Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  13.09.2017

Integracja, edukacja, zabawa

Fot. materiały organizatora

Za nami coroczny piknik rodzinny organizowany przez spółkę ADR Polska, będącej właścicielem zagórskich firm ATW i WPS, celem którego jest integracja pracowników i ich rodzin poprzez wspólną zabawę i biesiadowanie. Jak co roku na wszystkich uczestników, tych małych i dużych, czekało moc atrakcji, wrażeń i pysznego jedzenia. Naszą firmę tworzą ludzie, a pozytywne pomiędzy nimi relacje, przekładają się na każdy aspekt jej funkcjonowania.

Impreza, na którą z Włoch przyjechali właściciele firmy wraz ze swoimi rodzinami, rozpoczęła się od wczesnych godzin popołudniowych.

Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje w postaci dmuchanych placów zabaw ze zjeżdżalniami, trampolinami, suchym basenem i małpim gajem. Była mini ścianka do wspinaczki górskiej, elektryczna karuzela, tor samochodowy, widowiskowy pokaz puszczania baniek mydlanych, strzelnica Paintball oraz popularny „eliminator”. Wskazówka „eliminatora” obraca się ze zmienną prędkością w różnych kierunkach. Stojący na gumowych podestach uczestnicy zabawy muszą raz podskakiwać, a raz schylać się tak, by nie zostać przewróconym na dmuchaną matę. Kto zaliczy upadek ten wypada z gry. Jak wiadomo rywalizacja i współzawodnictwo są motorem dla ambicji i działań. Dlatego w godzinach wieczornych odbyły się rodzinne konkursy sprawnościowe, w których zwycięzcy otrzymali liczne nagrody rzeczowe.

Tego dnia nasze panie mogły poprawić sobie nastrój czymś co kobiety lubią najbardziej: super makijażem czy ekstra fryzurą, gdyż do dyspozycji wszystkich gości były fryzjerki i wizażystki.

Młodsze dzieci uczestniczyły w bloku zabaw animacyjnych. Malowanie twarzy, gry i zabawy ruchowo-taneczne, tworzenie figur z dmuchanych baloników. Przed naszymi Milusińskimi wystąpił również teatr lalek Pinokio z Nowego Sącza, ze spektaklem który w przystępny dla dzieci sposób poruszał tematykę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po drogach publicznych.

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wiele dzieci samodzielnie wraca do domu, dlatego oprócz zabawy ważnym celem naszej imprezy była edukacja mająca na celu propagowanie bezpiecznych zachowań.

Bezpieczeństwo nade wszystko

Firma nasza działa w branży motoryzacyjnej, dlatego w tym roku obok integracji głównym przesłaniem pikniku było propagowanie zasad bezpieczeństwa na drogach. Podczas imprezy zaproszeni goście z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Automobilklubu Małopolskiego oprócz edukacyjnych wykładów umożliwili uczestnikom wzięcie udziału w różnego rodzaju testach.

Niewątpliwie największe emocje budził symulator dachowania, w którym uczestnicy na „własnej skórze” mogli przekonać się jak bezwładnie zachowuje się ciało oraz różnego rodzaju przedmioty pozostawione w samochodzie, których imitacją były plastykowe piłeczki i jak istotną rolę dla życia i zdrowia odgrywają pasy bezpieczeństwa w momencie dachowania.

Po wejściu do kabiny symulatora (którego funkcję spełnia oryginalny samochód przytwierdzony do urządzenia umożliwiającego obrót pojazdu na boki oraz wokół własnej osi) i zapięciu pasów, mamy możliwość doświadczenia bądź co bądź nieprzyjemnych, aczkolwiek działających na wyobraźnię „wrażeń”. Pamiętać jednak należy, że prawdziwe dachowanie to inna prędkość i bardzo poważne konsekwencje.

Z kolei na symulatorze zderzeń mogliśmy odczuć jak potężne siły oddziałują na ciało kierowcy czy pasażera, w momencie zderzenia pojazdu przy niewielkiej nawet prędkości.

Alkogogle, czyli „wynalazek” umożliwiający unaocznienie w dosłownym tego słowa znaczeniu, osobie trzeźwej widzenie świata przez osobę będącą pod wpływem alkoholu. Te magiczne okulary symulujące zakres 0,4 – 0,6 oraz 0,8 – 1,5 promila alkoholu we krwi, pokazują jak ciężko przejść po linii prostej będąc na „podwójnym gazie”. Pomimo powagi tematu widzowie obserwujący ochotników biorących udział w teście mieli naprawdę przednią zabawę.

W godzinach wieczornych na autodromie rozegrano konkurencję na przejazd slalomem pomiędzy pachołkami w alkogoglach. Miejmy nadzieję, że doświadczenia uczestników tylko wzmocniły przekonanie, że tego typu realne zachowania należy głośno i bezwzględnie piętnować. Pamiętajmy ! – Pijani kierowcy wiozą śmierć!

Automobilklub Małopolski, który jest propagatorem wielu przedsięwzięć i zawodów związanych z motoryzacją a nade wszystko organizacją, która kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zorganizował dla naszych pracowników dwa testy. Pierwszy to tak zwana próba Stewarda, czyli test opracowany przez trzy-krotnego Mistrza Świata Formuły 1 – Jackie Stewarda, polegający na przejechaniu określonej trasy samochodem, na masce którego przymocowany jest specjalny talerz a w nim umieszczona piłeczka. Zadaniem kierowcy jest pokonanie trasy jak najpłynniej, tak aby piłeczka nie wypadła z talerza. Celem ćwiczenia jest doskonalenie jazdy pod kątem technicznym.

W powyższej konkurencji, w kategorii mężczyźni oraz kobiety wyłoniono po dwóch zwycięzców. Warto było walczyć, ponieważ nagrodą oprócz pucharów jest udział w jednym z rajdów organizowanych przez Automobilklub Małopolski.

Ostatnią motoryzacyjną atrakcją, była jazda samochodem na trolejach, czyli specjalnych wózkach na tylnych kołach, imitujących tak zwany poślizg nadsterowny (tylnej osi). Jazda tego typu samochodem (oczywiście pod okiem instruktora), uczy jak zachować „zimną krew” i bezpiecznie wyjść z poślizgu.

Uczta dla oczu, ducha i ciała

A to jeszcze nie koniec … W godzinach wieczornych na scenie pojawił się zespół, który w rytmach popularnej muzyki tanecznej zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy.

Między czasie odbył się widowiskowy pokaz Mieszanych Sztuk Walki MMA (Mixed Martial Arts), zaprezentowany przez sekcję z Krosna. Formuła ta ma za zadanie krzewienie tężyzny fizycznej poprzez sztukę samoobrony, tak aby pokonać rywala przez nokaut techniczny. Walki odbywają się w stójce bądź w parterze. W sporcie tym stosowanych jest wiele widowiskowych ciosów, przez co często uważany jest za kontrowersyjny – rzuty o matę, uderzenia pięścią, dźwiganie, duszenie czy kopanie. Niewątpliwie to „coś” dla prawdziwych mężczyzn.

Nocnym punktem kulminacyjnym dla dorosłych był show w wykonaniu zespołu Rewii Cesarskiej z Białorusi. Tematem przewodnim występu, muzyczno – taneczna wędrówka dookoła świata.

Bogate stroje, piękne tancerki, egzotyczne tańce… nic dziwnego, że zabawa w najlepsze trwała do późnych godzin nocnych. Aż żal było się rozstawać.

Miejmy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy na wspólnym rodzinnym biesiadowaniu. Bo nic tak nie integruje załogi jak wspólna zabawa i pozytywna atmosfera. 

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Luty 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl