Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  06.12.2017

Jak wybrać odpowiedniego touroperatora?

Znaczna większość spotykanych na polskim rynku biur podróży to tak zwani agenci, czyli małe podmioty zajmujące się sprzedażą ofert wielu organizatorów podróży turystycznych. Agent ma podpisaną umowę z touroperatorem, który organizuje wyjazd i właśnie na jej podstawie przedstawia nam poszczególne oferty. Oprócz jednak małych biur możemy też trafić na organizatorów we własnej osobie, a więc wspomnianych już touroperatorów. Przeciętny touroperator może się pochwalić szerokim portfolio ofert, dużymi obrotami, a także długoletnią obecnością na rynku. Wszystko to zaś pozwala mu na założenie własnej sieci sprzedażowej. Co jednak zrobić, aby wśród wielu możliwości wybrać tę najlepszą?

 

Załóżmy, że chcemy spędzić wczasy w Hiszpanii , w takiej sytuacji musimy zacząć rozglądać się za dostawcą usług turystycznych, który doskonale zna ten kierunek oraz jest w stanie zapewnić nam największą ilość atrakcji. Przede wszystkim zatem będziemy szukać specjalistów w destynacji hiszpańskiej, bowiem ich ekspertyza w prostej linii przełoży się na jakość naszego wypoczynku. Tylko firmy dobrze znające dany region świata i operujące w nim od lat będą mogły zaoferować najlepszy turystyczny produkt – zauważa specjalistka z Direct Spain Tour, biura od lat zajmującego się organizacją wyjazdów do Hiszpanii.

Szeroki wachlarz możliwości do zaproponowania jaki ma w zanadrzu Hiszpania stanie się dla nas dostępny, jeśli zdecydujemy się na touroperatora znającego branżę i kierunek wyjazdu. Najlepiej zrobimy, jeśli wstępną selekcję zdecydujemy przeprowadzić za pośrednictwem internetu. Otóż wysokiej klasy, doświadczone marki turystyczne przez lata działalności zdążyły już wykształcić ciekawe i przyciągające treści, dzięki którym potencjalny klient może w szybki i prosty sposób dowiedzieć się wszystkiego na temat ewentualnego wyjazdu, a także równie sprawnie dokonać rezerwacji. Internetowa wizytówka touroperatora to świetna podpowiedź co do tego, jak będą wyglądać jego usługi.

Zwróć uwagę na możliwość kontaktu z operatorem

Często bywa tak, że w trakcie wyjazdów potrzebujemy jakichś konkretnych informacji zaczerpniętych u źródła, a więc w głównym biurze operatora. W takim przypadku powinniśmy uprzednio sprawdzić, czy nie dzieli nas z przedstawicielem choćby bariera językowa, która wielu turystom potrafi dziś pokrzyżować plany. W wypadku znających realia podróży touroperatorów z pewnością będziemy mogli skontaktować się z polskojęzycznym personelem, który posiada i umiejętności i kompetencje, aby rozwiać nasze wątpliwości i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Wykwalifikowana obsługa przez lata obecna w przedsiębiorstwie pozwala mu coraz lepiej dostosowywać się do wymagań klientów. Dlatego też w razie potrzeby operator bez zwłoki skontaktuje się z hiszpańskimi dostarczycielami usług i zapewni nam niepowtarzalny wypoczynek w hotelu lub aparthotelu oraz dogodny i komfortowy transport.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze operatora wycieczki pozostaje oczywiście sprawa położenia jego biura. Trudno oczekiwać, aby touroperator z Włoch, Francji lub Niemiec mógł w razie potrzeby interweniować sprawnie i szybko, w oddalonej o kilometry słonecznej Hiszpanii. Dlatego też musimy postarać się w wyborze kierować informacją o tym, gdzie mieszczą się siedziby danego biura. Jeśli znajdują się one w kraju, do którego podróżujemy, bez wątpienia jesteśmy bezpieczni i nie musimy się o nic martwić.

Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Luty 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl