Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  08.11.2017

Przedszkole: dwujęzyczne, sportowe, steinerowskie – które wybrać? - reklama

Wybór przedszkola zazwyczaj niesie za sobą wiele emocji, szczególnie jeśli maluch nie uczęszczał do żłobka i to jego pierwsze doświadczenia z placówką edukacyjną. Rozłąka jest trudna nie tylko dla dziecka, lecz także dla rodziców, którzy chcą mieć pewność, że ich pociecha trafi w miejsce, w którym będzie bezpieczna i będzie miała zapewnione odpowiednie możliwości rozwojowe.

Pytań podczas poszukiwań przedszkola pojawia się bardzo wiele – przedszkole publiczne czy prywatne, zdać się na polecenia znajomych czy zaczerpnąć opinii w internecie, postawić na dogodną lokalizację czy renomę? Do tych wszystkich wątpliwości dochodzi jeszcze jeden aspekt: możliwość wyboru przedszkola o konkretnym profilu. Zanim krótko scharakteryzujemy kilka rodzajów przedszkoli, należy zaznaczyć, że wybór przedszkola to kwestia indywidualna. Każde dziecko ma inne możliwości, rodzice wychowują je na własny sposób i mają swoją wizję edukacji i przyszłości malca.

Przedszkole dwujęzyczne

O tym, że biegła znajomość dwóch lub więcej języków jest przepustką do sukcesów zawodowych chyba nikogo nie trzeba przekonywać. W wieku przedszkolnym dzieci mają zdolność wyjątkowo szybkiego uczenia się i to właśnie wtedy warto zacząć intensywną naukę języka obcego. Zajęcia w przedszkolu dwujęzycznym prowadzone są w języku polskim i najczęściej angielskim (lub innym obcym), podobnie komunikacja poza lekcjami. Dzięki temu dziecko bardzo szybko zdobywa swobodę językową, a tym samym poszerza swoje horyzonty. Ponadto styczność z dwoma językami przekłada się na łatwość przyswajania wiedzy z innych dziedzin, koncentrację i kreatywność.

Przedszkole sportowe

Sport to zdrowie, bez dwóch zdań. Już od najmłodszych lat powinno się zaszczepiać w dzieciach zamiłowanie do aktywności fizycznej, która zapobiegnie otyłości, wzmocni odporność i zadba o prawidłową postawę. W przedszkolu sportowym dziecko będzie miało szansę znaleźć i realizować swoją pasję, nauczy się dążyć do celu, być odpowiedzialnym i współpracować z trenerami i rówieśnikami. Sport hartuje nie tylko organizm, lecz także ducha i jest doskonałym towarzyszem rozwoju intelektualnego.

Przedszkole steinerowskie 

Nazwa przedszkoli o takim profilu pochodzi od nazwiska twórcy antropozofii – Rudolfa Steinera. Jego badania doprowadziły go do opracowania teorii, według której wiek przedszkolny to czas, w którym najsilniej kształtuje się indywidualność i charakter człowieka. Twierdził, że na typ etapie dzieci potrzebują nieskrępowanej zabawy stymulującej rozwój fizyczny, psychiczny i emocjonalny, a nie szkolnej nauki. W placówkach tego typu nie ma podziału na grupy, zajęcia nie są ściśle zaplanowane, nie ma komputerów czy lekcji angielskiego, a dzieci nie zdobywają ocen. Uczą się za to samodzielnie wykonywać zabawki, ćwiczą zdolności manualne i mają dużą porcję aktywności fizycznej.

Przedstawione profile przedszkoli to jedynie namiastka, ale już tych kilka przykładów obrazuje, jak rozbieżne są propozycje i założenia placówek edukacyjnych dla najmłodszych. Zanim wybierzemy tę odpowiednią dla naszego dziecka, zadajmy sobie pytanie: na czym nam zależy, w jakim kierunku chcemy, aby rozwijała się pociecha, jakie ma zdolności i problemy, jak chcemy ją wychować?

Źródło: Academy International - Szkoła dwujęzyczna

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Marzec 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl