Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  03.08.2017

Spotkania teatralne w Sanoku [WIDEO]

Fot. materiały organizatora

Teatr z dystansem, ze szczyptą szaleństwa, pełen życiowych perypetii, zdziera maski i porywa... Zapraszamy na Galicyjskie Noce Teatru. W tym roku w ramach imprezy odbędą się dwa spektakle, pierwszy już 27 sierpnia. 

Impreza odbędzie się w Sanoku już po raz trzeci. W tegorocznej imprezie udział wezmą grupy chorzowskie: Teatr Reduta Śląska i Teatr „Zwierciadło” z Chorzowskiego Centrum Kultury. Galicyjskie Noce Teatru powstały poprzez współpracę stowarzyszenia Wspólnota Obywatelska na rzecz Rozwoju Ziemi Sanockiej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Jana Grodka w Sanoku oraz Młodzieżowego Domu Kultury.

27 sierpnia w Auli PWSZ w Sanoku będzie można zobaczyć spektakl "Rajzentasza, krótkie sztuki po śląsku, dwie do śmiechu, a jedna nie" przygotowany przez Teatr Reduta Śląska. Początek o godzinie 16, wstęp wolny. 

"Rajzentasza, krótkie sztuki po śląsku, dwie do śmiechu, a jedna nie" to trzy jednoaktówki, kompletnie odmienne w nastroju i tematyce, ale także w sposobie inscenizacji, którą wymyślił i konsekwentnie wcielił w sceniczny kostium - Mirosław Neinert. "Rajzentasza" zaskakuje autentyzmem w reakcjach bohaterów. Emocje postaci są szczere i spontaniczne, ale nie grzeszą nadmiarem egzaltacji. Odwrotnie do tytułu całości, spektakl otwiera jednoaktówka "nie do śmiechu", czyli "Besuch s Reichu" Romana Gatysa.

Smutna opowieść o pęknięciu rodzinnych więzi, niewyjaśnionych do końca zaszłościach. I o wspomnieniach, naznaczających goryczą życie bohaterów; nawet po wielu latach. Skomplikowana historia, zawarta w kilkudziesięciu minutach spektaklu, na scenie zyskuje wymiar symbolu, dzięki stonowanej grze aktorów. Każda z postaci po prostu akcentuje swoje racje. Ale więcej w tych rozmowach jest świadomości przemijania i nieodwracalności losu niż pretensji czy nadziei na wymazanie tego, co się stało. 

Kolejny spektakl, bajkę muzyczną "Król Bul" przygotowaną przez Teatr "Zwierciadło" będzie można zobaczyć 3 grudnia w Auli PWSZ w Sanoku. Początek o godzinie 16, wstęp wplny.

Honorowy patronat: doc. dr n. med. Elżbieta Cipora rektor PWSZ w Sanoku

Projekt wsparty został przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, PWSZ w Sanoku oraz firmę GAZ-SYSTEM S.A.

Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Luty 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl