Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  03.01.2018  |  1

Mutacje i multiplikacje form kulistych w BWA Galerii Sanockiej

Fot. Przemysław Pokrywka

W najbliższy piątek (5 stycznia) o godzinie 18 w BWA Galerii Sanockiej odbędzie się wernisaż wystawy Przemysława Pokrywki „Mutacje i multiplikacje form kulistych”. Wstęp wolny.

Przemysław Pokrywka: "Jestem. Za pomocą zmysłów poznaję rzeczywistość. Jako jednostka społeczna koduje określone obrazy, schematy relacji, kategoryzuje... Czerpię z dorobku cywilizacyjnego i korzystam z jej wygód. Żyję! Czasem jednak bywam zmęczony i przytłoczony powtarzalnością świata. Szukam wówczas inspiracji tam gdzie nie patrzy większość. W miejscach gdzie rzeczywistość dotyka abstrakcji - w zdegradowanych wytworach przemysłu, w świecie mikroform organicznych, w zachwycie nad źdźbłem wyrosłym w betonowej szczelinie...  Jakiś czas temu z odmętów moich zainteresowań kulturowo-naukowych wyłonił się fenomen kuli - formy uniwersalnej, na przestrzeni wieków obrosłej przeróżnymi znaczeniami i mnogą symboliką. Jako forma centralna w panteonie inspiracji, w naturalny sposób stała się ona celem moich poszukiwań oraz pretekstem dla malarskiej wypowiedzi. Kula - planeta, kula - głowa, bila do gry, jajo... W tworzonych od kilku lat obrazach jawi się modułem, który w relacji z innymi elementami tworzy właściwy kontekst i wyznacza ścieżki interpretacji, których przyjemność odnajdywania pozostawiam odbiorcy." 

Przemysław Pokrywka/Urodzony w 1980 roku w Rzeszowie. Studiował w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego (studia magisterskie) i na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (studia doktoranckie). Swoje prace prezentował w ramach wielu ekspozycji indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Aktywny twórczo na polu malarstwa. Ponadto uprawia rysunek, tworzy obiekty i instalacje site-specific, zajmuje się projektowaniem graficznym.

anty123
03.01.2018, 11:07
Formy kuliste to przez wiele lat malował nieżyjący już, niestety, Eugeniusz Geno Małkowski...
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...
Za nami coroczny piknik rodzinny organizowany przez spółkę ADR Polska, będącej...

Kalendarium

/ Styczeń 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl