Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  16.04.2016

XIX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2016”

Bartosz Głowacki
Bartosz Głowacki Fot. materiały organizatora

SANOK. W najbliższy czwartek (21 kwietnia) godz. 19.00 w Sanockim Domu Kultury odbędzie się koncert inauguracyjny XIX edycji Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych Sanok 2016.

Samuele Telari jest wybitnym włoskim akordeonistą młodego pokolenia, zwycięzcą wielu festiwali i konkursów: m. in.: "Città di Castelfidardo", “Premio Zinetti”, “Premio A. Salieri”, “Città Piove di Sacco”, “Premio Civardi”, “Klingenthal Accordeon Wettbewerb”, “Contemporaneamente Fisarmonica”. Akordeonista poza występami na konkursach bardzo często koncertuje w wielu krajach Europy na różnego rodzaju festiwalach: m. in. we Włoszech, Angli, na Łotwie, Ukrainie i w Serbii. Samuele zagra solo kilka wirtuozowskich kompozycji, m.in. Finał Koncertu D-Dur Piotra Czajkowskiego w niezwykłej aranżacji na akordeon solo.

Natalia Melnikovica jest znakomitą Łotewską akordeonistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Rydze, również zwyciężczynią wielu prestiżowych konkursów i festiwali. Samuele Telari i Natalia Melnikovica tworzą razem unikalny międzynarodowy duet akordeonowy. Podczas koncertu usłyszymy w jego wykonaniu znane utwory muzyki klasycznej, m. in.: A. Vivaldiego, A. Piazzolli, W. A. Mozarta, A. Schnittkego.

Jascha Lieberman Trio zostało założone w 1995 przez Jaschę Liebermana. Na repertuar zespołu składa się: tradycyjna muzyka Żydów aszkenazyjskich, muzyka bałkańska, utwory stylizowane na Folklorze żydowskim oraz kompozycje lidera zespołu Jaschy Liebermana. W oryginalnych aranżacjach muzycy sięgają po elementy klasyki, jazzu i muzyki współczesnej. Artyści mają w swoim dorobku nagrania telewizyjne, radiowe, CD oraz koncerty w niemal całej Europie i Ameryce Północnej. Jascha Lieberman Trio na specjalne zamówienie, wystąpiło między innymi na koncertach dla Romana Polańskiego, Shlomo Mintza, Ronalda Laudera, Filharmoników Londyńskich. Zespół bierze udział w najbardziej prestiżowych europejskich festiwalach muzycznych obok takich sław jak Zubin Mehta, Martha Argerich, Mischa Maisky, Nigel Kennedy. Na zaproszenie Martina Engstroema, dyrektora A&R Deutsche Grammophon, Jascha Lieberman Trio wystąpiło na festiwalu w Verbier (Szwajcaria, 2000). Jedna z wielu recenzji zespołu - Jasha Liberman Trio i muzyków z nim współpracujących: „Czarodziejskie połączenie skrzypiec, akordeonu i kontrabasu”, „Gra czuła i wirtuozowska, dźwięki jakby z innego świata, potrafią zaprezentować historię bez słów, magiczna i tajemnicza podróż, unikatowa wizja dźwięku, finezja”.

22.04.2016 r. piątek, godz. 19.00 - Koncert Jubileuszowy utworów Władimira Runczaka.

Duet Lidia Futorska i Irina Serotiuk

Irina Serotyuk – akordeonistka, laureatka wielu międzynarodowych konkursów, m. in. Citta di Castelfidardo”, Międzynarodowy Konkurs w Klingenthal, Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Kijowie, Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy na Łotwie, Mołdawia, Kazachstan, Litwa, Rosja, Serbia. Koncertują na Ukrainie w Polsce, Holandii, Rosji, Bośni i Hercegowinie, Szwecji i Włoszech. Lidia Futorska - skrzypaczka, laureatka konkursów i festiwali międzynarodowych, występowała na wielu estradach w takich krajach jak: Polski, Słowacji, Austrii, Kanady, Węgier, Azerbejdzanu, Szwecji i Włoch. Wykonają one utwory Włodzimierza Runczaka w ramach Jubileuszu jego twórczej wybitnej działalności artystycznej.

Orkiestra Akordeonowa Consona – znakomity zespół złożony z pedagogów akordeonu z Wilna i całej Litwy, koncertujący z ogromnym powodzeniem w różnych krajach, laureat m. in. Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Castelfidardo. Prezentował się już w Sanoku i przyjmowany był bardzo gorąco. Gra przede wszystkim muzykę popularną trafiającą do najszerszej publiczności.

23.04.2016 r. sobota, godz. 19.00

Akordeoniści: Antoni Chmielniak i Maciej Zimka wykonają utwory nagrodzone w VII Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na kompozycję akordeonową.

Duet Bartosz Głowacki – akordeon – Robert Luft (Anglia) – gitara wraz z Orkiestrą Kameralną PSM I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku pod dyrekcją dr Elżbiety Przystasz zaprezentują różnorodny repertuar, m. in.: piękny koncert na akordeon, gitarę o Orkiestrę smyczkową Astora Piazzolli. Bartosz Głowacki jest wybitnym akordeonistą, laureatem wielu konkursów i festiwali, absolwentem PSM I i II st. w Sanoku, Młodym Muzykiem Roku 2009 w Polsce i Finalistą Konkursu Eurowizji w Wiedniu w 2010 r. W tym roku kończy Królewską Akademię Muzyczną w Londynie.

24.04.2016 r. niedziela,

godz. 15:00 – SALA KONCERTOWA PSM I i II st.

Zbigniew Chojnacki – Koncert muzyki elektronicznej

godz. 18:00 Sanocki Dom Kultury

Wręczenie nagród i wyróżnień oraz Koncert Laureatów XIX Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych „Sanok 2016”.

Wszystkie koncerty są bezpłatne.

Podczas XIX Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych „Sanok 2016″ w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku prezentowana będzie wystawa prywatnej kolekcji zabytkowych akordeonów, harmonii, bandoneonów, fisharmonii, itp. Państwa Romana Kryst i Grażyny Łoś z Częstochowy. Będzie to unikatowa na skalę światową wystawa instrumentów, połączona z dokładnymi informacjami i ciekawostkami na ich temat na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl