Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  11.10.2016  |  3

Aplikacja do głosowania nie działa. Magistrat wyjaśnia: To przez aktualizację

Fot. nadesłane przez internautę

Nie działa internetowa aplikacja do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. Osoby, które chciały zarejestrować się na stronie jeszcze przed startem głosowania nie będą mogły zrobić tego co najmniej do środy w południe.

Od rana otrzymujemy sygnały od sanoczan, że rejestracja na stronie z aplikacją jest niemożliwa. - Razem z kilkoma znajomymi próbowaliśmy zarejestrować się dzisiaj na stronie, przez którą będzie można głosować na wybrane projekty w budżecie obywatelskim, ale okazało się, że jest to niemożliwe. Trafiliśmy na lakoniczny komunikat mówiący o tym, że 11 października mogą występować problemy w dostępie do aplikacji - informuje nas jedna z czytelniczek portalu isanok.pl.

- Chcieliśmy zaoszczędzić czasu i przygotować się już dziś, ale okazało się to niemożliwe - informował kolejny czytelnik. Podobnych sygnałów otrzymaliśmy dzisiaj kilka. Czytelnicy informowali nas, że mają problem z rejestracją w serwisie zarówno z komputerów stacjonarnych, jak i z urządzeń mobilnych.

Okazuje się, że ci, którzy chcieli zarejestrować się jeszcze przed rozpoczęciem głosowania, które wystartuje już w najbliższy czwartek, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W sanockim magistracie usłyszeliśmy, że powodem dzisiejszych utrudnień w dostępie do aplikacji (zarówno z komputerów jak i urządzeń mobilnych) jest przeprowadzana przez jej producenta aktualizacja aplikacji. - Przewidujemy że utrudnienia potrwają do jutra do godzin południowych - poinformował nas Piotr Krzyszczyk, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta w Sanoku.

Dalej naczelnik informuje, że stosowny komunikat o utrudnieniach jest zamieszczony na stronie internetowej budżetu obywatelskiego. Faktycznie, jest, ale awaria systemu do głosowania na dwa dni przed jego rozpoczęciem, może budzić uzasadnione obawy o jego przebieg i bezpieczeństwo danych osób, które będą rejestrować się w systemie.

Pytany przez nas o bezpieczeństwo aplikacji naczelnik uspokaja i odpowiada: - Aplikacja jest zabezpieczona przed włamaniem i kradzieżą danych oraz możliwością fałszowania wyników, a samo połączenie z aplikacją jest szyfrowane.”   

Głosowanie w ramach sanockiej edycji budżetu obywatelskiego rozpocznie się w najbliższy czwartek 13 października i potrwa tydzień, do 19 października. 

BEZRADNOŚĆ
11.10.2016, 22:18
Co tu można "dobrą zmianę" po raz kolejny komentować w działaniu?

TAKIE SPRAWY TESTUJE SIĘ DUŻO PRZED UDOSTĘPNIENIEM DLA UŻYTKOWNIKÓW!!!!!!!!!
anty123
12.10.2016, 10:54
Fachofffcy...
Bubel Obywatelski
12.10.2016, 11:34
W ramach Bubla Obywatelskiego kolejny BUBEL! Lepiej było się nie kompromitowac, bo jak się spisze listę "wpadek" wokół tego budżetu, to widać, że nie dość że nie przypomina on BO, to jeszcze kompromituje obecną władzę...A ta będzie się chciała (jak zwykle) pochwalić! A tu jak widać nie ma czym!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Marzec 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl