Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  19.06.2017

Ratownicy spotkają się z wojewodą

Fot. archiwum iSanok.pl

Dzisiaj o godz. 10.00 w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbędzie się spotkanie w sprawie podwyżek dla ratowników medycznych. Wezmą w nim udział dyrektorzy szpitali, przedstawiciele NFZ i ratowników medycznych.

W spotkaniu udział weźmie także przedstawiciel sanockich ratowników, Janusz Bukład, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych przy SP ZOZ w Sanoku. - Jesteśmy pełni nadziei, liczymy na to, że coś się posunie w naszych protestach - powiedział nam Janusz Bukład.

24 maja w Rzeszowie odbył się Ogólnopolski Strajk Ratowników Medycznych. Blisko pół tysiąca ratwoników z transparentami w rękach przeszło spod siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia pod Urząd Wojewódzki. Swój protest uzasadniają wieloletnią dyskryminacją grupy zawodowej ratowników medycznych będących filarem systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Żądają przede wszystkim podwyżek oraz zmian w systemie ratownictwa, w tym jego upaństwowienia. - Na każdym polu jesteśmy dyskryminowani i pomijani. Dyskusja o zmianach w ratownictwie toczy się od lat i w zasadzie nic z tego nie wynika - uważa Jan Bukład.

Walczą o takie same podwyżki, jakie w ostatnich dwóch latach wywalczyły sobie pielęgniarki, czyli 1,6 tys. brutto wypłacane w lipcu 800 zł, we wrześniu 400 zł i kolejne 400 zł w lipcu przyszłego roku. Rząd zaproponował połowę tej kwoty, na co ratownicy się nie godzą. Chcą też etatyzacji umów, ponieważ znaczna część ratowników pracuje na umowach cywilnoprawnych, czyli na tzw. kontraktach. Kolejny postulat to przyspieszenie prac nad nowelizacją ustawy o państwowym ratownictwie medycznym.

Przedstawiciele ratowników medycznych swoje postulaty złożą dzisiaj na ręce wojewody podkarpackiej. Jeśli stronom nie uda się dojść do porozumienia, ratownicy nie wykluczają zaostrzenia protestu, w tym strajku głodowego.

Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...
Za nami coroczny piknik rodzinny organizowany przez spółkę ADR Polska, będącej...

Kalendarium

/ Styczeń 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl