Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  14.11.2017

Porażka sanoczan w Nysie

Fot. Tomasz Sowa (archiwum iSanok.pl)

Siatkarze TSV Sanok 1:3 przegrali wyjazdowe spotkanie z AZS PWSZ Stal Nysa.

Mecz lepiej rozpoczęli siatkarze z Nysy, zagrali oni skutecznie w bloku i prowadzili 8:5. Przyjezdni mieli problemy z przyjęciem co przełożyło się na ich atak, często nadziewali się na szczelny blok Stali i tracili dystans punktowy do swoich rywali. Po asie serwisowym Łukasza Lubaczewskiego na tablicy wyników widniał rezultat 12:6 dla Stali, sanoczanie byli w odwrocie i tracili dystans punktowy do nyskiej ekipy. Sytuację na boisku próbowali ratować w ekipie gości Damian Wierzbicki oraz Patryk Łaba, ale pojedynczymi akcjami nie byli w stanie wiele zdziałać. Seria błędów własnych oraz problemy w przyjęciu sprawiły, że to gospodarze cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku i wygrali tą część meczu 25:20.

W drugiej partii spotkania gospodarze zbudowali czteropunktową przewagę po serii zagrywek Karola Rawiaka (7:3), sanoczanie zdołali zbliżyć się do swoich rywali na jeden punkt po ataku Pawła Rusina - 9:8. Ponownie ciężar gry wziął na siebie wspomniany wcześniej Karol Rawiak, dzięki jego trudnej zagrywce gospodarze postawili szczelny blok, którego nie mogli sforsować goście i i prowadzili wysoko 21:11. Gra w tym secie była jednostronna, a ekipa z Podkarpacia nie miała siatkarskich argumentów, aby przeciwstawić się swoim rywalom i zeszła z boiska pokonana. 

Wiele ożywienia w poczynania TSV wniósł rozgrywający Kamil Durski, skutecznie rozdzielał piłki do swoich kolegów i dzięki niemu sanoczanie prowadzili 6:1 i to oni dyktowali warunki gry na boisku. Role odwróciły się, ekipa z Nysy miała problemy z przyjęciem i tym razem to ona musiała odrabiać straty. Sanoczan do skutecznej gry poderwał Damian Wierzbicki w sukurs przyszedł mu Roman Oroń i dzięki nim ekipa z Podkarpacia powiększyła przewagę do sześciu punktów (17:11). Pomimo usilnych starań miejscowym siatkarzom nie udało się odrobić strat. Przy stanie 21:18 na boisku pojawił się Patryk Łaba poderwał swoich kolegów do walki i w znaczny sposób przyczynił się do wygrania tej części spotkania przez sanoczan. TSV przegrywał w całym meczu 1:2.

W ostatnim secie tego meczu na początku prowadzili sanoczanie 7:3, potem ponownie do głosu doszli miejscowi siatkarze, którzy skutecznie zagrali w kontratakach i po zbiciu Dawida Bułkowskiego odrobili straty i remisowali 7:7. Od tego momentu to oni dyktowali warunki gry i odrzucili oni swoich rywali od siatki, po punktowym bloku na Damianie Wierzbickim prowadzili 14:12, sanoccy siatkarze co prawda zbliżyli się na jeden punkt do ekipy z Nysy (15:16), ale to wszystko okazało się być za mało. Trudna zagrywka oraz czujna gra w bloku i obronie podopiecznych Piotra Łuki zaowocowała wysokim prowadzeniem 23:16. Bezradni goście nie podjęli już rywalizacji i zeszli z boiska pokonani.

AZS PWSZ Stal Nysa – TSV Sanok 3:1
(25:20, 25:15, 18:25, 25:18)

Składy zespołów:
Stal: Owczarz, Wolański, Rawiak, Lubaczewski, Olczyk, Szymeczko, Bonisławski (libero) oraz Bułkowski
TSV: Rusin, Łaba, Lewandowski, Oroń, Wierzbicki, Przystaś, Głód (libero) oraz Durski, Jóźwik i Cabaj (libero)

Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Marzec 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl