Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Martyna Sokołowska  |  19.01.2018  |  5

Areszt Śledczy do likwidacji

Fot. archiwum iSanok.pl

Ministerstwo Sprawiedliwości wydało decyzję o likwidacji Aresztu Śledczego w Sanoku. Zakład przestanie istnieć z dniem 31 marca tego roku. Więźniowie zostaną przeniesieni do innych zakładów karnych, a pracownicy do innych jednostek.

Likwidacja Aresztu Śledczego w Sanoku związana jest z jednym z zapowiadanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości elementów reformy więziennictwa, tj. planami budowy i modernizacji zakładów karnych. Do końca marca przekształceniu lub likwidacji ulegnie 23 małych i wyeksploatowanych jednostek penitencjarnych, co zgodnie z założeniami resortu sprawiedliwości, ma przynieść racjonalizację wydatków ponoszonych na ich utrzymanie.

Obecnie w Areszcie Śledczym w Sanoku przebywa 138 osadzonych, zatrudnionych w nim jest 76 funkcjonariuszy i pracowników. Likwidacja placówki, według zapewnień przedstawicieli Służby WIęziennej, nie wpłynie na utratę pracy przez funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej. Nie zabraknie również miejsc dla osadzonych. – Funkcjonariusze zostaną przeniesieni do pełnienia służby w innych jednostkach penitencjarnych. Osadzeni, zgodnie z ich sytuacją prawną, rodzinną i klasyfikacją zostaną przetransportowani do właściwych zakładów karnych – zapewnia mjr Elżbieta Krakowska, rzecznik Prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Reforma więziennictwa ma przynieść nie tylko korzyści ekonimiczne, ale również poprawę warunków pełnienia służby przez funkcjonariuszy. – Zaoszczędzone fundusze przeznaczone zostaną także na wzrost wynagrodzeń. Reforma przyczyni się także do poprawy warunków bytowych osadzonych. Z oszczędności, wynikających z likwidacji i przekształcenia jednostek penitencjarnych powstaną trzy nowoczesne więzienia oraz kilka dużych, nowoczesnych pawilonów mieszkalnych dla osadzonych oraz hal produkcyjnych, dających możliwość nauki zawodu i wykonywania pracy – dodaje Elżbieta Krakowska. 

Zakład karny powstanie na działce przy ulicy Stróżowskiej. Projekt zakłada zbudowanie nowoczesnej jednostki penitencjarnej typu zamkniętego na około 1000 osadzonych z możliwością jej rozbudowy. Dodatkowo przy zakładzie powstanie hala produkcyjna o powierzchni 4 tys. m2, w której zatrudniani będą osadzeni w ramach rządowego programu ”Praca dla więźniów”. Według szacunków resortu w hali może pracować od 300 nawet do 600 więźniów.  Opracowywana koncepcja – oprócz części produkcyjnej – przewiduje docelowo sześć pawilonów mieszkalnych dla osadzonych, część administracyjno-gospodarczą, parkingi dla pracowników i kontrahentów. Łączna powierzchnia zabudowy to ponad 21 tys. m2. 

Inwestycja warta ćwierć miliarda złotych powstanie w Sanoku ramach programu modernizacji służby więziennej. Zakład ma być otwarty pod koniec 2020 r.

Martyna Sokołowska
Martyna Sokołowska

zobacz inne treści autora
Misiewicz
19.01.2018, 10:01
Nosz kur.., to miała być tajemnica!
Adam
19.01.2018, 11:08
Zanim nowy zakłąd powstanie minie kilka lat. Przez te lata ludzie pracujący w zakłądzie na pewno zmigrują tam, gdzie ich za 2 miesiące przeniosą... Sanok wymiera przez takie decyzję administracyjne
Andrzej
19.01.2018, 15:02
Kilka konferencji prasowej i kilka spotkań Pana Posła i Burmistrza. Padały słowa kluczowe: pracujemy, pracujemy do momentu powstania nowego więzienia. Tu się okazuje, że nawet nie wiedzą co się w mieście likwiduje, a idzie to od góry dobrej zmiany. Może teraz zrobią konferencje i powiedzą co to oznacza. Gdzie ludzie teraz będą pracować i dojeżdżać do pracy. Ile będą czekać na nowe więzienie.
kalina
06.02.2018, 17:44
Czy więźniowie mają swoje identyfikatory? Mówię o takim czymś- http://nana.com.pl/k581,tabliczki-identyfikatory-identyfikatory-personalne.htmlhttp://
kalina
06.02.2018, 17:45
Czy więźniowie mają swoje identyfikatory? Mówię o takim czymś- http://nana.com.pl/k581,tabliczki-identyfikatory-identyfikatory-personalne.html
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Luty 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl