Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Martyna Sokołowska  |  19.05.2017

Taki był tydzień

Fot. archiwum iSanok.pl

Unijne miliony dla Sanoka i Zagórza, apelacja w sprawie wyroku dla ordynatora sanockiej laryngologii i dalsze wyjaśnianie przyczyn tragicznego wypadku w Niebieszczanach, w którym zginął 12-letni rowerzysta - to wydarzenia, jakimi przez ostatni tydzień żyli sanoczanie.   

Ordynator skazany, prokurator niezadowolony. Będzie apelacja

Prokuratura Rejonowa w Brzozowie odwoła się od wyroku Sądu Rejonowego w Krośnie, który w czwartek skazał ordynatora sanockiej laryngologii Marka D. na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Prokurator prowadzący sprawę domagał się także zakazu wykonywania zawodu, czego sąd nie uwzględnił.

Wspólnie dla rozwoju turystyki

Ruszył projekt Szlakiem Ikon z Sanoka do Humennego. Podczas konferencji prasowej z udziałem włodarzy obu miast zostały omówione jego najważniejsze założenia. Łącznie oba miasta mają do wydania 92 tysiące euro, z czego Sanok dostanie prawie 50 tysięcy euro. Szczegóły w materiale filmowym.

Ponad 5 milionów złotych na zagórski klasztor z unijnej kasy!

W ramach działań projektowych nastąpi odbudowa i rozbudowa budynku dawnego foresterium z przeznaczeniem na centrum kultury. Jednocześnie zostanie zrekonstruowana zabytkowa, klasztorna studnia, która zyska cembrowinę z zadaszeniem. Będzie można dojść do niej korzystając z nowych ciągów komunikacyjnych – informuje Jerzy Zuba, rzecznik Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu.

Kolejne kontrole w CIS

Komisja problemowa dwukrotnie w przeciągu ostatnich kilku dni skontrolowała Centrum Integracji Społecznej w Sanoku. Jakich szukali informacji i jaki jest wynik kontroli członkowie komisji na razie nie informują.

Biegli zajmą się sprawą tragicznego wypadku w Niebieszczanach

Prokuratura Rejonowa w Sanoku powołała biegłych, którzy zajmą się wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności tragicznego wypadku w Niebieszczanach, w którym zginął 12-letni rowerzysta. 

Czepkowanie przyszłych pielęgniarek

Studentki pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku otrzymały symboliczne białe czepki.

Straszenie laptopami

Lokalne media złowieszczo ogłosiły, że sanocki magistrat będzie musiał oddać 3 miliony złotych za projekt o przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu, który realizował w latach 2010-2014, ale jak się okazuje, sprawa wcale nie jest przesądzona. Centrum Projektów Polska Cyfrowa właśnie wznowiła postępowanie w tej sprawie.

Wykolejeni przez urzędników

Szumnie zapowiadana inwestycja, która miała skrócić czas kolejowej podróży z Sanoka do Rzeszowa nie ruszy, bo nie ma na nią pieniędzy.

Bez Was te projekty nie ruszą

Ruszyła rekrutacja Liderów do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – znanych w całej Polsce wolontariatów organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA. Aby projekty ruszyły w Sanoku potrzebne są co najmniej dwie osoby, które nimi pokierują. Na Podkarpaciu potrzeba ich łącznie 40. Kandydaci mogą zgłaszać się do 30 czerwca przez stronę www.superw.pl.

Sanockie Kulturalia 2017 [PROGRAM]

Tradycyjna żakinada, prezentacje kierunków, imprezy sportowe, kulturalne, i klubowe oraz plenerowe koncerty. Zobacz, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy Sanockich Kulturaliów, które odbędą się w dniach 26-27 maja.

Unijne miliony dla Sanoka

Prawie 30 milionów złotych będą miały do wydania trzy samorządy - Miasto Sanok, Gmina Sanok oraz Zagórz, na realizację inwestycji w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Dzisiaj w Urzędzie Miasta w Sanoku Tadeusz Pióro burmistrz Sanoka podpisał umowę o przekazaniu pieniędzy z Marią Kurowską, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

Martyna Sokołowska
Martyna Sokołowska

zobacz inne treści autora
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...
Za nami coroczny piknik rodzinny organizowany przez spółkę ADR Polska, będącej...

Kalendarium

/ Styczeń 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl