Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  30.06.2017

AZS PWSZ podsumował rok akademicki

Fot. PWSZ w Sanoku

W sanockich „Sosenkach” odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Sanok. Studenci odnoszący sukcesy w największej liczbie dyscyplin zostali wyróżnieni dyplomami i okolicznościowymi statuetkami.

Komentarze po ogłoszeniu klasyfikacji końcowej współzawodnictwa międzyuczelnianego brzmiały mniej więcej tak:  Jak to się stało? Przecież w Sanoku nie ma AWF-u! – To prawda, nie ma. Jest za to PWSZ, gdzie idea promowania sportu pojawiła się w roku 2009. Powstał wówczas Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego, natomiast od ostatnich dwóch lat sanoccy studenci udzielają się w wielu dziedzinach sportu, są groźnymi rywalami reprezentantów o wiele większych niejednokrotnie uczelni i bywa, że odnoszą spektakularne sukcesy. Ich sztandarową dyscypliną jest unihokej, ale nie brak też osiągnięć w wielu innych. Ogromna w tym zasługa osób z Zarządu KU AZS PWSZ: prezesa Marka Borkowskiego, wiceprezesa – a jednocześnie instruktora wychowania fizycznego w PWSZ – Mateusza Kowalskiego, sekretarza Marcina Owsiaka i opiekunem koła – Barbary Nikody (również instruktora WF). Lubiani przez studentów, do tego sami zapaleni popularyzatorzy sportu, potrafili zmobilizować młodych ludzi do ciężkiej pracy po godzinach – i, jak widać, wiedzieli, co robią.

Złotą Piątkę kobiet wyłoniono na podstawie liczby punktów dostosowanych do miejsca zajmowanego w poszczególnych dyscyplinach. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu wśród kobiet zajęła Patrycja Wojtoń (łącznie 58 punktów). Na kolejnych uplasowały się: Karolina Sobota (47 pkt), Diana Kozdraś (39 pkt), Katarzyna Górska (33 pkt) i Małgorzata Kałamucka (26 pkt).

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce w Złotej Piątce zajął Przemysław Mindur z sukcesami startujący w imponującej liczbie dyscyplin ( łącznie zdobył rekordowe 91 pkt!). Kolejne miejsca zajęli: Dawid Grzebień (53 pkt), Przemysław Chudziak (37 pkt), Daniel Winiarski (35 pkt), Wojciech Furlich (32 pkt).

Jeśli chodzi o sukcesy drużynowe, to sanoccy studenci wiodą prym głównie w unihokeju, zdobyli bowiem: 
- I miejsce kobiet w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego, 
- I miejsce mężczyzn w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego, 
- I miejsce mężczyzn w Akademickiej Podkarpackiej Lidze Unihokeja,
- I miejsce mężczyzn w turnieju o Puchar Zarządu Głównego AZS,
- III miejsce kobiet w turnieju o Puchar Zarządu Głównego AZS.

W Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej świetnie poradziła sobie drużyna w składzie mieszanym zajmując I miejsce, gdzie gospodarzem imprezy była nasza uczelnia.

Pozostałe wysokie miejsca zdobyte w tym sezonie w edycji 2016/2017 Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego to:
-II miejsce w  Narciarstwie Alpejskim kobiet (indywidualnie II miejsce Iwona Turosz). 
-III miejsce w: Piłce koszykowej kobiet, Piłce nożnej mężczyzn, Szachach, Tenisie Ziemnym, Lekkiej atletyce kobiet (Indywidualnie III miejsce w pchnięciu kulą zdobyła Patrycja Niemiec, a III miejsce w skoku w dal przypadło Patrycji Wojtoń. Na III miejscu uplasowała się także sztafeta mężczyzn 4x100m).

Natomiast 26 czerwca w Kielnarowej k. Rzeszowa spotkali się działacze sportowych środowisk akademickich województwa podkarpackiego, aby podsumować działalność środowiskową AZS-ów - sanocki PWSZ zajął w tym rankingu 
3. Miejsce w klasyfikacji generalnej (239 pkt) oraz 3. miejsce w klasyfikacji medalowej (za 2 złote medale, 1 srebrny, 
5 brązowych), plasując się tuż za Politechniką Rzeszowską (329,5 pkt) i Uniwersytetem Rzeszowskim (294 pkt), a przed Krosnem (238).

To był historyczny sezon dla naszej uczelni – podkreślają Mateusz Kowalski i Barbara Nikody, instruktorzy wychowania fizycznego na PWSZ. – Serdeczne podziękowania składamy wszystkim studentom za zaangażowanie, ambicję oraz serce zostawione na boisku. Dziękujemy także naszej Pani Rektor, władzom uczelni oraz jej pracownikom za okazane nam wsparcie i pomoc. To dzięki wspólnej mobilizacji udało nam się w tym roku osiągnąć ten ogromny sukces.

info: PWSZ w Sanoku

Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...
Za nami coroczny piknik rodzinny organizowany przez spółkę ADR Polska, będącej...
Błyskawicznie, bezpłatnie i z zyskiem? Oto idealna sprzedaż. Co zrobić aby każda...
Eksperci z Pracuj.pl podpowiadają, jakie profity pracodawcy oferują pracownikom....

Kalendarium

/ Listopad 2017
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl