Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  18.05.2017

Dach cztero- czy dwuspadowy? Sprawdź jakie domy stawiali mieszkańcy Podkarpacia w 2016 r.

Projekt domu Ambrozja 7 BSA2098
Projekt domu Ambrozja 7 BSA2098

Dach jest jednym z najważniejszych elementów każdego domu – solidna konstrukcja gwarantuje ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy śnieg. Zobacz, jakie domy i dachy najczęściej wybierali mieszkańcy województwa podkarpackiego w 2016 roku i które czynniki decydowały o wyborze konkretnego rozwiązania.

Dach dwuspadowy – prostota i wytrzymałość

Dach dwuspadowy to tradycyjne rozwiązanie, które dzięki mnogości swoich zalet jest najczęściej wybieranym przez osoby decydujące się na wybudowanie domu - także w województwie podkarpackim. Za decyzją przemawiają między innymi względy estetyczne. Tego typu pokrycie ma wyjątkowo uniwersalne, ponadczasowe wzornictwo i wspaniale uzupełnia polski krajobraz - niezależnie od regionu. Oczywiście kwestie wizualne to nie wszystko. Inwestorzy budujący dachy dwuspadowe zdają sobie sprawę z ich niezaprzeczalnej praktyczności. Zachwalają również solidną konstrukcję i kwestie związane z bezpieczeństwem. Spadzista powierzchnia znakomicie chroni przed czynnikami atmosferycznymi. Ułatwia odprowadzanie wody oraz śniegu, co jest niezwykle istotne, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Dach się nie przeciąża, nie przecieka i nie trzeba go własnoręcznie odśnieżać, poświęcając na to swój czas i wysiłek. Z łatwością można go ocieplić, a niewielka ilość detali ogranicza straty ciepła do minimum.Szczególną uwagę warto zwrócić również na kwestie ekonomiczne. Dwuspadowa konstrukcja nie generuje dużych kosztów i jest łatwa do wykonania. Wykonawcy dachu nie muszą przycinać i dopasowywać dachówek, a przez to tracić cennych materiałów budowlanych. Budowa takiej powierzchni jest łatwa i nie wymaga specjalistycznych umiejętności, może ją więc wykonać każda ekipa budowlana.Kolejnym dużym plusem jest możliwość zaaranżowania poddasza użytkowego. W zależności od metrażu dostępnej powierzchni, można wykorzystać ją na przykład na sypialnie domowników, gabinet, domową siłownię lub pokój dziecięcy. Takie wnętrze nada każdemu domu wyjątkowego charakteru ocieplając jego klimat.

Projekt domu Darlena WOK1071


A może konstrukcja czterospadowa?

Pomimo, że dachy dwuspadowe zdecydowanie przeważają w krajobrazie województwa podkarpackiego, to konstrukcje czterospadowe zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Zwłaszcza wśród osób, którym zależy na nowoczesnym, eleganckim wzornictwie. Planujesz budowę niskiego domku parterowego? Cenisz oryginalne elewacje, które przykuwają uwagę? Projekty domów z dachem czterospadowym są bardzo dobrym rozwiązaniem, które spełni najbardziej wygórowane oczekiwania inwestorów. Wśród wielu rodzajów konstrukcji wyróżnia się dachy czterospadowe typu namiotowego i kopertowego. Jakie są ich zalety? Do atutów można zaliczyć przede wszystkim stabilną i sztywną konstrukcję, która gwarantuje mieszkańcom budynku komfort i bezpieczeństwo. Dach czterospadowy przetrwa nawet bardzo silne podmuchy wiatru, zwłaszcza jeśli stopień nachylenia połaci nie jest duży. Podobnie jak w przypadku pokryć dwuspadowych, także tutaj śnieg jest swobodnie odprowadzany z powierzchni dachu, nie trzeba więc martwić się o odśnieżanie. Czteropłaszczyznowe dachy typu kopertowego mają także dodatkowe zalety – optycznie powiększyć nawet niewielki dom parterowy.

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl