Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  30.06.2017

AZS PWSZ podsumował rok akademicki

Fot. PWSZ w Sanoku

W sanockich „Sosenkach” odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Sanok. Studenci odnoszący sukcesy w największej liczbie dyscyplin zostali wyróżnieni dyplomami i okolicznościowymi statuetkami.

Komentarze po ogłoszeniu klasyfikacji końcowej współzawodnictwa międzyuczelnianego brzmiały mniej więcej tak:  Jak to się stało? Przecież w Sanoku nie ma AWF-u! – To prawda, nie ma. Jest za to PWSZ, gdzie idea promowania sportu pojawiła się w roku 2009. Powstał wówczas Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego, natomiast od ostatnich dwóch lat sanoccy studenci udzielają się w wielu dziedzinach sportu, są groźnymi rywalami reprezentantów o wiele większych niejednokrotnie uczelni i bywa, że odnoszą spektakularne sukcesy. Ich sztandarową dyscypliną jest unihokej, ale nie brak też osiągnięć w wielu innych. Ogromna w tym zasługa osób z Zarządu KU AZS PWSZ: prezesa Marka Borkowskiego, wiceprezesa – a jednocześnie instruktora wychowania fizycznego w PWSZ – Mateusza Kowalskiego, sekretarza Marcina Owsiaka i opiekunem koła – Barbary Nikody (również instruktora WF). Lubiani przez studentów, do tego sami zapaleni popularyzatorzy sportu, potrafili zmobilizować młodych ludzi do ciężkiej pracy po godzinach – i, jak widać, wiedzieli, co robią.

Złotą Piątkę kobiet wyłoniono na podstawie liczby punktów dostosowanych do miejsca zajmowanego w poszczególnych dyscyplinach. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu wśród kobiet zajęła Patrycja Wojtoń (łącznie 58 punktów). Na kolejnych uplasowały się: Karolina Sobota (47 pkt), Diana Kozdraś (39 pkt), Katarzyna Górska (33 pkt) i Małgorzata Kałamucka (26 pkt).

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce w Złotej Piątce zajął Przemysław Mindur z sukcesami startujący w imponującej liczbie dyscyplin ( łącznie zdobył rekordowe 91 pkt!). Kolejne miejsca zajęli: Dawid Grzebień (53 pkt), Przemysław Chudziak (37 pkt), Daniel Winiarski (35 pkt), Wojciech Furlich (32 pkt).

Jeśli chodzi o sukcesy drużynowe, to sanoccy studenci wiodą prym głównie w unihokeju, zdobyli bowiem: 
- I miejsce kobiet w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego, 
- I miejsce mężczyzn w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego, 
- I miejsce mężczyzn w Akademickiej Podkarpackiej Lidze Unihokeja,
- I miejsce mężczyzn w turnieju o Puchar Zarządu Głównego AZS,
- III miejsce kobiet w turnieju o Puchar Zarządu Głównego AZS.

W Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej świetnie poradziła sobie drużyna w składzie mieszanym zajmując I miejsce, gdzie gospodarzem imprezy była nasza uczelnia.

Pozostałe wysokie miejsca zdobyte w tym sezonie w edycji 2016/2017 Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego to:
-II miejsce w  Narciarstwie Alpejskim kobiet (indywidualnie II miejsce Iwona Turosz). 
-III miejsce w: Piłce koszykowej kobiet, Piłce nożnej mężczyzn, Szachach, Tenisie Ziemnym, Lekkiej atletyce kobiet (Indywidualnie III miejsce w pchnięciu kulą zdobyła Patrycja Niemiec, a III miejsce w skoku w dal przypadło Patrycji Wojtoń. Na III miejscu uplasowała się także sztafeta mężczyzn 4x100m).

Natomiast 26 czerwca w Kielnarowej k. Rzeszowa spotkali się działacze sportowych środowisk akademickich województwa podkarpackiego, aby podsumować działalność środowiskową AZS-ów - sanocki PWSZ zajął w tym rankingu 
3. Miejsce w klasyfikacji generalnej (239 pkt) oraz 3. miejsce w klasyfikacji medalowej (za 2 złote medale, 1 srebrny, 
5 brązowych), plasując się tuż za Politechniką Rzeszowską (329,5 pkt) i Uniwersytetem Rzeszowskim (294 pkt), a przed Krosnem (238).

To był historyczny sezon dla naszej uczelni – podkreślają Mateusz Kowalski i Barbara Nikody, instruktorzy wychowania fizycznego na PWSZ. – Serdeczne podziękowania składamy wszystkim studentom za zaangażowanie, ambicję oraz serce zostawione na boisku. Dziękujemy także naszej Pani Rektor, władzom uczelni oraz jej pracownikom za okazane nam wsparcie i pomoc. To dzięki wspólnej mobilizacji udało nam się w tym roku osiągnąć ten ogromny sukces.

info: PWSZ w Sanoku

Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Luty 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl