Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Redakcja  |  03.03.2016

Lokata dla firm 13,5% w skali roku

Lokata kapitału na poziomie 13,5% w skali roku, czy to możliwe? Oczywiście, że tak! Fotowoltaika Solartime.pl to inwestycja kapitału obecnie ze średnią stopą zwrotu 13,5% w skali roku, co na tle bankowych 2% lokat wydaje się bardzo interesująca.

Zysk ulega jeszcze powiększeniu w momencie kolejnej podwyżki cen prądu lub też kosztów jego dystrybucji.

Korzyści dla firmy jakie daje wykorzystanie darmowej i odnawialnej energii elektrycznej dzięki FOTOWOLTAICE Solartime.pl:

 • OSZCZĘDNOŚĆ – znacznie obniżenie rachunków za prąd nawet do 80%.
 • DODATKOWY DOCHÓD - możliwość sprzedaży nadwyżek energii w czasie, kiedy zakład jej nie pobiera za stałą cenę, określoną w Ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii.
 • NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNA – energia wyprodukowana przez panele pokrywa część lub całość zapotrzebowania na prąd, co uniezależnia zakład od dostaw energii elektrycznej. Ogromną zaletą instalacji Solartime.pl jest fakt, że najwięcej energii produkuje ona w godzinach 7-18, czyli wtedy, kiedy obserwuje się największy pobór energii ze strony firm.
 • POMNIEJSZONE PODATKI – instalację fotowoltaiczną można amortyzować przez okres 5 lat, zwiększając tym samym koszty uzyskania przychodów.
 • BEZPIECZEŃSWO - zabezpieczenie kosztów działalności przed ciągle rosnącymi cenami energii elektrycznej, a także możliwość pracy przedsiębiorstwa w momencie wprowadzenia ograniczeń dostawy prądu i utrzymanie tym samym produkcji na optymalnym poziomie.
 • NOWE MOŻLIWOŚCI - instalacje fotowoltaiczne Solartime.pl często dają możliwość rozwoju firmom, które zużywają dużo energii, głównie w procesach produkcyjnych.
 • NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI – fotowoltaika Solartime.pl wykorzystują technologię półprzewodnikową, nie posiadają ruchomych elementów i są niezwykle proste w budowie i instalacji, dlatego też systemy fotowoltaiczne są niemal bezobsługowe.
 • WZROST WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI – a także możliwość wykorzystania niezagospodarowanych powierzchni ( dachy, budynki gospodarcze, wiaty).
 • GWARANCJA – panele fotowoltaiczne mają bardzo długi okres gwarancji 25 lat.
 • REDUKCJA EMISJI CO2 – panele fotowoltaiczne to systemy zero-emisyjne, co oznacza, że w trakcie produkcji energii nie emitują szkodliwych związków, gazów cieplarnianych, ani dwutlenku węgla.
 • ZIELONY WIZERUNEK – firma produkująca „zieloną energię” jest postrzegana jako świadoma i odpowiedzialna ekologicznie, co podnosi prestiż firmy jako ograniczającej negatywny wpływ na środowisko i korzystającej z nowoczesnych technologii. Ekologia jest obecnie czynnikiem, który jest coraz bardziej zauważany i doceniany przez klientów.

Co to jest instalacja fotowoltaiczna?

Fotowoltaika to jeden z najskuteczniejszych sposobów pozyskiwania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, który zdobywa w Polsce coraz większą popularność, a na Zachodzie stał się już standardem. System fotowoltaiczny wykorzystuje zjawisko, w którym promienie słoneczne są przetwarzane w prąd przez panele fotowoltaiczne połączone w baterie słoneczne. Następnie wyprodukowany prąd zostaje wprowadzony do sieci energetycznej. Dzięki instalacji fotowoltaicznej Solartime.pl można stać się nie tylko odbiorcą, ale także producentem prądu.

Gdzie zainstalować panele?

Produkcja energii w systemach fotowoltaicznych jest powiązana z warunkami nasłonecznienia, które występują w danym miejscu. W przypadku fotowoltaiki temperatura powietrza nie ma aż tak dużego wpływu, jak to ma miejsce w przypadku kolektorów słonecznych. Instalacja PV może wyprodukować więcej energii elektrycznej z chłodnych modułów oświetlonych przez strumienie światła z promieni słonecznych, przez co systemy fotowoltaiczne są równie efektywne także zimą.

Znając wielkość instalacji PV odpowiadającej potrzebom firmy należy zweryfikować dostępne miejsce pod montaż. Dla przykładu dla montażu instalacji o mocy 100 kWp potrzebne jest około 670 m2 w przypadku dachu skośnego. Dla zamontowania tej samej instalacji na gruncie lub dachu płaskim potrzeba 2 000 m2 (20 a) powierzchni. Wynika to z konieczności wyeliminowania zacienienia paneli.

Wielkość instalacji fotowoltaicznej?

Instalacja dobierana jest w zależności od zapotrzebowania inwestora i pokrywa w części lub w całości zapotrzebowanie na energię elektryczną w przedsiębiorstwie. Czym instalacja jest większa, tym cena jednostkowa za kW maleje. Pomocną wiedza tym zakresie jest informacja o dotychczasowym zużyciu energii elektrycznej przez obiekt, który planujemy zasilić z własnego źródła. Całkowity koszt zakupu 1 kWh energii (koszt energii wraz z dystrybucją) to kwota około 0,56 zł netto w taryfie C11. Z drugiej strony patrząc z 1 kWp instalacji fotowoltaicznej otrzymujemy 1 000 kWh energii w skali roku. Łatwo wobec tego policzyć, że każde 1000 zł netto wydane na zakup energii odpowiada instalacja o mocy 1,8 kWp. Wydając w skali roku 10 000 zł netto na energię, moc instalacji PV powinna wynosić 18 kWp.

Sam koszt utrzymania instalacji jest niewielki, wiąże się on jedynie z okresowymi przeglądami elementów instalacji i myciem paneli. Dla firm decydujących się na instalację fotowoltaiczną Solartime.pl, istnieje możliwość uzyskania kredytu lub skorzystania z leasingu.

Opłacalność inwestycji, zyski.

Zależnie od zainstalowanej mocy, ilości energii wyprodukowanej, wykorzystywanej lub sprzedawanej, można obliczyć stopę zwrotu z inwestycji, rentowność i zysk.

Dla przykładu zakładając koszt jednostkowy instalacji na poziomie 4 500 zł netto za każdy 1 kWp mocy dla systemu fotowoltaicznego o mocy 100 kWp zwrot kształtuje się następująco wg założeń:

 • koszt zakupu 1 kWh energii z energetyki zawodowej – 0,56 zł netto (łączna suma składników zmiennych dla taryfy C11),
 • zakładany wzrost ceny energii elektrycznej – 3%/rok,
 • średni koszt zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej Solartime.pl o mocy 100 kWp – 450 000 zł netto,
 • wartość amortyzacji instalacji (19% jej wartości) – 85 500 zł netto,
 • wartość instalacji (koszt zakupu minus wartość amortyzacji) – 364 500 zł netto,
 • współczynnik produktywności instalacji – 1 000 kWh/kWp,
 • spadek produktywności instalacji – 0,5%/rok.

Decydując się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej nie należy sugerować się jedynie ceną. Jest to inwestycja na długi okres czasu i każdy oczekuje, że powinna działać bezusterkowo przez minimum 30 lat. Doświadczenia wielu rynków Europy zachodniej pokazują, że nie warto oszczędzać na komponentach. Elementy wysokiej jakości mają swoją ceną, ale w zamian za to zapewniają spokój i pewność działania, a co za tym idzie 100% zwrot z inwestycji.

System fotowoltaiczny Solartime.pl to praktyczna inwestycja, która nie tylko będzie sposobem na znalezienie dodatkowych kosztów, zmniejszających podstawę opodatkowania, ale rozwiązaniem przynoszącym zyski długofalowe. Obrazuje to tabela rentowności instalacji w 30-letnim okresie pracy.

Podsumowując, przy zainstalowaniu 20kWp instalacja po 30 latach eksploatacji i produkcji prądu zarobi 394 200 zł, a przy 100kWp ponad 1  971 000 zł. Należy jednak pamiętać, że stopa zwrotu z inwestycji uzależniona jest od wielkości zużycia własnej energii.

Od czego zacząć?

Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej dla firmy, najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie z doradcą technicznym firmy, która ma duże doświadczenie w branży OZE. Firma Solartime.pl zajmuje się instalacjami odnawialnych źródeł energii od 2009 roku. Gwarantuje również 24 godzinny SERWIS zamontowanej instalacji fotowoltaicznej. Przez ten czas zrealizowała ponad 8000 instalacji kolektorów słonecznych dla klientów indywidualnych, przemysłowych oraz jednostek samorządu terytorialnego oraz ponad 500 instalacji fotowoltaicznych na terenie kraju jak i za granicą. Współpracuje z wiodącymi producentami modułów fotowoltaicznych oraz inwerterów na świecie.

Systemy fotowoltaiczne Solartime.pl to najlepsza inwestycja dostępna na rynku!

Rentowność nawet do 13,5% w skali roku

Nie czekaj, zacznij zarabiać!

Najszybciej zarobione pieniądze to te których nie wydasz!

Przykładowe realizacje fotowoltaiczne Solartime.pl

www.solartime.pl

Ul. Przemyska 24 E, 38-500 Sanok 
kom. 515 155 900, stacjonarny: 13 46 46 120
dotacjepv@solar-system.pro

Konkursy

Wejściówki otrzymują: Happy End - Jadwiga Borek, Wieża. Jasny dzień - Dorota...
Ostatni weekend lipca zapowiada bardzo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników...
21 kwietnia 2018r. o godz. 19.00 w SDK-u wystąpi formacja Tańca Towarzyskiego...
The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków...
W sobotę (21 kwietnia) w sanockim klubie PaniK wystąpi zespół Hańba! Początek...

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Kwiecień 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl