Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  05.01.2018  |  24

Budowa nowego dworca multimodalnego staje się faktem

Podpisanie umowy pomiędzy przedstawicielem wykonawcy,  firmą BIPV System sp. z o. o. i Tadeuszem Pióro, burmistrzem Sanoka
Podpisanie umowy pomiędzy przedstawicielem wykonawcy, firmą BIPV System sp. z o. o. i Tadeuszem Pióro, burmistrzem Sanoka Fot. UM w Sanoku

W sanockim magistracie podpisano umowę na budowę nowego dworca multimodalnego. Inwestycja warta 16 mln zł zostanie zrealizowana do końca października 2018 roku. Wykonawcą inwestycji jest rzeszowska firma BIPV System sp. z o. o. Umowę parafowali: burmistrz Tadeusz Pióro, skarbnik Bogdan Florek oraz prezes zarządu wykonawcy Przemysław Bilewski. Obecny był również kierownik budowy Sławomir Kopeć.

Nowy dworzec będzie zlokalizowany w miejscu dotychczasowego, przy ul. Lipińskiego w Sanoku. Jego powierzchnia wyniesie 1274 m2. Obiekt będzie miał dwie kondygnacje. Znajdą się na nich: poczekalnie, kasy, bar z zapleczem socjalnym, boksy sklepowe, punkt informacji turystycznej, pomieszczenia techniczne dla ochrony i kierowców. Przy dworcu przewidziano parking. Funkcjonować będą windy z czego dwie przy kładce nad torami, która również zostanie całkowicie przebudowana.

O tę inwestycję władze miasta zabiegały od początku kadencji. Zrezygnowano z pierwotnej wizji poprzednich włodarzy, zakładającej zlokalizowanie dworca na trudnym terenie w okolicach ulic Grunwaldzka-Daszyńskiego, gdzie wymagana była budowa wartej kilkanaście milionów złotych tzw. „drogi śródmiejskiej”. Nowe władze zdobyły dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, który w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego rozdysponował Miejskim Obszarom Funkcjonalnym środki na realizację inwestycji. Gmina Miasta Sanoka w ramach MOF Sanok-Lesko na zadanie pn. „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w Miejski Obszarze Funkcjonalnym Sanok – Lesko” warte 30 mln zł otrzymała ponad 19 mln złotych. Projekt zakłada nie tylko budowę dworca multimodalnego przy ul. Lipińskiego, ale także zakup 11 niskoemisyjnych autobusów, które na mocy umowy podpisanej 22 listopada dostarczy do końca października tego roku, sanocki Autosan.

Dworzec przy ul. Lipińskiego pozwoli na skupienie całego transportu autobusowego i ruchu pasażerskiego w jednym miejscu. Będzie on dobrze skomunikowany. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z własnych środków przeprowadzi generalny remont ulic: Lwowskiej, Kolejowej i właśnie Lipińskiego. Wszystkie prace drogowe zostaną wykonane do końca września bieżącego roku.

Obecnie przewoźnicy korzystają z różnych miejsc i przystanków. Inwestycja ta rozwiąże problem podróżnych przyjmując przewoźników w jednym miejscu. A tych nie brakuje. Każdego dnia firmy transportowe na terenie powiatu sanockiego wykonują usługi dowożąc ludzi do zakładów pracy, szkół. Tu również skupia się transport na trasach Sanok  Rzeszów, Sanok – Krosno oraz z Sanoka do miejscowości bieszczadzkich. Korzysta z niego także wielu turystów. Mamy nadzieję, że wraz z oddaniem inwestycji do użytku problem podróżnych zostanie rozwiązany.

info: UM w Sanoku

Miætek
05.01.2018, 19:58
Prosty ludu, kiedy zrozumiesz że to nie ma prawa na siebie zarobić.
Dopiero jak nie będziesz miał co do gara włożyć z powodu konieczności płacenia na kolejne takie molochy ?
Ciemny narodzie - edukuj się ekonomicznie bo cierpisz i nie wiesz dla czego.
BeataArt
05.01.2018, 20:32
Po licznych procesach z Sokołem, kwadratowych drzewkach, piknej kostce brukowej, popsutych fontannach, projektach unijnych o kant d...y rozbić, jest to kolejne w mieście marnotrawstwo środków finansowych. Mietek ma rację, po jaką cholerę likwidowano Okęcie, źle było? Niedługo później przecież ten teren sprzedano. Cały syf budowlany pojedzie Lipińskiego? Niezła wizytówka dla wszystkich jadących w Bieszczady. Sanok nigdy nie będziesz miastem turystycznym. Kiedyś było miastem kultury przez duże Q, teraz jest miastem mistrza jakiegoś tam Beksińskiego
Andrzej
05.01.2018, 22:55
Bendziemy wsiadać do H9 sprzed 40 lat u Mnietka na parkingu pod blokiem z wielkiej płyty.
Anna K.
06.01.2018, 00:11
Bardzo rzadko rzadowe decyzje oznaczaja sukces ekonomiczny ale czasem one sa b. potrzebne.
Dworzec autobusowy jest b. potrzebny, zniknie cos co wygladalo jak getto - to raczej dobra oznaka,
moze i dla ekonomii i gospodarki miasta tez. A ogolnie, MIaetek ma racje, narodzie doksztalc sie
ekonomicznie !!!! (Baseny, itp. to raczej strata pieniedzy.)
zigi
06.01.2018, 10:16
Naczytali się Korwina i bredzą.
Taka prawda!
06.01.2018, 11:05
Jakby nie poprzednicy, to niektórzy nawet nie wiedzieliby, co to jest dworzec multimodalny
AndrzejW
06.01.2018, 11:29
Jakby nie poprzednicy , niektórzy nawet nie wiedzieliby jak wygląda parking dla fiatów 126p (polski smart vel maluch). Taka prawda!
do BeataArt
06.01.2018, 11:37
BeatoArt marny, a przede wszystkim nudny rycerzu, skończ już z galerią, kostkami , które "wędrują i wracają na swoje miejsce", bo jesteś już w tym żałosna i głupiutka....
Nie podobają ci się kwadratowe drzewa? No widzisz, poprzednicy sadzili drzewa, nawet kwadratowe, a teraz podcina się korzenie drzewom, które lecą na samochody stojące na nowym-super parkingu. Super i w żadnym wypadku nie "bublu", bo przecież powstał za "dobrej zmiany"

No i masz rację, po jaką cholerę likwidowano Okęcie, było tak wspaniałe! A jak ucierpiała kieszeń pewnych lokalnych przedsiębiorców!A jak budżet Miasta.... ha!ha!ha! Och te "ekonomiczne" wyliczenia! ha!ha!ha!
do AndrzejaW
06.01.2018, 13:51
Za to jakby nie tacy jak ty mieszkańcy nie wiedzieliby
jak wjechać na miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych na środku którego umieszczono znak informujący.....

Nie wiedzieliby co to bubel parkingowy, w dodatku niebezpieczny!!!!

Nie wiedzieliby co to hałdy śmieci zalegające na parkingu, na którym grasują szczury....

Lepiej zamilcz, bo się kompromitujesz!!!!


AKTUALIZACJA INTERWENCJA: „To jakiś absurd. Jak wjechać na to miejsce?”. Wykonawca będzie musiał to poprawić (ZDJĘCIA)
eSanok,12-10-2017
SANOK / PODKARPACIE. Nasi czytelnicy kolejny raz interweniują. Tym razem chodzi o znak przy nowo wyremontowanej ulicy Kochanowskiego. Koliduje on z wjazdem na miejsce dla niepełnosprawnych.
- Sanocki absurd. Na zdjęciach widać miejsce parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Mieści się ono na nowo wyremontowanej ulicy Kochanowskiego przy przejściu dla pieszych naprzeciwko marketu – pisze nasz Czytelnik.
– Ustawiony tam znak z autonomicznym zasilaniem stwarza problem z wjazdem na wyznaczone miejsce. Czy nie można było znaku ustawić tuż przy krawężniku? – pyta Internauta.


Bubel i to niebezpieczny [ZDJĘCIA], iSanok, 13.12.2017
– Stało się dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy. Ten parking to bubel, na dodatek niebezpieczny – mówią mieszkańcy bloku przy ulic Sadowej 18C. Ostatnie wichury wyrwały z ziemi drzewo z korzeniami, które spadło wprost na zaparkowany tam samochód.
Parking, o którym mowa, powstał na wniosek mieszkańców. Zaprojektowała go Sanocka Spółdzielnia Mieszkaniowa, a budowę sfinansował Urząd Miasta w Sanoku. Sęk w tym, że miejsca postojowe zostały zorganizowane pomiędzy rosnącymi drzewami. – Na początku

SANOK / PODKARPACIE. Nasi czytelnicy alarmują, że przy ulicy Beksińskiego, na jednym z parkingów, zalegają hałdy śmieci. – Wygląda to okropnie. Niedługo pojawią się tam szczury– pisze Internauta. „Wygląda to strasznie, tylko czekać, aż pojawią się tam szczury” (ZDJĘCIA)
06-09-2017

Ha!ha!ha! "dobra zmiana".....?
Miætek
06.01.2018, 15:55
Nauczcie się jednego i zapamiętajcie.
Jedynie skrajny jełop nie jest w stanie tego pojąć więc jest dla was jakaś szansa.

-----------------------------------------------------------------
PAŃSTWO NIE MA WŁASNYCH PIENIĘDZY
-----------------------------------------------------------------

Z tego wynika że każda "inwestycja" a realnie to antyinwestycja pochodzi z twojej ciężkiej pracy i nie ma znaczenia czy ci się to podoba czy nie, kasa zostanie ci ZRABOWANA.

Oczywiście urzędnik nie ponosi żadnej odpowiedzialności jak "inwestycja" nie wypali - ZAPŁACISZ ZA TO TY
AndrzejW
06.01.2018, 16:10
O rany, uderz w stół a nożyce się odezwą. Porównujesz źle ustawiony znak z inwestycją za kilka milionów złotych, w której wielu porysowało dachy, boxy, drzwi i ściany? Za poprzedniej kadencji pamiętam tylko wysypisko śmieci na Okęciu nie sprzątanych kilka lat, natomiast tych śmieci, o których ty piszesz już tam nie ma? I to jest właśnie ta różnica.
Andrzej
06.01.2018, 16:12
Mnietek "utopię twoją utopię".
jan wydrzyński
06.01.2018, 19:32
Może nie trzeba tego komentować, bo dworca autobusowego z prawdziwego zdarzenia Sanok NIE MIAŁ NIGDY! CZY DO WAS SZANOWNI PAŃSTWO TO DOCIERA?!
Pierwszy dworzec istniał na Rynku. Kasa biletowa znajdował się tam, gdzie dzisiaj jest Sanocki Wyszynk. Ubikacje były w sąsiedztwie Urzędu miasta. Były obskurne! Jeżeli dobrze pamiętam, kolejną lokalizacją była ulica Dworcowa. Jeździli wszyscy po tym "dworcu"- dosłownie i w przenośni. Smród w kiblu niósł się na całą Posadę. Nawet zapachy ze Stomilu nie były w stanie tego fetoru pokonać. Kasa biletowa sąsiadowała z kasą PKP. Aż dziw bierze, że było tak mało najechań na pieszych w tym miejscu. Postój TAXI był obok piwiarni u Biskupa. Końcem PRL-u zdecydowano przenieść to "cudo na kiju" na TYMCZASOWE MIEJSCE OBOK KAPLICZKI PRZY LIPIŃSKIEGO LIKWIDUJĄC MAGAZYNY PZGS I BUDYNEK ZA KAPLICZKĄ. Okęcie nie miało szans przejąć roli dworca-----ciasnota tego miejsca dyskwalifikowała go dla tej ważnej funkcji. Zresztą podobnie jak i okolica PRZYSTANKU SANOK MIASTO!! Mam nadzieję, że chociaż tym razem uda nam się wyprzedzić Krosno i Rzeszów realizując tę inwestycję - tak nam wszystkim potrzebną, aby nie mieć kompleksów przed powitaniem pasażerów autobusowych, a głównie TURYSTÓW, którzy do innych miast zabierają obraz miasta stykając się "na dzień dobry" z nami poprzez to miejsce. Pierwszy kontakt robi wrażenie. A tutaj - KICHA. Będzie dobrze i estetycznie.
rsa
06.01.2018, 19:41
Proszę o informację Odnośnie 11 autobusów, które będą dostarczone. Czy mowa o komunikacji miejskiej? Czy coś a la PKS?
Interesuje mnie zasięg kursów. Czy da się ich kursy wydłużyć do Gminy Zarszyn?
@jan wydrzyński
07.01.2018, 00:44
Buduj se Pan co chcesz ale za własne pieniądze i weź Pan za to pełną odpowiedzialność finansową. Jak nie wypali to Pana zlicytują razem z butami. (tak powinno być)
Oj, zapomniałem, jest Pan urzędnikiem, Pan nie ma własnej kasy bo żyje Pan z ciężkiej pracy podatników. Łatwo się rozporządza cudzymi pieniędzmi ?

Chcecie budować następne "lotnisko w Radomiu" ?
http://antyweb.pl/radom-lotnisko-bez-samolotow/

Bardzo wam dziękujemy za "uratowanie" miejsc postojowych na pl. św. Michała.
Ile trzeba dopłacać do parkingu ?
Oj, znów zapomniałem, wy nie musicie nic dopłacać, to my musimy.

ps. jak tłumaczycie pobieranie opłat od mieszkańców za parkowanie we własnym mieście ?
AndrzejW
07.01.2018, 08:29
Lotnisko w Radomiu to niewypał, a 10 innych lotnisk?
Miætek
07.01.2018, 19:08
AndrzejW - chłopcze rumiany....
.
Koszty budowy lotniska w Radomiu - 120mln. zł.
Koszt rocznego utrzymania lotniska - 12mln. zł.
Na rok 2015 odleciało z lotniska ............ uwaga........... 100 pasażerów !
(120+12)/100=1,32mln.

Tak !
To nie pomyłka, jeden pasażer kosztował podatnika 1320000zł

Jak słyszę o inwestycjach rządowych to mnie szlag trafia.
Jeszcze bardziej mnie trafia jak rozmawiam z ciemnotą która tak podstawowych rzeczy nie dość że nie rozumie to nawet im się nie chce kliknąć w internet, wziąć kalkulator do ręki i przeliczyć pewne rzeczy tylko biadolą że im źle, że nie mają kasy a nie mają pojęcia czemu tak się dzieje.

I teraz pytanie zasadnicze:

Czy ktoś poniósł konsekwencje tego niewypału ?

Odpowiedź brzmi:

Tak, ty ciemny narodzie poniosłeś konsekwencje, chodzisz codziennie do pracy żeby to utrzymywać,
a politycy dzięki twojej głupocie żyją jak pączki w maśle


Dziękuję za uwagę.... a teraz zapieprzajcie do roboty żeby pracować na lotniska, dworce, baseny, parkingi itd itd itd.

:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)
COCO
07.01.2018, 21:37
Dobrze, ze chociaż realizuje się pomysły i zadania poprzedników.
Co "swojego" wymysliła obecna ekipa.....................................................................................?
Pomyślałam o więzieniu, ale to przecież inwestycja centralna
AndrzejW
07.01.2018, 23:49
Analfabeta jakiś? Przecież to właśnie napisałem. Pytam o pozostałe 10 lotnisk...
Ciekawski
08.01.2018, 04:53
Ciekawe jakie były wymagania dotyczące wykonawcy skoro wygrala to firma która zajmuje się Fotowoltaika, a na swojej stronie internetowej nie mają nic poza numerem telefonu i dwóch zdań o tym że realizują inwestycje związane z PV. Czyżby to była pierwsza realizacja wykonawcy? Jeżeli tak to będzie wesoło.
   1 / 2    Następny »
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl