Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  02.01.2018

Chorwacja - rejsy nie tylko dla wilków morskich - reklama

Od kilkunastu lat Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych eskapad Polek i Polaków. Nic dziwnego, czyste morze, piękne plaże, urokliwa architektura i "murowana" pogoda to atuty, które skuszą każdego. Jeśli dodamy do tego całkiem przyjazne ceny i rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, to właściwie można dziwić się, dlaczego niektórzy z nas ciągle jeszcze wybierają urlop nad Bałtykiem.

Czy jednak Chorwacja jest dobrym kierunkiem dla tych, których nudzi leżenie na plaży i skrycie marzą o przygodzie pod żaglami? Oczywiście, że tak! Co więcej, wcale nie trzeba być świetnym żeglarzem, żeby takie marzenie się ziściło. W serwisie Rejsomat.pl można znaleźć ofertę rejsów dla osób z różnym poziomem doświadczenia, a nawet dla rodzin z dziećmi.

Zdobywanie żeglarskich szlifów w Chorwacji

Osoby posiadające podstawowe umiejętności pozwalające na prowadzenie jachtu, niekoniecznie poparte patentem sternika jachtowego, powinny zdecydować się na wybór tygodniowego rejsu szkoleniowego. To doskonały sposób na połączenie aktywnego wypoczynku z doskonaleniem żeglarskiego rzemiosła. Cześć szkoleniowa, poza manewrowaniem jachtem obejmuje także żeglowanie z wykorzystaniem locji oraz podstawy prawa i etykiety morskiej. Szczególnie atrakcyjne jest to, że każdy z uczestników ma bezpośredni wpływ na przebieg rejsu - uczestniczy w planowaniu trasy, staje za sterami oraz przez jakiś czas kieruje pracą załogi. Niezapomnianych wrażeń dostarcza również na pewno zwiedzanie dalmackiego wybrzeża i poznawanie lokalnej kultury. Dodatkowo skipper dba o jak najciekawszą organizację czasu wolnego, chętnie dzieląc się swoją znajomością Chorwacji i doświadczeniami. Z pewnością doradzi co warto zwiedzić w każdym z odwiedzanych portów, gdzie zjeść oraz z jakich atrakcji skorzystać. Dzięki temu każdy rejs jest inny, idealnie dopasowany do umiejętności, potrzeb i upodobań wszystkich jego uczestników.

Chorwacja z pokładu jachtu

Tym, którzy wyżej niż zdobywanie nowych umiejętności cenią sobie wypoczynek i wygrzewanie się na słońcu z pewnością przypadną do gustu typowe rejsy turystyczne. W odróżnieniu od rejsów szkoleniowych tutaj wszystkie obowiązki związane z obsługą jachtu leżą po stronie załogi, a pasażerowie mogą w tym czasie oddawać się słodkiemu leniuchowaniu i podziwianiu z pokładu bajecznych krajobrazów chorwackiego wybrzeża. Na życzenie trasa rejsu może zostać zmodyfikowana, tak, żeby każdy z pasażerów mógł zobaczyć najbardziej interesujące go miejsca, zanurkować w którejś z licznych zatoczek, powędkować albo po prostu poleżeć na plaży. Każdego wieczoru jacht zawija do innego portu, a pasażerowie mogą spędzić miły wieczór w jednym z urokliwych lokali, w jakie obfitują nadmorskie miejscowości Chorwacji. Jednostki na takie rejsy są komfortowo wyposażone, dzięki czemu można liczyć na wygodne kajuty, przestronną mesę, prysznice, a nawet wi-fi. Na większość rejsów turystycznych można wybrać się całą rodziną, również z dziećmi. Doświadczona załoga oraz doskonała organizacja wyprawy gwarantują pełne bezpieczeństwo, a elastyczna formuła pozwala na wprowadzenie elementów atrakcyjnych także dla najmłodszych pasażerów.

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl