Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  03.08.2017

Spotkania teatralne w Sanoku [WIDEO]

Fot. materiały organizatora

Teatr z dystansem, ze szczyptą szaleństwa, pełen życiowych perypetii, zdziera maski i porywa... Zapraszamy na Galicyjskie Noce Teatru. W tym roku w ramach imprezy odbędą się dwa spektakle, pierwszy już 27 sierpnia. 

Impreza odbędzie się w Sanoku już po raz trzeci. W tegorocznej imprezie udział wezmą grupy chorzowskie: Teatr Reduta Śląska i Teatr „Zwierciadło” z Chorzowskiego Centrum Kultury. Galicyjskie Noce Teatru powstały poprzez współpracę stowarzyszenia Wspólnota Obywatelska na rzecz Rozwoju Ziemi Sanockiej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Jana Grodka w Sanoku oraz Młodzieżowego Domu Kultury.

27 sierpnia w Auli PWSZ w Sanoku będzie można zobaczyć spektakl "Rajzentasza, krótkie sztuki po śląsku, dwie do śmiechu, a jedna nie" przygotowany przez Teatr Reduta Śląska. Początek o godzinie 16, wstęp wolny. 

"Rajzentasza, krótkie sztuki po śląsku, dwie do śmiechu, a jedna nie" to trzy jednoaktówki, kompletnie odmienne w nastroju i tematyce, ale także w sposobie inscenizacji, którą wymyślił i konsekwentnie wcielił w sceniczny kostium - Mirosław Neinert. "Rajzentasza" zaskakuje autentyzmem w reakcjach bohaterów. Emocje postaci są szczere i spontaniczne, ale nie grzeszą nadmiarem egzaltacji. Odwrotnie do tytułu całości, spektakl otwiera jednoaktówka "nie do śmiechu", czyli "Besuch s Reichu" Romana Gatysa.

Smutna opowieść o pęknięciu rodzinnych więzi, niewyjaśnionych do końca zaszłościach. I o wspomnieniach, naznaczających goryczą życie bohaterów; nawet po wielu latach. Skomplikowana historia, zawarta w kilkudziesięciu minutach spektaklu, na scenie zyskuje wymiar symbolu, dzięki stonowanej grze aktorów. Każda z postaci po prostu akcentuje swoje racje. Ale więcej w tych rozmowach jest świadomości przemijania i nieodwracalności losu niż pretensji czy nadziei na wymazanie tego, co się stało. 

Kolejny spektakl, bajkę muzyczną "Król Bul" przygotowaną przez Teatr "Zwierciadło" będzie można zobaczyć 3 grudnia w Auli PWSZ w Sanoku. Początek o godzinie 16, wstęp wplny.

Honorowy patronat: doc. dr n. med. Elżbieta Cipora rektor PWSZ w Sanoku

Projekt wsparty został przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, PWSZ w Sanoku oraz firmę GAZ-SYSTEM S.A.

Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...
Za nami coroczny piknik rodzinny organizowany przez spółkę ADR Polska, będącej...
W PGNiG poszukiwana jest osoba na stanowisko pracownika ds. przetargów. Dokumenty...
Błyskawicznie, bezpłatnie i z zyskiem? Oto idealna sprzedaż. Co zrobić aby każda...

Kalendarium

/ Październik 2017
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl