Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  03.01.2018  |  1

To warto wiedzieć o pompach głębinowych

W dzisiejszych czasach pompy głębinowe pełnią niezwykle istotną rolę w naszym codziennym życiu. Te informacje o pompach głębinowych bez wątpienia powinieneś znać.

Pompa głębinowa tłoczy wodę z gleby, a możliwe jest to dzięki wytworzeniu się w niej różnicy ciśnień pozwalających na wydobycie wody z ziemi. Dzięki pompie głębinowej możemy pozyskać nie tylko wodę pitną, ale także wodę surową, wodę uzdatnioną czy też wodę morską. Ponadto warto zaznaczyć, że dobrej jakości pompy głębinowe są w stanie bez najmniejszego problemu wydobyć wody termalne, a także wody mineralne.

Zastosowanie pomp głębinowych

Pompy głębinowe stosuje się wtedy, gdy lustro wody znajduje się poniżej 8m. Mimo iż zdarzały się przypadki, w których istniała możliwość wydobycia wód za pomocą pomp powierzchniowych to jednak w większości przypadków lustro wody umiejscowione poniżej 8 metrów wymaga użycia wyłącznie pompy głębinowej i nie powinno się łamać tej zasady.

Pompy głębinowe – rodzaje

Pompa pompie nierówna bowiem każda z nich różni się od sobą pod wieloma względami. Różnicami są między innymi masa całkowita pompy, moc silnika czy też jej wydajność. Warto pamiętać, że finalny wybór pompy głębinowej powinien być determinowany zaistniałymi potrzebami, a także indywidualnymi możliwościami.

Zalety pomp głębinowych

Wszyscy użytkownicy pomp głębinowych zgodnie twierdza, że poza swoją wydajnością i energooszczędnością cechują się one także niezwykle cichą pracą w przeciwieństwie do wielu innych rodzajów pomp.

Jak wybrać pompę głębinową?

Zastanawiając się jaka pompa głębinowa jest najlepsza należy przede wszystkim kierować się jakością danej pompy. Należy pamiętać, że w tym przypadku jedynie wysoka jakość jest w stanie zapewnić nam wysoką wydajność, a także równie wysoki wskaźnik energooszczędności oraz niezwykle niski koszt eksploatacji.

Pamiętajmy, że dobra pompa głębinowa skutecznie posłuży nam przez wiele lat nie stwarzając żadnego problemu. Niestety mimo rosnącej świadomości nadal wiele osób próbuje zaoszczędzić i decydują się na wątpliwej jakości pompy głębinowe, które nie tylko nadmiernie pochłaniają energię, ale także generują dodatkowe koszty, których spokojnie można byłoby uniknąć wybierając sprawdzone pompy głębinowe.

Wybierając pompę głębinową warto z zaczerpnąć rady specjalisty. W wielu przypadkach okazuje się, że niektóre sugestia są na wagę złota, bowiem pomagają oszczędzić wielu nieprzyjemności, które wynikałyby z nieprawidłowego wyboru pompy głębinowej.

Pompa głębinowa - gdzie kupić?

Nie ma co się oszukiwać, zakup pompy głębinowej jest niemałym wydatkiem, a jej wybór przesądzi o naszej przyszłości, a także o oszczędności lub ewentualnych kosztach wynikających z zakupu nieodpowiedniej pompy głębinowej. Zakup kota w worku niemalże nigdy nie popłaca, dlatego też ten zakup musi być przemyślany, a sama pompa głębinowa powinna pochodzić tylko i wyłącznie od sprawdzonego producenta. Wysokiej jakości sprawdzone pompy głębinowe znajdziemy między innymi na stronie saga.info.pl/22-pompy-glebinowe

Krysia
05.01.2018, 09:47
Świetny tekst kabaretowy. Dawno się tak nie ubawiłam. Jako następny temat proponuję wady i zalety momentu obrotowego.
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl