowców, poinformował kilka dni temu Marek Kuchciński, marszałek Sejmu. W ostatnich dniach spotkał się w tej sprawie m.in. z Bartoszem Romowiczem, burmistrzem Ustrzyk Dolnych i Markiem Andruchem, starostą bieszczadzkim. W trakcie spotkania został stworzony zespół do spraw realizacji Centralnego Ośrodka Sportowego na terenie gminy Ustrzyki Dolne.

Wstępne założenia mówią o budowie kompleksu o wartości około ćwierć miliarda złotych. - Będzie to ośrodek przygotowań olimpijskich przeznaczony dla profesjonalnych sportowców, ale ma mieć też w części charakter komercyjny, więc w jakimś zakresie będzie dostępny dla wszystkich - informuje Marek Andruch, starosta bieszczadzki.

Kompleks byłby podzielony na dwie części. Powstanie baza hotelowa, baza treningowa oraz zaplecze odnowy biologicznej. Pod uwagę brane są dwie lokalizacje na terenie gminy Ustrzyki Dolne – w Jasieniu i nad zalewem solińskim w Teleśnicy.  Prace przygotowawcze, koncepcyjne i uzgodnieniowe rozpoczną się już w tym roku. Inwestycja ruszyłaby w przyszłym roku i byłaby realizowana etapami – wyjaśnia starosta bieszczadzki.

Zakończenie budowy przewidywane jest na rok 2023-2024. Koszt realizacji inwestycji wstępnie oszacowano na 200-250 milionów złotych i będzie finansowana z pieniędzy rządowych oraz po części samorządowych.

– Po budowie przejścia granicznego w Krościenku jest to druga wielkie przedsięwzięcie po 1989 r. Oprócz miejsc pracy na poziomie około stu osób, dochodzą miejsca pracy w podmiotach współpracujących. To już jest dużo. Mamy nadzieję, że powstanie ośrodka wpłynie na rozwój całego powiatu, pobudzi inwestycje i pozwoli rozwijać gospodarkę turystyczną. Realizacja tej inwestycji oraz innych zapowiedzianych przez marszałka, samorząd wojewódzki i powiatowy pozwoli nam wskoczyć do innej ligi – uważa starosta bieszczadzki.

Wojciech Szot, rzecznik Urzędu Gminy w Ustrzykach Dolnych dodaje, że również gmina liczy na promocję, rozwój i nowe miejsca pracy. – Bieszczady są biednym regionem, ulokowanie u nas takiej inwestycji to dla nas spora szansa na rozwój, dlatego będziemy jej mocno kibicować – powiedział rzecznik. 

Centralny Ośrodek Sportu (COS) jest podmiotem wyspecjalizowanym w szkoleniu sportowym kadry olimpijskiej i narodowej, zarówno seniorów, jak i juniorów. Posiada sześć Ośrodków Przygotowań Olimpijskich: w Spale, Władysławowie, Giżycku, Wałczu, Szczyrku i Zakopanem.

Podstawowym zadaniem COS jest zapewnienie warunków dla szkolenia sportowego prowadzonego przez polskie związki sportowe i inne podmioty zajmujące się kulturą fizyczną, w tym przede wszystkim do tworzenia warunków odpowiednich dla przygotowywania kadry narodowej do udziału w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach świata.

COS jest instytucją gospodarki budżetowej podlegającą Ministerstwu Sportu i Turystyki.

Martyna Sokołowska
Martyna Sokołowska

zobacz inne treści autora
Galeria zdjęć
Tędy droga wiedzie ku sukcesom.
25.01.2018, 11:57
Jak to jest realne to tylko zazdroszczę Ustrzykom. Tam centrum sportów a w Sanoku więzienie.
Widać różnicę w działaniu władzy. Nie słyszałem aby Ustrzyki zabiegały o polepszanie warunków więźniom. Stawiają na dobrowolnych turystów! ☺
Jakis
25.01.2018, 12:02
Dobrze bylo by wykorzystac szanse ,zadaszyc tor jazdy szybkiej,zbudowac druga tafle lodowiska i calosc razem z basenami oddac pod zarzady Centralnego Osrodka Sportu
Dede
25.01.2018, 12:17
Jakie obiekty są brane pod uwagę podczas budowy, skocznia narciarska jest w planach budowy czy tak jak to bywa zostanie pominięta?
zatroskany
25.01.2018, 12:43
Jeśli w Ustrzykach powstanie Centralny Ośrodek Sportu z zapleczem odnowy biologicznEj, to przecież będzie to konkurencja dla sanockiego Centrum wodno-Rehabilitacyjnego.
To do Sanoka mieli przecież przyjeżdżać sportowcy.... A będą oczywiście do Ustrzyk!
Kto utrzyma sanocki obiekt? Kto bedzie pokrywał STRATY? Bo wyliczenia wiadomo kto zrobi...
Miætek
25.01.2018, 12:47
CHolera jasna, kto to będzie spłacał ?
Jak mawia klasyk.
" NA KREDYT TO I HITLER AUTOSTRADY POTRAFIŁ WYBUDOWAĆ"

Ludzie obudźcie się i nie cieszcie jak skończone MATOŁY, na to będą pracować jeszcze wasze wnuki !
@Miætek
25.01.2018, 13:10
Mietek, a pamiętasz niejakiego p. Kononowicza. Też mówił, " żeby nie było niczego". To twój autorytet?
Muszę
25.01.2018, 14:25
Taaaa co kilka kilometrów dom qultury, biblioteki, centrum odnowy i basen najlepiej z jacuzzi. A drugiego normalnego człowieka coraz trudniej spotkać. Bieszczady to nie tylko kultura. Jak macie za co to budujecie, czyżby kolejny pojebane projekt unijny???
Anonim
25.01.2018, 15:41
Nowe projekty rozwoju Bieszczadów są popierane przez każdego. Przeze mnie też.

Jedno mnie dziwi. Tak biedna gmina ma swojego rzecznika? Pracuje jako wolontariusz czy na etacie tylko rzecznika.
rotfl
25.01.2018, 16:46
Sanockim buraczkom już gul skoczył :D yeeebać!
sportowiec
25.01.2018, 19:48
Mogli by też pomyśleć o torze saneczkowym na bobsleje (w Polsce brak) przy takim centrum no i tras duzo wiecej na narty biegowe a latem trasy rowerowe, jesli by w sanoku zakryli tor w ustrzykach polepszyli infrastrukturę narciarską stale wyznaczone trasy slalom,gigant bylo by piekne centrum sportów zimowych
MARIAN NELSON
31.01.2018, 01:38
pożyczka! pożyczka!! pożyczka!!!
Szukasz renomowanej i akredytowanej prywatnej firmy pożyczkowej, która zapewnia pożyczki na całe życie. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek w bardzo szybki i łatwy sposób, pożyczki osobiste, kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne, kredyty studenckie, kredyty na działalność gospodarczą, kredyty inwestycyjne, konsolidację zadłużenia i wiele innych. Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebujesz pożyczki konsolidacyjnej lub hipoteki? Nie wyglądasz już tak, jakbyśmy byli tutaj, aby wszystkie twoje problemy finansowe należały do przeszłości. Pożyczamy fundusze osobom i firmom potrzebującym pomocy finansowej w wysokości 2%. Nie wymaga się numeru ubezpieczenia społecznego i nie jest wymagana kontrola kredytowa, gwarantowana w 100%. Chcę korzystać z tego medium, aby poinformować Cię, że zapewniamy niezawodną i pomocną pomoc, a my z przyjemnością zaoferujemy Ci pożyczkę.
Następnie wyślij do nas e-mail na adres: (mariannelson2012@gmail.com), aby złożyć wniosek o pożyczkę
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Luty 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl