Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  17.07.2017

Edukacja przez zabawę, a wszystko, by było bezpieczniej

Fot. KWP Rzeszów

Wiele różnych atrakcji czekało wczoraj na osoby odwiedzające cypel w Polańczyku. Uczestnicy imprezy mogli zapoznać się z pracą policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz ratowników WOPR i GOPR. A wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo".

W niedzielę na cyplu w Polańczyku (baza WOPR) dr Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki oraz nadinsp. dr Krzysztof Pobuta - Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie zainaugurowali kampanię edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, której celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych oraz bezpieczeństwa w górach. Bezpośrednimi adresatami kampanii są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku.

Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Odwiedzający cypel w Polańczyku mogli zobaczyć pokazy sprzętu i wyposażenia Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystów Policji, Straży Granicznej, WOPR-u, GOPR-u, PCK oraz Sanepidu. Mogli wziąć także udział w zajęciach w miasteczku ruchu drogowego, szkoleniu z pierwszej pomocy połączonemu z promocją numeru alarmowego 112, przejechać tory przeszkód, zmierzyć się ze ścianką wspinaczkową, zorganizowano także wiele konkursów dla dzieci.

Najmłodsi, i nie tylko, mogli usiąść na policyjnym motocyklu, zobaczyć policyjne konie z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz pogłaskać policyjne psy. Na dwóch policyjnych stanowiskach przygotowanych przez Komendę Powiatową Policji w Lesku oraz wydziały prewencji i ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, uczestnicy imprezy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Policjanci odpowiadali także na wiele różnych pytań, głownie z zakresu bezpieczeństwa. 

Uczestnicy imprezy mogli wsiąść do symulatora dachowania Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Wyzwanie to podjęli także Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart i Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz. 

Podczas trwającej imprezy, w pobliżu cyplu, dwie młode kobiety wpadły do wody, gdy ich łódka wywróciła się do góry dnem. Wszystkie służby ruszyły do akcji. Jedna z kobiet miała na sobie kapok, który utrzymywał ją na powierzchni, druga zniknęła pod wodą. Do akcji wkroczyli płetwonurkowie. Obie kobiety udało się uratować. Na szczęście była to tylko inscenizacja przygotowana dla uczestników imprezy.

Jedak tego typu wypadki na wodzie nie są rzadkością. Początkiem lipca, policjanci patrolujący wody Jeziora Solińskiego, dwa razy ratowali turystów. 8 lipca wyciągnęli z wody kilka osób, których jacht przewrócił się na środku jeziora. Parę dni później pomogli trzem mieszkankom Krakowa, które zaskoczyła burza, gdy pływały na kajakach. Korzystając ze spotkania w Polańczyku Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie oraz Wojewoda Podkarpacki nagrodzili policjantów, którzy brali udział w tych akcjach ratunkowych.

Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. 

Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl