Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  29.06.2017  |  2

Viagra bez recepty, antykoncepcja na wylocie. Słów kilka o absurdach RP

„Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. (…) Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku, a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza.” Ów słynny cytat pochodzi z artykułu opublikowanego swego czasu w jednej z francuskich gazet, w którym autor rozwodził się nad polskimi paradoksami. A trzeba dodać, że jest ich znacznie więcej.

Seks pod kontrolą

Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, iż u bacznego obserwatora panujących w naszym kraju reguł, na każdym niemal kroku pojawia się istny dysonans poznawczy. Bo jak inaczej aniżeli absurdem można nazwać podwójne standardy obowiązujące obywateli w kwestii kontroli nad ich życiem seksualnym. Podczas gdy właśnie wycofano z powszechnego obiegu antykoncepcję awaryjną mającą na celu uchronić kobiety przed niechcianą ciążą, zawarty w lekach na potencję sildenafil dostępny jest w Polsce bez recepty. I nie jest to bynajmniej światowa norma, wprost przeciwnie – jesteśmy obecnie jedynym krajem, w którym można bez konsultacji z lekarzem nabyć generujący rozmaite skutki uboczne środek na potencję, a zarazem gdzie tzw. tabletkę „dzień po” kupimy już jedynie na receptę.

Pod dyktatem religii

Powody takiego stanu rzeczy są zgoła oczywiste. Polska 2017 roku to kraj rządzony przez ultrakatolicką partię o bardzo jasno sprecyzowanych poglądach w kwestii antykoncepcji czy prawa do aborcji. Nie jest tajemnicą przywiązanie polityków do wartości reprezentowanych przez Kościół Katolicki, które to wartości starają się oni narzucać obywatelom w ramach kolejnych nowelizacji obowiązujących przepisów. 25 maja sejm zdecydował, że antykoncepcja awaryjna, którą osoby powyżej 15 roku życia mogły swobodnie nabyć, dostępna będzie odtąd wyłącznie na receptę. „Wy nie macie sumienia. Macie hipokryzję, która okrywa was w całości” – grzmiał z mównicy sejmowej podczas debaty na temat przyjęcia kontrowersyjnej ustawy Bartosz Arłukowicz. Podczas gdy dostęp do tabletki „dzień po” został radykalnie ograniczony, środki na potencję kupić można bez recepty. Eksperci załamują ręce ostrzegając, że zbyt pochopne stosowanie preparatów zawierających sildenafil może poważnie zagrozić naszemu zdrowiu.

Sildenafil nie taki bezpieczny

Leki na potencję generują rozmaite działania niepożądane, o których wielu z nas nie ma pojęcia lub je bagatelizuje. Działanie sildenafilu to, w telegraficznym skrócie, rozkurczanie naczyń krwionośnych w prąciu, które usprawnia przepływ krwi. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie wzwodu i odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Skutki uboczne zażywania sildenailu mogą być jednak opłakane dla naszego zdrowia. Zwłaszcza jeśli chorujemy przy tym na nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca czy wrzody żołądka – wówczas stosowanie pigułek na potencję jest wysoce niewskazane. Najczęstsze skutki uboczne wynikające z zażywania sildenafilu to ostre bóle głowy, zaczerwienienie twarzy, zaburzenia widzenia, wysypka, duszności oraz kołatanie serca. Niektórzy mężczyźni (na skutek zlekceważenia przeciwwskazań do stosowania) moją jednak doświadczyć znacznie poważniejszych działań niepożądanych, takich jak na przykład zawał serca.

Polska jest krajem absurdów, a najdobitniej świadczy o tym fakt, że podczas gdy Ministerstwo Zdrowia ograniczyło kobietom dostęp do antykoncepcji awaryjnej, na rynku dostępny jest odpowiednik Viagry, który kupić można bez recepty. Mimo że generuje on znacznie więcej skutków ubocznych.

Źródła:

Andrzej
01.07.2017, 21:19
Polska to dziwny kraj. Jeden z najniższych przyrostów naturalnych na świecie a niedouczone autorytety zabijają nienarodzone dzieci i straszą macierzyństwem.
Polska to dziwny kraj. Ludzie dawali się okradać przez 25 lat drobnym i wielkim cwaniaczkom u szczytów w białych rękawiczkach tylko po to by zrobić na złość Kaczyńskiemu i in.
Polska to dziwny kraj. Niby szanujemy wybory demokratyczne i domagamy się poszanowania prawa a jednocześnie gdy ono nas dotyczy mamy je w nosie i najlepiej gdyby go wogole nie było.
Dziękuje za taką patologię bo inaczej tego nazwać nie można.
Jaceker
08.08.2017, 14:16
Bardzo interesujący temat. Jeszcze tu wrócę! http://esencjafilmu.pl
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Luty 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl