Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Martyna Sokołowska  |  28.12.2017  |  14

Zastanawiasz się, czy zarząd powiatu zlikwiduje Młodzieżowy Dom Kultury? Zapytaliśmy. Odpowiedź Cię zaskoczy

Fot. archiwum iSanok.pl

Wniosek o likwidację MDK poparła już Komisja Oświaty, Kultury i Turystyki Powiatu Sanockiego. Zarząd powiatu nabrał wody w usta i nie komentuje sprawy. Jaki los czeka funkcjonującą od 60 lat placówkę? 

Informację o planowanej likwidacji MDK na jednym z portali społecznościowych opublikowała instruktorka zatrudniona w placówce. – Na komisji oświaty i kultury Powiatu Sanockiego przeszedł wniosek o zamknięcie MDK Sanok – napisała.

Jakub Osika, dyrektor MDK, nie kryje zaskoczenia decyzją Komisji. Jego zdaniem jest niezrozumiała i nie ma podstaw ekonomicznych ani społecznych. – Zdobywamy środki z zewnątrz na naszą działalność, oferta dostosowana jest do szerokiego grona odbiorców z całego powiatu, a nasze zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że do kolejnej rewolucji nie dojdzie – komentuje dyrektor.

W mediach społecznościowych zawrzało. Pod postem opublikowanym przez pracownicę MDK pojawiło się kilkadziesiąt wpisów. Podopieczni i rodzice dzieci korzystających z oferty placówki, a także mieszkańcy Sanoka, murem stanęli za placówką i pracownikami.

Jedyną osobą, która zabrała głos w tej sprawie z zarządu powiatu jest Alicja Wosik, która w mediach społecznościowych napisała: – MDK ulegnie przekształceniu zachowując swoje funkcje. Żeby powołać placówkę w nowym kształcie, poprzednia musi być zlikwidowana – skomentowała Alicja Wosik.

Informację o zmianach organizacyjnych w MDK chcieliśmy potwierdzić w Starostwie Powiatowym w Sanoku, które zarządza placówką. W tym celu drogą mailową 13 grudnia na adres starosty i sekretariatu wysłaliśmy pytania, które razem z odpowiedzią starosty publikujemy poniżej. Odpowiedź otrzymaliśmy dzisiaj, również drogą mailową.

Na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej, proszę o odpowiedź na poniższe pytania:

Jakie są dalsze plany zarządu powiatu wobec Młodzieżowego Domu Kultury? Czy zarząd rozważa likwidację jednostki? Jeśli tak, to z jakiego powodu, kiedy miałoby to nastąpić i co z kadrą osób zatrudnionych w placówce?

Jeśli zarząd powiatu rozważa przekształcenie MDK, również proszę o informację, na jakiej zasadzie miałoby to przekształcenie przebiegać, z jakiego powodu, kiedy i jakie koszty pociągnie za sobą przekształcenie MDK.

Ile kosztuje roczne utrzymanie placówki? Jaką kwotę powiat przeznacza rocznie na jej funkcjonowanie? Czy ofertą kulturalna, która aktualnie prowadzi MDK, zostanie przeniesiona do innej placówki? Jeśli tak, to do której?

 Odpowiedź Romana Koniecznego, starosty sanockiego.

“W odpowiedzi na maila z dnia 14.12.2017 roku, proszę o sprecyzowanie pytań w nim zawartych, a dotyczących Młodzieżowego Domu Kultury”.  

Poniżej skan odpowiedzi na nasze pytania ze Starostwa Powiatowego w Sanoku. 

Martyna Sokołowska
Martyna Sokołowska

zobacz inne treści autora
Pliki do pobrania
sas
28.12.2017, 13:46
Jeżeli Roman Konieczny nie zrozumiał tak prostych pytań i prosi o ich sprecyzowania to też taki pan raczej nigdy nie powinien być Starostą Powiatu!!!!!!! Proszę odwołać tego pana!!! (pana piszę z małej litery bo na dużego Pana trzeba sobie zasłużyć!!!! )
Yoyo
28.12.2017, 14:16
Dobra zmiana???
Slawomir
28.12.2017, 14:53
a ten portal chyba nie ma nowych informacji, bo sytuacja się dawno zmienila
xxx
28.12.2017, 15:23
Gdy p.Wosik zabiera głos w tej sprawie, to możemy się pożegnać z MDK.
ja
28.12.2017, 16:35
dramat
on przeszedł badania okresowe ?
itd
28.12.2017, 17:15
Pan starosta chyba powinien rozważyć dalsze pełnienie tej funkcji, skoro nie rozumie pytań zadawanych w języku polskim.
MagdaLena
28.12.2017, 18:34
sławomir a to ciekawe, że piszesz, że sytuacja się zmieniła. A jak wygląda dzisiaj? Może nas oświecisz? Bo widac starosta nie zadal sobie trudu.
on
28.12.2017, 19:13
nie mieści mi się w głowie jak ktoś taki może być starostą, to kpina jest z ludzi przede wszystkim
Podatnik z Sanoka
28.12.2017, 19:38
Najsmutniejsze jest to że starosta jest po prostu urzędnikiem, sowicie wynagradzanym z naszych podatków !!! A wiecie skąd się biorą tacy ludzie na takich stanowiskach ? Odpowiedź jest prosta: partia ich nominuje. Kiedyś to była PZPR, później PO, teraz PiS. I to się nie zmieni jeżeli dalej będziemy głosować na partyjnych kandydatów w powiecie czy mieście. Wybierajmy ludzi samodzielnie myślących i niezależnych. Ja przynajmniej czekam na takich i na nich oddam swój głos za rok. Żadne partie czy pseudoniezależne stowarzyszenia już mnie nie nabiorą...
olka
28.12.2017, 21:37
Pomalutku, po cichutku na paluszkach przyszła do mnie jedna pani i szepnęła mi do uszka
Tu musi być kawiarnia, dziećmi niech się zajmą inni...
nadzieja
28.12.2017, 22:46
To jakiś żart chyba, tą władzę w powiecie trzeba jak najszybciej zmienić. Nie dziwię się, że w powiecie nic się nie dzieje, skoro przedstawiciele władzy nie mają zielonego pojęcia o tym gdzie są i do czego zostali powołani ... mam nadzieję, że drugi raz już szansy nie dostaną w naszym powiecie.
Ann
29.12.2017, 00:09
ciul z tego, że szansy nie dostaną jak cztery lata zmarnowane, pozatym duet starosta i wice dzierży władze w powiecie na takich czy innych stołkach od kilkunastu lat, więc specjalnie bym na jakiś niezwykły obrót spraw nie liczyła
anty123
29.12.2017, 10:39
Zasada jest prosta, a dobra zmiana kocha ja stosować (PiS ćwiczył to lata temu w urzędach w Warszawie). Likwiduje się placówkę z powodu reorganizacji, wszyscy dostają wypowiedzenia w związku z likwidacją, a potem umowy do nowej placówki podpisuje się już tylko z wybranymi. Pewnie obecny dyrektor nie ma co liczyć na umowę, bo przecież walka szła i o niego...
Anna K.
31.12.2017, 14:31
Sanoczanie, KIEDY WRESZCIE zaczniecie glosowac na madrych ludzi, ktorzy beda wiedziec, ze sa odpowiedzialni wobec wyborcow/podatnikow ??? Jak dotychczas to oni ignoruja Was. A Wy sie NIE
BUNTUJECIE, dlaczego??? Przeczytajcie komentarz "Podatnika z Sanoka" , madra osoba !!
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl