Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  04.01.2018

Planujesz przeprowadzkę w okolice Wrocławia? Sprawdź czym kierować się w wyborze mieszkania poza miastem - reklama

Trend na to, by opuszczać miasto rozpoczął się na dobre już kilkanaście lat temu i przez ostatnie sezony tylko się nasilał. Zjawisko rozrosło się do tego stopnia, że tylko w ostatnich latach z mieszkania we Wrocławiu na rzecz ościennych miejscowości zrezygnowało około 15 tysięcy mieszkańców. Oczywiście jest to doskonała wiadomość dla wójtów podmiejskich gmin, którzy zyskują bardzo cenny kapitał ludzki oraz wyższe wpływy z podatków. Czym jednak kierować się, jeśli i my zapragniemy przenieść się na podmiejskie tereny? Poniżej prezentujemy krótki poradnik.

Oczywiście na samym początku spośród dostępnych opcji musimy wybrać tę najbardziej dla nas odpowiednią pod względem dojazdu do miasta. Najprawdopodobniej bowiem wciąż będziemy wiązać z nim kwestie naszego zatrudnienia oraz załatwiać w nim najważniejsze sprawy. Warto zatem poszukać takiej lokalizacji nowego mieszkania, która w razie potrzeby nie będzie nas zmuszała do długiego siedzenia za kółkiem a jeśli nie mamy prawa jazdy do męczącej, rozległej podróży autobusem. Strzałem w dziesiątkę wydają się w takiej sytuacji na przykład mieszkania w Siechnicach, które pozostają oddalone od ścisłego centrum Wrocławia o zaledwie 15 kilometrów – przypomina ekspert do spraw nieruchomości firmy Arbet Deweloper. Ten niewielki dystans z pewnością przełoży się na krótszą podróż i codzienny dojazd.

Oprócz wygody w komunikacji z pobliskim miastem, musimy się zastanowić czego tak naprawdę oczekujemy od nowego miejsca zamieszkania. Z pewnością pragnęlibyśmy, aby jak najmniej przypominało ono miejski zgiełk i chaos. Obecnie w wielu miejscowościach pod największą dolnośląską metropolią architekci i specjaliści od zagospodarowania terenu doszli do wniosku, że zabudowa lokalna powinna być niska. Dzięki temu nie poczujemy się już przytłoczeni niczym na tradycyjnym wielkomiejskim blokowisku, w zamian zaś dostaniemy zestaw kameralnych i zacisznych niskich budynków, które same w sobie pozostaną gwarancją oczekiwanego spokoju.

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli upewnij się co jest wliczone w ofertę

Obecnie inwestycji przeznaczonych na mieszkania do wykupu jest bardzo wiele chociażby pod Wrocławiem, dlatego warto przed zgłoszeniem zainteresowania konkretną ofertą dokładnie zbadać jej zawartość. Nie wszystkie miejsca będą bowiem wiązały się z dodatkowymi korzyściami. Po pierwsze zatem powinniśmy sprawdzić czy wybrane przez nas osiedle jest ogrodzone lub strzeżone, czy deweloper gwarantuje komfortowe miejsca parkingowe, czy będziemy mieli do dyspozycji balkon lub ogródek oraz czy w cenę oferty wliczona jest także komórka lokatorska. Im więcej atutów danej propozycji, tym chętniej z niej skorzystamy, dlatego też warto wczytać się, co oddaje do dyspozycji deweloper.

Artykuły promowane

Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...
Za nami coroczny piknik rodzinny organizowany przez spółkę ADR Polska, będącej...

Kalendarium

/ Styczeń 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl