Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  20.03.2017

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne?

Kupno ubezpieczenia turystycznego to kwestia, którą porządnie powinien przemyśleć każdy, kto wybiera się za granicę. Wiadomo, że planując wakacje na rajskiej plaży czy u podnóży gór, sięgających chmur, nawet nie bierzemy pod uwagę, że w trakcie beztroskiego urlopu może nam przydarzyć się coś nieoczekiwanego, nieprzyjemnego czy przykrego.

A jednak, jest to możliwe i całkiem realne. Dlatego lepiej przeznaczyć niedużą sumę na ubezpieczenie podróży i nie martwić się w razie zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności, niż ponieść duże straty finansowe w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Warto podkreślić, że oprócz podstawowego pakietu ubezpieczenia turystycznego, który obejmuje ubezpieczenie NNW, assistance oraz ubezpieczenie kosztów leczenia, towarzystwa ubezpieczeniowe często proponują warianty specjalne, na przykład ubezpieczenie na wypadek zgubienia bagażu, ubezpieczenie sprzętu sportowego czy ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Szczególne opcje dedykowane są określonym grupom podróżnych. Przykładowo wspomniane ubezpieczenie sprzętu sportowego sprawdzi się, jeśli wybieramy się na aktywne, narciarskie ferie czy wakacje.

Ubezpieczenia podróżne online – jak kupić polisę przez Internet?

Gdy stoimy przed wyborem odpowiedniego ubezpieczenia, najpierw musimy znaleźć firmę, która zaproponuje nam najbardziej odpowiednią opcję polisy turystycznej. Z usług, którego towarzystwa ubezpieczeniowego skorzystać, skoro na rynku aktualnie funkcjonuje ich naprawdę sporo? Na pewno można po kolei odwiedzać każdą firmę lub skorzystać z możliwości, jakie daje Internet i zaoszczędzić bardzo dużo czasu.

Dzisiaj ubezpieczenia podróżne online można zakupić korzystając z rozmaitych porównywarek internetowych. Zastanów się, jakie są twoje możliwości finansowe, jaka opcja ubezpieczeniowa cię interesuje i na przykład porównaj na www.polisaturystyczna.pl propozycje kilku towarzystw. Wypada wspomnieć, że dzięki wyszukiwarkom ubezpieczeń każdy może wybrać opcję, która wpisuje się w indywidualne możliwości finansowe.

Internetowe kalkulatory są bardzo łatwe w obsłudze. Co ważne, ubezpieczenia podróżne online dostępne na polisaturystyczna.pl czy wielu innych tego typu stronach internetowych można kupić bez wychodzenia z domu, korzystając w razie potrzeby z porady konsultanta, dzwoniąc na właściwą infolinię. W tym miejscu warto nadmienić, ze poszczególne polisy ubezpieczeniowe różnią się przedmiotem ubezpieczenia, zakresem ubezpieczenia, a także wysokością składki ubezpieczeniowej.

Podstawowy pakiet ubezpieczenia turystycznego

Minimum jakie powinna zawierać nasza polisa turystyczna to: ubezpieczenie kosztów leczenia, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym oraz assistance. Dzięki takiemu pakietowi jesteśmy zabezpieczeni na wypadek problemów zdrowotnych, zaistnienia nieszczęśliwego zdarzenia. Warto podkreślić, że zwrot pieniędzy przez towarzystwo ubezpieczeniowe zawsze następuje do wysokości sumy gwarancyjnej. Oznacza to, że im wyższa składka ubezpieczeniowa, tym wyższy stopień zabezpieczenia.

Ubezpieczenie podróżne – co trzeba wiedzieć?

Ubezpieczenie kosztów leczenia, jak sama nazwa wskazuje, to pewność, że w razie nagłej choroby, pogorszenia stanu zdrowia, będziemy mogli liczyć na to, że firma ubezpieczeniowa pokryje koszty różnych usług medycznych. Pamiętajmy też, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie gwarantuje nam tego, co ubezpieczenie KL. W EKUZ warto się zaopatrzyć, jednak zakres ochrony, jaki ona zapewnia nie pokrywa się z zakresem ochrony gwarantowanym przez omawiane ubezpieczenie.

Ubezpieczenie NNW ma zastosowanie wtedy, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku doszło do utraty życia lub zdrowia. OC w życiu prywatnym przydaje się, gdy nasze działanie doprowadzi do poszkodowania osoby trzeciej, czy też zniszczenia lub uszkodzenia rzeczy, która do tej osoby należy. Wreszcie, assistance z reguły obejmuje ubezpieczenie na wypadek zaistnienia konieczności powrotu do kraju we wcześniejszym terminie. Assistance uwzględnia również często opiekę dla dziecka, pożyczkę na kaucję, która umożliwi opuszczenie aresztu.

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl