Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  11.10.2017

Gdzie znajdę poradnię dietetyczną? - reklama

Fot. pixabay.com

W Polsce nawet co druga osoba dorosła i wiele dzieci może mieć problemy z nadmierną masą ciała. Jednym ze sposobów walki z nadwagą i otyłością jest wizyta u specjalisty-dietetyka, który po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, przeanalizowaniu jego nawyków żywieniowych i preferencji z tym związanych, skonstruuje dla niego zindywidualizowaną, dobrze zbilansowaną dietę. Jak jednak znaleźć dobry gabinet dietetyczny?

Uwaga na pseudo dietetyków

Zdarza się, że podczas wizyty u dietetyka po krótkim wywiadzie żywieniowym wręczy on nam gotową dietę i zaprosi na wizytę po kilku tygodniach, celem weryfikacji osiągniętych wyników w odchudzaniu. Przypominamy: taka wizyta jest całkowitą stratą czasu, a osoba prowadząca gabinet nie jest wykwalifikowanym dietetykiem. Żaden specjalista nie będzie nikomu wręczał gotowej diety po kilku minutach rozmowy, bez dokonania pomiarów masy ciała, sprawdzenia codziennych jadłospisów i pogłębionego wywiadu oraz skontrolowaniu aktualnych wyników badań. Lepiej zaprzestać wizyt u takich dietetyków i wybrać się do prawdziwego specjalisty ds. żywienia, którego znajdziemy za pośrednictwem strony internetowej www.szukamdietetyka.pl. W jednym miejscu możemy zdobyć namiary na dietetyków w swojej okolicy z odpowiednimi kwalifikacjami oraz uzyskać informację o tym, jaki jest zakres ich działalności oraz jak umówić się na wizytę.

Jak powinna wyglądać współpraca z dietetykiem?

Kiedy już umówimy się przy pomocy serwisu www.szukamdietetyka.pl na wizytę u specjalisty ds. żywienia, warto ocenić, czy taka współpraca spełnia obowiązujące w branży dietetycznej standardy. Profesjonalna opieka dietetyczna polega na tym, że dietetyk prezentuje każdorazowo zindywidualizowane podejście do pacjenta i ma dla niego wystarczająco dużo czasu. Zwłaszcza przy pierwszej wizycie jej czas powinien być wystarczająco długi dla wykonania uszczegółowionego wywiadu żywieniowego, podstawowych pomiarów ciała pacjenta oraz powinien on wystarczyć dla przygotowania zaleceń lub diety.Dobry dietetyk powinien szukać przyczyn na przykład bezowocnego stosowania diet odchudzających. Być może powód nadwagi lub otyłości tkwi po części w towarzyszących pacjentowi chorobach. Wykwalifikowany specjalista nie może oczekiwać, że pacjent od razu wykona wszystkie zalecone zmiany. Musi wytłumaczyć mu, dlaczego jest to takie istotne, jakie zmiany wprowadzić w pierwszej kolejności i jak unikać popełniania błędów. W przeciwnym wypadku pacjent nie będzie wiedział, jak zmienić dotychczasową dietę, a jeśli nawet uzyska pożądane efekty, to będą one wyłącznie krótkoterminowe.

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl