Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Polecamy
Redakcja  |  16.01.2017

Natalia Czerwonka i Artul Nogal Mistrzami Polski

Fot. Tomasz Sowa

Mistrzostwo Polski w sprincie na torze lodowym w Sanoku wywalczyła Natalia Czerwonka i Artur Nogal. 

Pomimo początkowych problemów z pogodą i przystosowaniem tafli lodu do zawodów, wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Wśród kobiet świetnie poradziła sobie Karolina Bosiek, która finalnie zajęła drugie miejsce w wieloboju Mistrzostw Polski w Sprincie. Po pierwszym dniu zawodów drugą pewną pozycję utrzymywała Luiza Złotkowska, niestety jej upadek wykluczył ją z walki o kolejne najwyższe miejsca na podium.

W rywalizacji mężczyzn wielobój sprinterski wygrał Artur Nogal (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa), drugie miejsce zajął Sebastian Kłosiński (KS Orzeł Elbląg) natomiast trzeci był gospodarz Piotr Michalski (SKŁ Górnik Sanok). Mistrz Olimpijski Zbigniew Bródka zakończył rywalizację na czwartym miejscu.

Swoje tytuły Mistrzów Polski odebrali również Mastersi.  

Wyniki niedzielnych wyścigów: 
kobiety 
500 m 
1. Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin) 40,70 
2. Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Maz.) 41,16 
 3. Andżelika Wójcik (AZS AWF Katowice) 41,52 

1000 m 
1. Czerwonka 1.20,84 
2. Karolina Bosiek (Pilica Tomaszów Maz.) 1.23,20 
3. Andżelika Wójcik 1.23,81 

klasyfikacja wieloboju: 
1. Czerwonka 160,975 pkt 
2. Bosiek 165,440 
3. Wójcik 165 880 
4. Aleksandra Kapruziak (AZS AWF Katowice) 169,005 
5. Natalia Jabrzyk (Pilica Tomaszów Maz.) 171,880 
6. Karolina Gąsecka (Pilica Tomaszów Maz.) 172,585 

7. Urszula Włodarczyk (AZS AWF Katowice) 174,175

8. Angelika Fudalej  (AZS AWF Katowice) 174,195

9. Iga Wojtasik (UKS Viking Elbląg) 176.360

10  Olga Kaczmarek  (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) 176.630

11. Aleksandra Glamkowska  (UKS Orlica Duszniki Zdrój) 180.345

12. Karolina Świnoga  (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) 194.160

13. Luiza Złotkowska (UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki)  122.945

mężczyźni 
500 m 
1. Artur Nogal(Fundacja ŁiSW Legia Warszawa) 36,18 
2. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 36,80 
3. Sebastian Kłosiński (Orzeł Elbląg) 36,99 

1000 m 
1. Zbigniew Bródka (Błyskawica Domaniewice) 1.12.07 
2. Kłosiński 1.13,20 
3. Nogal 1.13,81 

Klasyfikacja wieloboju 

1. NOGAL Artur 145,730 pkt 
2. KŁOSIŃSKI Sebastian 146,230 
3. MICHALSKI Piotr 146,595 
4. BRÓDKA Zbigniew 146,670 
5. PUSZKARSKI Piotr (Stoczniowiec Gdańsk) 148,435 
6. ŻUREK Damian (Pilica Tomaszów Maz.) 149,420

7. BACHANEK Marcin  (GKS Stoczniowiec Gdańsk)  150.340

8. CIEŚLAK Roland  (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki)150.425

9. OWCZAREK Mateusz  (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki)  150.965  

10. PUSZKARSKI Aleksander (GKS Stoczniowiec Gdańsk) 151.160  

11. ŚWIĄTEK Jan (WTŁ Stegny Warszawa)  151.530

12. WIELGAT Adrian ( KS Orzeł Elbląg) 151.760

13. BURZYKOWSKI Dawid  (GKS Stoczniowiec Gdańsk)  152.350

14. KANIA Marek  (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa)  153.685

15. JANICKI Sebastian  (UKS Błyskawica Domaniewice) 153.840  

16. PIOTROWSKI Jakub (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) 155.360

17. SUT Wojciech  (UKS Błyskawica Domaniewice) 156.950

18. NAŁĘCKI Piotr  (SKŁ Górnik Sanok) 157.280

19. PALKA Szymon (GKS Stoczniowiec Gdańsk) 157.390

20. KANIA Mateusz  (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa)  157.645

21. DRWIĘGA Marcel (SKŁ Górnik Sanok) 159.460

22. MIAHCHYLAU Raman  (WTŁ Stegny Warszawa)  159.495

23. WSZOŁEK Kamil (KS SNPTT 1907 Zakopane)160.475

24. JAKUBSKI Radosław (MKS Cuprum Lubin)  163.315

 KLASYFIKACJA MISTRZOSTW POLSKI MASTERS

 500 m Masters K

1. Beata (K45) URBAŃSKA

2. Elżbieta(K35) STASZKIEWICZ  

3. Cecylia(K55) PANDYRA

4. Anna(K60) GAWRACZYŃSKA

5. Beata(K50) ZAJĄCZKOWSKA

6. Anna(K55) STANKIEWICZ

7. Ewa(K55) JANKO-MIELCARSKA

500 m Masters M

1. Jacek(M45) CZYTAJŁO

2. Robert(M45) HOSTYŃSKI

3. Robert(M40) ŚWIATKOWSKI

4. Zdzisław(M60) MALISZEWSKI

5. Krzysztof(M45) BUCZEK

6. Marek(M50) GABRYSZAK

7. Andrzej(M50) BARTŁOCZUK

8. Leszek(M55) LACHOWICZ

9. Stanisław(M60) GARBACIK

10. Krzysztof(M55) ADAMOWICZ

11. Leszek(M55) CYWIŃSKI

12. Grzegorz(M70) WYSOCKI

13. Roman(M60) KONERA

14. Zbigniew(M50) BARTOŃ

15. Bogdan(M35) GŁODOWSKI

16. Włodziimierz(M60) STEC

3000  m Masters M

1.Jacek(M45) CZYTAJŁO

2.  Zdzisław(M60) MALISZEWSKI

3. Robert(M40) ŚWIATKOWSKI

4. Robert(M45) HOSTYŃSKI  

5. Marek(M50) GABRYSZAK

6. Roman(M60) KONERA

7. Włodzimierz(M60) STEC

8. Grzegorz(M70) WYSOCKI 45 SKŁ Górnik Sanok 6/Z 5:53.33 54.8

9. Andrzej(M50) BARTŁOCZUK

10. Maciej(M50) JĘDRYSIAK

11. Zbigniew(M50) BARTOŃ

12. Bogdan(M35) GŁODOWSKI

 1500 m Masters K

1. Cecylia(K55) PANDYRA

2. Beata(K45) URBAŃSKA

3. Elżbieta(K35) STASZKIEWICZ

4. Anna(K60) GAWRACZYŃSKA

5. Beata(K50) ZAJĄCZKOWSKA

6. Anna(K55) STANKIEWICZ

7. Ewa(K55) JANKO-MIELCARSKA       

 1500 m Masters M

1.Jacek(M45) CZYTAJŁO

2. Robert(M40) ŚWIATKOWSKI

3. Zdzisław(M60) MALISZEWSKI

4. Robert(M45) HOSTYŃSKI

5. Roman(M60) KONERA

6. Marek(M50) GABRYSZAK

7. Andrzej(M50) BARTŁOCZUK

8.  Maciej(M50) JĘDRYSIAK

9. Leszek(M55) LACHOWICZ

10. Krzysztof(M55) ADAMOWICZ

11.  Krzysztof(M45) BUCZEK

12. Grzegorz(M70) WYSOCKI

13. Bogdan(M35) GŁODOWSKI

14. Włodzimierz(M60) STEC

15. Zbigniew(M50) BARTOŃ

16. Stanisław(M60) GARBACIK

17. Leszek(M55) CYWIŃSKI

Źródło: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Błyskawicznie, bezpłatnie i z zyskiem? Oto idealna sprzedaż. Co zrobić aby każda...
Eksperci z Pracuj.pl podpowiadają, jakie profity pracodawcy oferują pracownikom....
Poszukując zatrudnienia, warto działać systematycznie i wybierać oferty pracy...
Problemy z koncentracją, zmienne nastroje, zmęczenie – to kilka niepokojących...
Praca na określonym stanowisku wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji. Chodzi o...
Znalezienie ciekawej oferty pracy to dopiero początek zawodowej przygody. Kolejnym...

Kalendarium

/ Sierpień 2017
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl