Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Piotr Piegza  |  13.04.2017  |  10

Po drugiej stronie

Fot. archiwum isanok.pl

W małej miejscowości Morochów kilkanaście kilometrów od Sanoka mieszkańcy walczą o swoje prawo do kontaktu ze światem. Zdani na łaskę rzeki Osławy i lokalnych urzędników. 

Jak zakończy się ta historia? Czy ludzie zza rzeki połączą się z resztą świata? Czy wieloletnie obietnice władz zostaną spełnione I most zostanie wybudowany? Zachęcamy do obejrzenia naszego reportażu w ogólnopolskiej teliwizji Zoom TV.

 Zapraszamy dzisiaj (13.04.) do telewizji Zoom TV I do ”Magazynu Bliżej” o godzinie 21.10.

hovsky
13.04.2017, 12:07
20 osób tam mieszka a most za kilkadziesiąt mln PLN trzeba wybudować. Rzeka ma tam 50 metrów może więcej. Jak się sami złożą niech sobie budują. Z moich podatków nie godzę się przeznaczyć na to ani grosza. Ten most nie będzie służył nikomu więcej tylko tej małej grupie osób. Za duże wymagania mają ukraińce
ssa
13.04.2017, 12:43
ta rzucić tam bombę i spokój będzie
Uhu-hu
13.04.2017, 17:22
W TVN 24, w programie "Uwaga", przed około dwoma miesiącami można było obejrzeć program na żywo Morochowie. Ta informacja dla tych, którzy nie włączają TVN-u.
wetlander
13.04.2017, 18:53
Po pierwsze nie ukraińce, tylko Ukraińcy. A zasadniczo to mieszkają tam sami Polacy. Po drugie, nie za kilkadziesiąt milionów, i nie z Twoich podatkó hovsky, tylko z potężną dotacją unijną, do której projekt został złożony kilka lat temu ,wszystk zostało zaklepane, ale w tym roku pozwolenie na budowę wygaśnie, bo burmistrz "w imię zasad skurwysynu" powiedział, że nie wybuduje i pocałujcie się w dupę. Więc dzielny obrońco demokracji i prawy podatniku, Twój hajs i tak został już sprzeniewierzony, ale to Ci jakoś zupełnie nie przeszkadza. Poza tym, będzie służył nie tylko osobom które tam mieszkają, ale oprócz tego wszystkim użytkownikom ziem i lasów położonych po drugiej stronie rzeki. Więc zanim wylecisz z tak bzdurnym komentarzem, który nijak się ma do rzeczywistości i pokazuje tylko Twoją małostkowość, do tego podszytą z dupy wyjętym wątkiem nacjonalistycznym, pomyśl, poczytaj, postaw się w cudzej sytuacji, a potem komentuj. Tylko bez zbędnego pierdolenia pokroju "nie godzę się żeby moje podatki" bo i tak nie masz w tym zakresie nic do powiedzenia.
Grzesiek
13.04.2017, 20:31
@wetlander
Jak nie z moich podatków? A skąd unia ma kasę? Dziś dopłaci niemiec jutro będzie musiał dopłacić polak. Jak ktoś zdecydował się wybudować za rzeką to niech teraz nie wymaga drogi dojazdowej. Tym tokiem rozumowania jutro postawię dom na orlich skałkach a potem będę żądał doprowadzenia prądu, gazu, ścieków, wody no i oczywiście asfaltu pod moją posiadłość. jeszcze windę bym poprosił na wypadek jak bym popił a autobusu w moim kierunku nie było.
Ląduj Dziadu
14.04.2017, 09:18
ja za czasów dojnej zmiany i pisdzielców niczego dobrego się nie spodziewam! więc mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać pewnie do czasu gdy zmieni się władza
wetlander
14.04.2017, 20:41
@Grzesiek
Biorąc skalę, na jaką hajs mój, Twój, i wszystkich polskich podatników jest marnotrawiony, wydatek rzędu 3 mln (z czego 20% pokrywa gmina, resztę U. Marszałkowski + unia) wydaje się być marginesem błędu (weźmy na przykład takie genialne lokalne inwestycje jak zielony rynek, galeria na okopisku, czy powstający, wielokrotnie przepłacony i mało funkcjonalny sportowo basen). Gdybyś wsłuchał się dokładnie w to o czym mowa w materiale video, dowiedziałbyś się, że osiedlenie się tam nie było ludzkim "widzimisię", bo miejsce na wybudowanie się faktycznie mało racjonalne, ale złożyło się na to wiele czynników, z odgórnym prykazem władzy włącznie. Więc może zamiast robić bunt o to, że chcą gdzieś na zadupiu postawić most, który jest faktycznie potrzebny i przydatny, wartoby w pierwszej kolejności powalczyć, żeby wielokrotnie większe sumy nie były wydawane na pierdoły, kosztem nas wszystkich. Swoją drogą, mając na uwadze że jest to inwestycja infrastrukturalna, z logicznego punktu widzenia powinna mieć jakiś względnie większy priotytet, niż wypieprzanie hajsu na "widzimisię" włodarzy samorządowych, które wszyscy tak dobrze znamy.
KSU
23.04.2017, 22:40
Ląduj Dziadu

yhm, twoi idole z poprzedniej zmiany przychylali nam, zwykłym obywatelom nieba, tylko ciekawe czemu nie wygrali wyborów?
Jazy
27.04.2017, 17:56
Taka rzeka. Wystarczy na dnie położyć płyty drogowe po których można jeździć. Będzie taniej. A droga do Czaszyna jest. W czym problem
anty123
11.05.2017, 21:43
@Jazy Płyty są, jak niska woda, to da się przejść w butach na sucho, ale czasem rzeka wzbiera, a wtedy doopa blada, traktor tylko przejedzie, osobówka spłynie... Poza tym widziałem, jak tubylcy wjeżdżają na płyty, zatrzymują swoje fury, wyciągają z bagażników chemię i szorują swoje bryki...
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Marzec 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl