Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  08.01.2018

Na co zwrócić uwagę budując taras przy domu? Budowa tarasu krok po kroku - reklama

Temat budowy tarasu jest niesamowicie obszerny. Mamy do dyspozycji wiele inspiracji, związanych chociaż z rodzajami tarasów – taras drewniany, taras z kostki brukowej, taras betonowy. Do tego bardzo często dochodzi kwestia zadaszenia tarasu, a więc poradniki krok po kroku nieraz mają po kilka stron. Dziś spróbujemy powiedzieć o najważniejszych kwestiach.

Wybór rodzaju tarasu – krok pierwszy

To pierwszy krok. Każdy z wymienionych we wstępie tarasów spełnia wiele funkcji estetycznych i praktycznych. Drewno jest najbardziej gustownym materiałem, nie da się tego ukryć. Taras drewniany sprawdzi się w wielu tak zwanych idealnych ogrodach, a także będzie pasował do elewacji drewnianego domu, dając poczucie elegancji na wysokim poziomie. Dlaczego jeszcze są takie ciekawe? Zobacz te materiały o tarasach.

Taras z kostki brukowej pasuje do tradycyjnych domów, ale trzeba „popracować” nad gruntem. Na gruncie porządnie przygotowanym, to znaczy nośnym i wyplewionym, bez strachu można stawiać kostkę. Takie tarasy prezentują się dobrze przez długi okres czasu, ale czasami trzeba je „piaskować”, czyli uzupełniać piaskiem przestrzenie między kostkami. Taras ten także jest odporny na mrozy i urazy mechaniczne, co jest niewątpliwym plusem.

Taras betonowy to niezbyt częsta opcja, nie zawsze wybierana przez rodziny z domków jednorodzinnych. Tarasy te mają swój urok w momencie, gdy budynek jest również surowy, ale przestrzeń dookoła bogata, tak, by przestrzeń tarasowa nie wydawała się zbyt smutna. Jest to jednak prosty w stworzeniu taras, który równie łatwo można wykończyć.

Przygotowanie gruntu – krok drugi

Bez względu na to, jaki taras wybierzemy, każdy z nich stanie na gruncie. Trzeba go odpowiednio przygotować. W zależności od tego, czy będzie to taras drewniany, taras z kostki brukowej czy taras betonowy, przestrzeń ziemna musi być odchwaszczona, utwardzona, zdolna wytrzymać ciężar materiału bez zapadania się w przyszłości.

Na gruncie dobrze przygotowanym budowa tarasu wydaje się być prostym zadaniem. Warto jednak zostawić to w rękach specjalistów – dzięki temu będziemy mieć pewność, że praca została wykonana należycie. Zwłaszcza jeżeli decydujemy się na tak zwany taras ziemny – czyli betonowy, kładziony bezpośrednio na glebie.

Zadaszenie tarasu – krok trzeci

Idziemy krok po kroku do przodu – przed nami trzecia bardzo istotna kwestia, czyli zadaszenie. Wiele osób korzysta z zadaszenia tarasów dlatego, że ta ochrona gwarantuje dłuższą żywotność - na przykład drewnianego tarasu. Zadaszenie tarasu chroni nas przed deszczem, a także nadmiernym słońcem – wiele zależy od materiałów, z których można je stworzyć, a o tym można przeczytać więcej tutaj https://kb.pl/porady/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-zadaszeniu-tarasu/.

Zadaszenia nie potrzebują pozwoleń z prawnego punktu widzenia, jednak nie powinniśmy sami zabierać się za ich stawianie. Jest to konstrukcja nieco trudniejsza niż postawienie tarasu na przykład z kostki brukowej, dlatego warto w tym zakresie polegać na specjalistach w branży. To gwarantuje nam perfekcyjnie wykonaną konstrukcję, która nie narazi nas i rodzinę na niebezpieczeństwo.

Podsumowanie wszystkich kroków

Musimy zauważyć, że to tylko trzy najważniejsze kroki. Podczas projektowania i omawiania może pojawić się wiele pytań, na które warto znaleźć odpowiedzi, aby później nasz taras spełniał wszystkie oczekiwania całej rodziny.

Najważniejszy wybór polega na znalezieniu rodzaju tarasu, idealnego dla siebie. Nie patrzmy tylko na walory praktyczne, nie patrzymy też tylko na estetykę. Taras musi przetrwać z nami długie lata, bez zniszczenia spowodowanego używaniem i tym przez pogodę. Nasze polskie temperatury potrafią być nieraz bardzo skrajne – to kolejny powód, by przemyśleć każdą swoją decyzję.

Taras jest konieczny wszędzie tam, gdzie pracujemy nad pięknym ogrodem. Nie rezygnujmy z niego tylko dlatego, że mamy problem z jego postawieniem. Odpowiednia ekipa poradzi sobie z każdym problemem, związanym z gruntem. Wystarczy zaufać specjalistom.

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl