Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Martyna Sokołowska  |  14.11.2017  |  36

Jedyny taki basen na Podkarpaciu powstaje w Sanoku

Fot. archiwum iSanok.pl

Sanockie Centrum Rehabilitacji i Sportu będzie jedynym basenem na Podkarpaciu z ruchomym dnem i jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.

Basen w Sanoku będzie jedynym basenem na Podkarpaciu z ruchomym, podnoszonym i opuszczanym dnem. To innowacyjne rozwiązanie ma wspomagać rehabilitację i naukę pływania. 

Włodarze miasta nie ukrywają, że liczą na zainteresowanie obiektem nie tylko mieszkańców i turystów, ale przede wszystkim przedstawicieli klubów sportowych, którzy będą mogli szlifować formę na treningach w Sanoku. Zdaniem Tadeusza Pióro, burmistrza Sanoka, dysponujemy odpowiednią bazą sportową i możemy spokojnie konkurować z najlepszymi kompleksami sportowymi w kraju.

Budowa idzie w ekspresowym tempie. Wbicie łopaty pod inwestycję nastąpiło w maju, a już w przyszłym tygodniu ruszy montaż dachu. Po siedmiu miesiącach od rozpoczęcia prac budowlanych, skończone jest już prawie 80 procent stanu surowego obiektu. Jednym z najbardziej widowiskowych elementów budowy będzie montaż dachu, który stanie na siedmiu dźwigarach. Każdy ma 32 metry długości i waży 6,5 tony. Elementy zostały wykonane na specjalne zamówienie. Montaż ma się odbyć na początku przyszłego tygodnia. Dźwigary zostaną ustawione na specjalnych słupach przez specjalistyczny dźwig.

Obecnie na placu budowy pracuje około 70 osób. Co ciekawe, około 20 z nich to więźniowie, którzy biorą udział w programie “Praca dla więźniów”.

Budowa kompleksu została wpisana na listę inwestycji strategicznych dla polskiego sportu. Wsparła ją m.in. słynna pływaczka Otylia Jędrzejczak, oraz sześć polskich związków sportowych, które już zadeklarowały chęć organizowania zgrupowań w sanockim MOSiRze.

Budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu pochłonie około 40 milionów złotych. 40 procent tej kwoty to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Basen ma być gotowy w 2019 roku. 

Martyna Sokołowska
Martyna Sokołowska

zobacz inne treści autora
Pipita
14.11.2017, 13:31
Ale oczywiście i tak znajdą się malkontenci którym ta inwestycja nie będzie pasowała...A ja tam się cieszę że coś nowego powstaje w mieście! póki co jeżdżę do Leska na basen bo tam też jest fajnie. Posłuchajcie sobie piosenki "wstaję" Grześka Hyżego. Kij wam w oko
Miætek
14.11.2017, 15:20
Malkontenci ?
Po raz kolejny piszę. Poprzedni MOSIR miał 14000zł straty D Z I E N N I E !
Strach myśleć ile będzie miał ten.
I za to wszystko zapłacą wszyscy - w podatkach.
Ci którzy będą z niego korzystać i ci którzy nie będą.
Zapłacisz za jego budowę, będziesz płacić codziennie w podatkach na jego utrzymanie i oczywiście jak będziesz chciał(a) z niego skorzystać to również zapłacisz.
Ludzie kompletnie nie kumają że państwo nie ma własnych pieniędzy.
Wszystko co ma musi pierwsze zabrać obywatelom pod przymusem.
A barany się jeszcze cieszą że są okradane.
Lesko rocznie dopłaca do basenu kilka milionów zł.

Zapamiętajcie sobie jedno - jeśli jakaś działalność nie jest się w stanie sama utrzymać a mimo to funkcjonuje jest to JEDNOZNACZNE z tym że komuś są rabowane pieniądze na jej utrzymanie. I zgadnijcie kto jest tym kimś ? :) I nie ważne czy to jest basen, lodowisko czy parking podziemny.
Pieszy
14.11.2017, 16:18
Szanowna Redakcjo,proszę nie pisać nic dobrego o basenach ,bo gwardzisci jeszcze nie zrezygnowali z Aquaparku.A tak poważnie to czekam jak ten dach będzie wyglądał,więc wrzuccie fotki
Miætek
14.11.2017, 16:29
Na dachu ?
Na dachu będą takie same ozdoby jak na arenie i galerii czyli MODERN-ART w postaci rur wetylacji i klimatyzacji.
Na tych słitaśnych wizualizacjach ich nie zobaczysz.
Wystraszą cię dopiero po wybudowaniu.
obiektywny podatnik
14.11.2017, 17:30
Miætek -- To co napisałeś to szczera prawda . Ale nie oczekuj o pewnej grupki ( może 5 % mieszkańców tego miasta ) że to dotrze do zaślepionych i nie mających zielonego pojęcia o finansach miasta. To co pan Pióro opowiada obecny i przejsciowy burmistrza Sanoka, ze dysponujemy odpowiednią bazą sportową i możemy spokojnie konkurować z najlepszymi kompleksami sportowymi w kraju. Może w gumo filce wsadzić. Podobne funta kłaków warte zapewnienia głosił jego poprzednik pan dr. Blecharczyk jak budował halę Arena. Aż tu raptem po wybudowaniu i uruchomieniu MOSiR zwiększył deficyt i trzeba było z budżetu miasta to wszystko finansować. Co za jakaś szajba z tym miastem które będzie żyło wspaniale z turystów i sportu ?. Czy takie miasta jak Dębica , Mielec maja jakiś głupoli którzy nimi rządza i stawiają na przemysł a nie jakieś baseny , hale. Jak pokolenie obecnych 40 latków nie zmieni tego szaleństwa turystyczno- sportowego i nie wymieni tych dziadków to maja pewne że za 10 lat to miasteczko będzie wielkości Brzozowa. Pan z Sanepidu Tadeusz Pióro wygrał tylko wybory tak minimalna ilością głosów z poprzednikiem że realnie obiecał rozbudowę przemysłu- strefy gospodarczej .Ale jak już obsiadł urząd powymieniał zasłony , powywalał szafy na korytarzu , zmienił zwyczaje panujące w urzędzie zainstalował nową sekretarkę i doradcę politycznego . Pod naciskiem starych wyjadaczy którzy mu uświadomili żeby wygrac jeszcze raz wybory wpakował się w te baseny. Taka jest prawda szanowne chamskie trolle portalowe. W następnej kadencji będzie Basenik ale będzie brak pieniędzy na chodniki , drogi , gospodarkę komunalna , szkoły , przedszkola a może i nawet na wypłaty dla urzędników . Matematyka jest nauka ścisłą i to co na jednej z sesji RM powiedział pan radny Janusz Baszak niebawem udowodni że nie ma innej drogi wyjścia jak dopłacać do interesu typu basen MOSiR.
Anonim
14.11.2017, 17:52
@ obiektywny podatnik rżnie głupa. Żadnych konkretów. Można krytykować, ale takich bzdur nie należy wypisywać. Do tego czcionka wtłuszczona.

Zawsze uważałem, że czcionkia pogrubiona, to czcionka dla nieuków. Do ludzi mądrych dotrze każda informacja napisana czcionką zwykłą.
obiektywny podatnik
14.11.2017, 18:30
Anonimie -Konkret jest jeden : 1.Ile miasto obecnie płaci na utrzymanie MOSiRu?.
2.Jakie konkretnie zawarto kontrakty z klubami sportowymi na korzystanie z tego basenu i tej bazy sportowej w Sanoku ?..
3.Ile wyniesie w 2018 i 2019 roku rata kredytu na spłate tego basenu?.
Innych konkretów celowo nie wymieniam bo z człowiekiem prymitywnym który pisze cyt : "'Zawsze uważałem, że czcionkia pogrubiona, to czcionka dla nieuków. Do ludzi mądrych dotrze każda informacja napisana czcionką zwykłą." Szkoda dyskutować . Wlazło to za stodoły dorwało się komputera i pokazuje swoją prymitywną mentalność.
Miætek
14.11.2017, 19:05
@Anonim, zabłysnąłeś jak złoty ząb w protezie menela
pytanie...
14.11.2017, 20:59
Edward OLEJKO (v-ce burmistrz) : „ Mamy narzucone takie procedury przez Radę, że każda inwestycja powyżej 500 tyś. ma mieć opracowany audyt, jeśli chodzi o efektywność ekonomiczną.
W związku z tym tego się będziemy trzymać.” – konferencja prasowa, 6.10.2015

Jaka będzie efektywność ekonomiczna tej inwestycji? Co na to audyt....? Miejski audytor wyliczył, że do tej pory MOSIR przynosił dziennie kilkanaście tysięcy strat.
Jakis
14.11.2017, 21:08
Poprzednik budował Arenę, obecny baseny zeby wygrać wybory ,a spłacać będziemy my
pan burmistrz powiedział.....
14.11.2017, 21:08
eSanok13-02-2015
SANOK / PODKARPACIE.

"Podczas spotkania burmistrzów z dziennikarzami podjęto temat sanockiego basenu. Kosztowny pomysł budowy aquaparku to już przeszłość. Nie będzie ponadto budowy nowego kompleksu basenów. Wszystko rozbija się rzecz jasna o pieniądze. Jak zaznacza burmistrz Sanoka, nawet gdyby były środki na budowę takiego obiektu, należałoby się najpierw zastanowić jakie byłby koszty jego utrzymania.
- Nie sztuką jest coś wybudować, sztuką jest to później utrzymać – zaznacza Tadeusz Pióro."
"dobra(kosztowna) zmiana"
14.11.2017, 22:53
Kosztowny pomysł budowy aquaparku to już przeszłość. Przypomnijmy, ze jego koszt to niecałe 30 mln. Dziwi, bo ten „kosztowny pomys”ł wymieniono na jeszcze bardziej kosztowny, bo nowe baseny będą kosztować 40 mln.
Ciekawe ile pan burmistrz pozyska z zewnątrz, bo naród ciemny, ale jeszcze dobrą pamięć ma. I pamięta, że nasz włodarz kiedyś powiedział, że „nie jest sztuką zrealizowanie inwestycji z pieniędzy z kredytu”. Na konferencjach prasowych, które sobie szczególnie upodobał oraz innych mediach, było głoszone, ze „całość ma kosztować miedzy 20, a 25 mln.
Nie wspomnę już że nasz pan burmistrz obiecywał w kampanii wyborczej zmodernizowany basen z jakuzzy i brodzikiem dla dzieci. Hm, skąd ta zmiana….? KOSZTOWNA ZMIANA!
bpw
15.11.2017, 01:39
Ale żeby to wyborcom otworzyło oczy...Zmiany są konieczne! Bardzo dobrze ktoś napisał że potrzeba wymienić Radę na świeżą młodą krew - niech się wykazują!
Miætek
15.11.2017, 03:05
Nie prawda, problem jest w tym ze ludzie są tak ciemni ekonomicznie że zagłosują na tych którzy:
1. Najskuteczniej ich okradną
2. Za skradzione pieniądze coś wybudują
3. Powiedzą im że "pieniądze pozyskali z zewnątrz" jakby to była jakaś różnica.
@Miætek
15.11.2017, 07:21
Najlepiej nic nie róbmy, nic nie budujmy, siedźmy i gnijmy bo kradną nam wszystko!
Pytajaca
15.11.2017, 08:31
Czy ten wysoki budynek od strony południowej przed basenem nie będzie zasłaniał słońca i tego, że korzystający z basenu będą w cieniu? Kąpiel w basenie otwartym powinna być z dostępem do promieni słońca inaczej sobie nie wyobrażam.
@ dobra kosztowna zamiano
15.11.2017, 08:38
Powiem Tak, jak wybudujesz Aquapark za 30 mln, to Ci kaktus na ręce wyrośnie!!! w Lublinie kosztował 130 mln, o tych samych parametrach co nasz w Sanoku, który wygrał w ramach koncepcji poprzednich władz Spółki Park Wodny. Inwestycje twojego poprzednika są obecnie wyceniane na ponad 90 mln złotych. Zrozum w końcu na Twój Aquapark nie dostalibyśmy złotówki,a tak będziesz miał nowoczesny basen za 20 mln, bo jest dofinansowanie z MiST,a wiem że składają jeszcze inne wnioski i liczę, że miasto jeszcze je zdobędzie.
andrzej
15.11.2017, 10:55
Nie potrafię zrozumieć niektórych tu piszących negatywnie o budowie
"Centrum Rehabilitacji i Sportu".Dlaczego próbujecie odebrać radość
korzystania z tego ośrodka dzieciom,młodym ludziom czy wreszcie
seniorom,którzy będą mogli się tam rehabilitować?Chcielibyście,żeby
jeżdzili do Leska,Brzozowa,tylko dlatego,że te centrum powstaje,wtedy
kiedy burmistrzem jest członek PIS-u.Czy o to chodzi?Mnie na przykład
mało to obchodzi za czyjej władzy powstaje jakaś inwestycja w mieście,
ważne,że powstaje i będzie służyć mieszkańcom bardzo długo.Jeżeli
chodzi o pieniądze,to pewnie te centrum nigdy nie zarobi na siebie,tak
zresztą jak Wierchy,czy Arena.Ale żaden MOSIR w kraju nie jest nastawiony
na zysk,tylko na udostępnienie swojej bazy mieszkańcom,możliwie po
jak najmniejszych kosztach.Nie wiem czy niektórzy z oponentów wzięli
też pod uwagę to,że taka okazja z pozyskaniem takich środków z zewnątrz
może się już nigdy naszemu miastu nie powtórzyć.I na koniec.Nowoczesny
ośrodek z możliwością rehabilitacjidaje szansę na to,że może w dużym stopniu
zminimalizować jego koszty utrzymania.Cieszmy się,jak już nie ze względu na
nas samych,to ze względu na nasze dzieci,że będą mogły korzystać z pełni
nowoczesnego kompleksu.I nie mieszajmy w to polityki.
Miætek
15.11.2017, 11:30
@andrzej wypisujesz takie brednie ze trudno to nawet komentować.

To moze ja tobie bede kradł co miesiąc troche kasy i będę mówił " nie zabieraj mi radości korzystania z tej kasy" ?

To że nigdzie sie nie utrzymują takie mosiry same to jest właśnie dowód że NIE WOLNO ICH BUDOWAĆ.

Niech polityk własnym majątkiem poświadcza za swoje decyzje tak jak to ma miejsce w sektorze prywatnym. Jak ktoś nie pomyśli i źle zainwestuje to BANKRUTUJE a tutaj taki polityk nie dość że jest bezkarny to na dodatek TY za to płacisz.

I znowu słyszę o "pozyskaniu środków z zewnątrz" - BOŻE ! nie ma czegoś takiego. To są pieniądze ZAWSZE z twojej kieszeni ! Jak chcesz to sobie dawaj ale ja nie chce żeby mi zabierano kasę pod przymusem ale przez takich jak ty nie mam wyboru. Pójdą, zagłosują na komunistów, no i trzeba płacić.
Anna K.
15.11.2017, 12:47
Do Mietek i Obiektywny Podatnik : Jestescie realistami i rozumiecie finanse i rozsadek !!
Swietnie, ze takie glosy sie pojawiaja !! Moze choc pare czytelnikow cos sie z tego nauczy.
Zdrowe dyskucje sa b. dobre ALE obelgi i wulgarnosc to okropne. Te ostatnie to w 80% dominuja
na sanockich portalach. Wstyd, szkoda.
   1 / 2    Następny »
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Marzec 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl