Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  12.10.2017

Jesienią do tych wypadków dochodzi częściej

Fot. KPP Sanok

W ostatnich dniach w powiecie sanockim doszło do kilku kolizji samochodów ze zwierzętami. Policja apeluje o bezpieczną jazdę i zgłaszanie miejsc, gdzie dochodzi do takich zdarzeń.

– Niemal każdego dnia otrzymujemy zgłoszenia dotyczące zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt. Zawsze przebiegają one w ten sam sposób: zwierzę nagle wbiega przed nadjeżdżający samochód. Zazwyczaj do takich zdarzeń dochodzi w okolicach zalesionych, łąkach lub drogach, gdzie pobocza porośnięte są wysoką trawą. Kierowcy często też widzą na łąkach pasące się jelenie czy też sarny, ale nie przypuszczają, że spłoszone zwierzę nagle wbiegnie na drogę – informuje Anna Oleniacz z sanockiej policji. 

Nie mniejszym problemem, jak informuje policja, są nieprawidłowo trzymane psy. Niestety często, szczególnie na terenach wiejskich, można zauważyć psy, które luźno biegają w obrębie dróg. – Pamiętajmy, że za zwierzę, które wbiegnie pod nadjeżdżający samochód, powodując tym samym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odpowiada właściciel. Także w przypadku pogryzienia przez zwierzę osób postronnych, można pociągnąć właściciela do odpowiedzialności karnej – przypomina Anna Oleniacz. 

Policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność, dostosować prędkość oraz dokładnie obserwować otoczenie drogi. – Nie wolno bagatelizować znaków drogowych. Miejsca, w których już wcześniej dochodziło do kolizji ze zwierzyną leśną, oznaczone są znakiem pionowym ostrzegawczym " zwierzęta dzikie". Pamiętajmy, że sygnały o bezpańskich, wałęsających się psach oraz zdarzeniach drogowych z udziałem zwierząt leśnych, można przekazać policjantom za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – podsumowuje Anna Oleniacz.

 

Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...
Za nami coroczny piknik rodzinny organizowany przez spółkę ADR Polska, będącej...

Kalendarium

/ Styczeń 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl