Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  28.07.2017

Klasyczne podziękowania dla rodziców

Jak powinny wyglądać podziękowania dla rodziców? Co powiedzieć i jaki prezent kupić? Poznaj nasze propozycje na klasyczne podziękowania dla rodziców.

Nie bez przyczyny zwykło się mówić, że wejście w związek małżeński jest równoznaczne z wkroczeniem na nową drogę życia. Do tej pory osobami uznawanymi przez nas za najbliższą rodzinę byli rzecz jasna nasi rodzice. Od chwili wypowiedzenia sakramentalnego „tak” wspomnianą rolę – w mniejszym lub większym stopniu – przejmie nasza druga połówka. Właśnie z tego względu jednym ze stałych elementów każdego wesela są podziękowania dla rodziców. Jak je zorganizować i co podarować rodzicom?

Treść podziękowań

Głównym celem opisywanego elementu wesela jest przede wszystkim wyrażenie wdzięczności za trud wychowania. Zgodnie z tradycją młoda para wręcza więc rodzicom bukiet kwiatów i prezent, dziękując jednocześnie za ich poświęcenie i rolę, jaką odgrywają w życiu nowożeńców. Następnie ma miejsce wspólny taniec. Zacznijmy od najważniejszego, a więc treści podziękowania.

W jakie słowa – konkretnie – warto ubrać opisywane podziękowania? W praktyce wszystko zależy od naszej kreatywności oraz… potrzeby uzewnętrznienia. Jeśli stresują cię publiczne wystąpienia możesz ograniczyć się do kilku prostych słów np. „Kochani rodzice! Dziękujemy wam za każdy, wspólnie przeżyty moment, za to, że byliście dla nas podporą, za waszą miłość i wiarę pokładaną w nasze możliwości. Dziękujemy za wszystko co dla nas zrobiliście oraz za to, że jesteście”. Jeśli jednak pragniesz sięgnąć po bardziej oryginalną formę życzeń, możesz zrobić to np. odczytując wybrany wiersz, a nawet samodzielnie ułożyć treść podziękowania w formie krótkiej rymowanki.

Prezent dla rodziców

Wbrew pozorom odpowiednie wychowanie dziecka, zapewnienie mu wszystkiego co niezbędne do rozwoju oraz zadbanie o jego edukację nie jest wcale tak proste, jak zwykliśmy to zakładać. Warto mieć to na uwadze podczas wyboru prezentu i podarować rodzicom upominek, który sprawi im prawdziwą radość. Co sprawdzi się w tej roli?

No cóż, w praktyce wystawność prezentu uzależniona jest od budżetu, jakim dysponujemy. Wśród prezentów z niższej półki cenowej warto wymienić butelkę dobrego alkoholu, specjalnie zamówiony foto – album ze zdjęciami rodzinnymi, komplet porcelany, kosz prezentowy czy też zestaw eleganckiej pościeli. Jeśli nasz budżet pozwala na zakup nieco droższego upominku, wówczas dobrym wyborem może okazać się grawerowana biżuteria bądź też komplet wysokiej klasy zegarków. Wśród bardziej oryginalnych prezentów warto wymienić przede wszystkim vouchery na różnego rodzaju usługi, takie jak kursy związane tematycznie z pasjami rodziców czy choćby dzień spędzony w salonie SPA.

Niemniej jednak warto zauważyć, że świetnym pomysłem na prezent dla rodziców jest… wspólne spędzenie czasu. Oczywiście taki podarunek musimy "wręczyć" przed ceremonią zaślubin. Dokąd zaprosić rodziców? Na przykład do restauracji na wystawny obiad bądź też kolację. Jeśli wasz budżet nie jest zanadto ograniczony, wówczas warto zorganizować wspólny wyjazd – choćby weekendowy – w wybrane miejsce na świecie.

Moment składania podziękowań na ręce rodziców jest chwilą niezwykle intymną i wzruszającą. Z tego względu należy pamiętać, aby zarówno treść wypowiadanych przez nas życzeń, jak i sam upominek były dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz upodobań naszych rodziców.

Więcej inspiracji oraz porad dotyczących podziękowań dla rodziców znajdziesz na: http://www.wesele.com.pl/porady/wesele_podziekowania_dla_rodzicow,45.html.

.

Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Marzec 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl