Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  08.01.2018  |  18

W czwartek dwie sesje w mieście [PORZĄDEK OBRAD]

Fot. archiwum iSanok.pl

W najbliższy czwartek w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku odbędą się dwie sesje miejskie, najpierw budżetowa, później zwyczajna. Początek o godzinie 10.

Porządek sesji budżetowej: 

1. Otwarcie obrad.
2. Powołanie sekretarza sesji.
3. Zapoznanie Rady z porządkiem obrad.
4. Debata nad projektem budżetu Miasta Sanoka na 2018 r.
- przedstawienie projektu uchwały budżetowej na rok 2018 wraz z uzasadnieniem,
- odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie do projektu budżetu na 2018r.,
- przedstawienie opinii Komisji Finansowo – Gospodarczej do projektu budżetu na 2018r.,
- przedstawienie stanowiska Burmistrza w sprawie opinii Komisji Finansowo – Gospodarczej i Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie,
- dyskusja nad wniesionymi poprawkami i ich przegłosowanie,
- głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.
5. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
6. Zamknięcie obrad sesji.

Porządek sesji zwyczajnej: 

1. Otwarcie obrad.
2. Powołanie sekretarza sesji.
3. Zapoznanie Rady z porządkiem obrad.
4. Informacja Przewodniczącego o złożonych interpelacjach.
5. Sprawozdanie Komisji z działalności między sesjami.
6. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z działalności między sesjami.
7. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
8. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Jedlicze, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
9. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasta Sanoka na rok 2018, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
10. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych przedszkoli i innych form wychowania  przedszkolnego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
11. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie przyjęcia i wdrożenia do realizacji Aktualizacji Programu Rewitalizacji na lata 2016-2022, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
12. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej za 2017 rok.
13. Interpelacje.
14. Wolne wnioski i zapytania.
15. Zamknięcie obrad sesji.

Zwykły obywatel nie zaczadzony propagandą.
08.01.2018, 12:56
Wydatki UM. Sanoka na 2018 rok - 220.706.003 zł.
Zaplanowane dochody UM. Sanoka na 2018 rok - 177.802. 674. zł.
No to różnicę pokryjemy np. obligacjami z 15 letnim prawem wykupu .
Nie ma co jedziemy OSTRO .
Panie radny RM .Sanoka Januszu Baszak BARDZO PROSZĘ wytłumacz nam " malutkim wyborcom i mieszkańcom tego Królewskiego miasta " . Co nas czeka po takiej terapii SZOKOWEJ . Jak my mieszkańcy w przyszłości utrzymamy te typowo wyborcze baseny , dworce medialne i za co wykupimy te obligacje , spłacimy kredyty ???. Jakim cudem w tym mieście przybędzie dochodów własnych ?. Jak to miasto starzeje się w zastraszającym tempie . A lokalni przedsiębiorcy już ostrzegają że tutaj się nie da robic biznesu . Mały biznes w usługach , handlu po prostu zdechł . Co dalej ?.
Jakis
08.01.2018, 13:33
Deficyt na poziomie 45 mln zł? Grubo...
taka prawda
08.01.2018, 14:22
Nigdy tak nie było! A psioczyli na poprzedników!!!
Ciekawi mnie bardzo jak radny Baszak, który tak krytycznie oceniał budżet 2015 roku, a który to zakończył się nadwyżką budżetową, oceni ten budżet...?!
Można kierować się sympatiami politycznymi, ale liczb nie da się zakłamać i kto jak kto, ale ekonomista z wykształcenia chyba o tym wie....
ojojoj...!
08.01.2018, 14:56
Rzekomo "Najgorszy Budżet w historii miasta na 2015 rok" (wg Pióry):
Dochody zaplanowano na 122,8 mln zł, a wydatki :118 mln zł.

Budżet na 2018:
Wydatki UM. - 220.706.003 zł.
Zaplanowane dochody 177.802. 674. zł.

Ale deficyt !!!
Który to w końcu ten najgorszy budżet w historii miasta??!!!!
Wyborca
08.01.2018, 20:52
Widzę że sztab Blecharczyka przypuścił atak ale......w sumie mają dużo racji z tym zadłużaniem
@Wyborca
08.01.2018, 22:29
Suche fakty w postaci liczb to atak?!!!
Nie byłam nigdy w sztabie Blecharczyka, ale jako zwykłego mieszkańca interesuje mnie nasz budżet miejski,. Tym bardziej, że tworzą go fachowcy, którzy nie zostawili suchej nitki na poprzednikach za zadłużenie, Mówiło sie nawet o kryzysie finansowym. Warto zatem porównywać budżety, aby mieć na sprawę własne zdanie.
Ale czy to od razu atak?
Podatnik
08.01.2018, 23:06
[b][gwardzisci poprzedniej władzy już krytykują budżet,który jeszcze nie został uchwalony.Porównują do swojego budżetu,a nie widzą tego co w mieście się dzieje w inwestycjach i nie jest to bynajmniej "nowoczesny"zielony rynek i połów komputerów z Sanu./b]
do Podatnika
08.01.2018, 23:41
Durnia możesz robic z takich jak ty. Widocznie jesteś GWARDZISTĄ obecnych " uzdrowicieli". O jakich ty bidulo umysłowa inwestycjach piszesz . SLD i Blecharczyk dla propagandy wyborczej budował halę , rynki i inne kosztochłonne dla miasta inwestycje . PO z p. Niżnikiem w powiecie orliki, hale sportowe kosztowne dla powiatu . A twój Guru z PiS ( przypadkowy kandydat pana rzecznika konsumentów w powiecie Wojciecha P) Tadeusz Pióro buduje kosztowne dla utrzymania przez takie biedne dla miasta jakim jest Sanok Baseny , Dworce Multimedialne . Ba jeszcze rozwala na lata budżet tego miasta . Czy te inwestycje jak basen itp. to nie propaganda wyborcza pana Pióro ?. Chyba że pan Tadeusz były pracownik Sanepidu stwierdził ze w Sanoku mieszkają same brudasy i obowiązkowo będą prze Straz miejska doprowadzani raz w tygodniu do basenu celem dokładnej kapieli z obowiązkowym wpłaceniem kwoty za ta usługę pod rygorem karnym. No w taki sposób to ten Basenik Wyborczy zarobi na siebie. POWODZENIA zaczadzony propagandą Podatniku.
PS: Nie zapomnij się wykąpać w tym basenie raz w tygodniu bo cos cuchniesz .No i opłata 50 zł min bo przez komornika ci ściągniemy.
Nowy
09.01.2018, 13:02
Basen akurat ma być, nie trzeba być brudasem, żeby z niego korzystać, jak nie wiesz, jaki zbawienny wpływ ma pływanie na organizm to jesteś bucem. Sanok czekał na tę inwestycje lata, teraz będzie coś na miarę potrzeb. Akurat za to Pióre krytykować się nie powinno. Dworzec też zły? Multimedialny to jest Twój łeb, bo dworzec jest Multimodalny. Poza tym te inwestycje mają jeszcze szanse na dodatkowe dotacje, więc nie wiadomo do końca, jaki będzie ich koszt. Blacha był dobrym burmistrzem,ale przez pierwszą kadencję. Potem sodowa uderzyła i odleciał.
kabaret moralnego niepokoju
09.01.2018, 13:56
Tak się akurat składa, ze te bardzo potrzebne miastu obiekty- zarówno centrum wodne jak i dworzec multimodalny, to w całości pomysł poprzedników.Oba były z tego co pamiętam przewidziane do realizacji w tej kadencji.
I oba mocno krytykowane(delikatnie mowiąc) przez obecnego burmistrza jak i niektórych radnych.
Już w kampanii wyborczej T.Pióro jasno odniósł sie do budowy nowych basenów:

cyt."– Nie aqapark ale zmodernizowany i dostosowany do oczekiwań, możliwości finansowych miasta i potrzeb mieszkańców Sanoka basen, pod którego dachem znajdą się: zmodernizowany brodzik dla dzieci i jacuzzi".
Swoje stanowisko potwierdzał wieloma wypowiedziami w mediach, m.in.:

cyt:"Kosztowny pomysł budowy aquaparku to już przeszłość. Nie będzie ponadto budowy nowego kompleksu basenów. Wszystko rozbija się rzecz jasna o pieniądze. Jak zaznacza burmistrz Sanoka, nawet gdyby były środki na budowę takiego obiektu, należałoby się najpierw zastanowić jakie byłby koszty jego utrzymania.
- Nie sztuką jest coś wybudować, sztuką jest to później utrzymać – zaznacza Tadeusz Pióro.

Wtórowali mu w tym niektórzy radni:
-Miejski radny: „Aquapark zarżnie budżet”
" Roman Babiak uważa, że na utrzymanie takiego obiektu po prostu nas nie stać. - 40 tysięczne miasto nie jest w stanie go finansować, ta inwestycja zarżnie budżet "– mówi. (isanok, 8. 04. 2014r.)

Pojawiały się też takie opinie:
- „Kosztowny pomysł Aquaparku to już przeszłość” - burmistrz T. Pióro
- „Na obecną chwilę szacujemy, że koszty dwóch basenów nie powinny przekroczyć 25 mln .zł” – wylicza dyr. MOSIRu.

Jak widać zarówno burmistrz, jak i radni zmienili zdanie. Burmistrz podjął się budowy jeszcze droższego kompleksu(ok.40 mln.) niż zamierzali poprzednicy, a ci radni, którzy wcześniej najwięcej krytykowali, chętnie przyklasnęli tej inwestycji. Tylko nieliczni wyrażali swe obawy....(Gdzie się kończy ryzyko, a zaczyna szaleństwo?!

Jak widać mocno zmienił się też proponowany w kampanii kierunek zmian Bardzo szybko upadła gospodarcza wizja rozwoju miasta. "Gospodarka" , fabryki, przemysł, strefy miał być ratunkiem dla Sanoka, alternatywą dla turystycznej wizji miasta.
A co robi się teraz? Zarówno centrum wodne robi sie pod turystów, przyjeżdżających sportowców,dworzec multimodalny również pod turystów.

A gdzie w tym wszystkim wcześniejsze wizje, programy wyborcze, "własne zdanie".
Nie mówiąc gdzie podziała się troska o budżet !
Starszy i logicznie myślcy.
09.01.2018, 14:28
Do podpisanego Nowy - bucem to taki Jak Ty analfabeto z matematyki jesteś i tobie podobni. Propaganda kilku zaczadzonych zrobiła swoje i zapragnęli basenu którego koszty utrzymania a i także kredyt w postaci obligacji to miasto finansowo na następne lata pociągnie całkowicie w dół. Dworzec i to w tym miejscu dla kogo ?. . Gdzie masz stałych przewożników i ile to km jest od centum miasta i zakładów pracy i innych dużych dzielnic Sanoka ?. To że nie masz zielonego pojęcia o kosztach jakie miasto ponosi już na takich wyborczych inwestycjach poprzedników a teraz dołączą te pana Pióro to nie musisz udowadniać i wyzywać innych logicznie myślących .
Pan Pióro wygrywając wybory 130 głosami w drugiej rundzie wśliznął się jako nieznany większości sanoczan przyklejony do sanockiego PiS kandydat przez pana Wojciecha Pruchnickiego ( wiecznego kandydata na burmistrza - obecnie rzecznika praw konsumenta w powiecie byłego nauczyciela historii w Dobrej ) . Obiecując całkiem logiczne rzeczy i krytykując z panem Fuksem wszystko w czambuł po poprzednikach. Widząc po pewnym czasie że nie ma nawet zaplecza osobowego do stworzenie swojej załogi nabrał z łapanki przegranych byłych macherów od rządzenia Sanokiem. Obecnie dzięki sprawnemu politykowi jakim jest Piotrek Uruski obecny poseł RP który jest tym co potrafi cos załatwić z tzw. centrali dla Sanoka. Pan Pióro były pracownik sanepidu w Sanoku, Lesku , Brzozowie cieniutki polityk sejmiku Podkarpackiego postanowił wygrać następną kadencję budową takich kosztownych dla miasta inwestycji. Poprzednik Blecharczyk taki sam styl uprawiał i wygrywał to czego nie ma pan Pióro nie realizować tego rozwalającego dla budżetu trendu?. Sanok zasługuje na burmistrza z wizja i zapleczem a nie cwaniactwa w wygrywaniu wyborów . Ja jednak życzę panu Pióro żeby wygrał te wybory i przy końcu następnej kadencji miał kolosalne kłopoty z budżetem a sanoczanie żeby wreszcie zobaczyli że czas zakończyć ten głupi trend zarzadzania miastem budowaniem czegos na co nas nie stać w utrzymaniu... .
księga synonimów
09.01.2018, 14:42
Kilkakrotnie przewija się w dyskusji słowo "BUC"
Dla tych, którzy nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, co ono znaczy:

Synonimy słowa „buc”
buc: « np. w odniesieniu do osoby nieokrzesanej »
arogant, bufon, burak, cham, chamidło, człowiek niekulturalny, człowiek nieokrzesany, gbur, grubianin, hardy, hotentot, impertynent, megaloman, nieokrzesaniec, ordynarny, ordynus, prostaczek, prostak, prymityw, rubacha, ważniak, zarozumialec, żłób,
buc: « np. w odniesieniu do osoby nie do końca normalnej »
bałwan, bezmózg, bęcwał, błazen, cap, ciećwierz, ciemniak, cioł, cudak, cymbał, czub, debil, dureń, dziwoląg, fajtłapa, farmazon, furiat, głupek, głupiec, głupol, głuptak, idiota, imbecyl, kiep, kołek, kretyn, matoł, pajac, przygłup, szajbus, świr, świrus, wariat,

Dotarło...????!!!!!!!
czytelnik
09.01.2018, 15:21
księga synonimów Gdy się nie ma zielonego pojęcia o czym dyskutują tutaj normalni , logicznie myślący mieszkańcy tego miasta . To dla podkreślenia swego EGO wkleja się takie duperele.
@Czytelnik@Nowy
09.01.2018, 15:42
@czytelnik
Słowo buc raczej nie powinno się znaleźć w dyskusji normalnych, logicznie myślących mieszkańców tego miasta. Posługują się nim raczej ludzie prymitywni, niekulturalni, nieokrzesani i gruboskórni prostacy! Kultura dyskusji to nie żadne duperele! I nie trzeba być nie wiadomo jak kształconym, żeby to wiedzieć. Wystarczy minimum kultury osobistej i dobrego wychowania! A tym, którzy posługują się takimi epitetami najwyraźniej jej brakuje!
Tylko pytam głośno.
09.01.2018, 15:51
Czy ten pan / drugi na zdjęciu/ to pan radny Roman Babiak ?. Ponoć to jeden z najlepszych radnych miasta Sanoka od czasu powstania tego miasta w Galicji . Widać że bardzo uważnie czyta projekt tego budżetu . W nim nasza nadzieja że to szaleństwo powstrzyma.
Tom
10.01.2018, 20:17
Po pierwsze. Nie da się już tego słuchać że realizowane inwestycje to pomysły poprzedników. Poprzedników już nie ma i nic nie zrobili. Mieli tylko pomysły i to złe. Obecna ekipa jednak działa na plus dla Sanoka. Tylko głupi nie widzi.
Po drugie. Trzeba tylko chodź trochę rozumieć jak się tworzy budżet. Inwestycje na poziomie 80 mln wymagają pokrycia, warto też w,iasc pod uwagę uzyskane w trakcie roku środki zewnętrzne, które już są zapewnione!
Po trzecie. Marian wyluzuj. Nikt ci już nie wierzy. Jak w Autosanie...
Do starszego nie myślącego jednak logicznie
10.01.2018, 20:27
No trzeba być specjalistą od propagandy na zlecenie, albo wyjątkowo nie znającym sytuacji w jakiej się znalazł Sanok w obecnym czasie żeby takie rzeczy pisać. Akurat Pióro jest najlepszym co się mogło przydarzyć Sanokowi w ostatnich latach.
Uczciwie należałoby ocenić całość kadencji. Takie wypisywanie bzdur na temat burmistrza to brzydka walka wyborcza. Nic więcej.
Nono
10.01.2018, 20:35
Zgadzam sie Sanok się wreszcie rozwija. Dużo się dzieje. Brawo!

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl