Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Martyna Sokołowska  |  22.11.2013  |  2

Poseł Babinetz interweniuje w sprawie Autosanu: chce pieniędzy i mediatora

SANOK/WARSZAWA. Poseł Piotr Babinetz (PiS) interweniuje w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w sprawie Autosanu. Chce pomocy finansowej dla pracowników sanockiej fabryki i mediatora, którym który podejmie się mediacji w sprawie wypłaty zaległych poborów dla załogi fabryki.

Ministerstwo odpowiada, że zgodnie z prawem w przypadku niewypłacalności pracodawcy, o zaległe pieniądze można się starać z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, a o to zadbał już syndyk Autosanu Ludwik Noworolski, który wystąpił do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie w celu wypłacenia pracownikom zaległym pensji ( z trzech ostatnich miesięcy).

Dalej w odpowiedzi z Ministerstwa czytamy, że nie podejmie się roli mediatora, gdyż nie należy to do jego kompetencji i nie jest uprawniony do podejmowania mediacji. Wskazuje też wykaz mediatorów, którzy mogliby ewentualnie podjąć się mediacji w sprawie odzyskania pieniędzy przez pracowników Autosanu.

Przeczytaj interpelację posła i odpowiedź Ministerstwa.

Martyna Sokołowska
Martyna Sokołowska

zobacz inne treści autora
Galeria zdjęć
_sanoczanin
22.11.2013, 17:18
Jako, że sukces zawsze ma wielu ojców, a Autosan delikatnie odbija się od dna, więc teraz wszelkiej maści politycy będą kadzić, głupotą pędzić, bezsensowne akty "pomocy" składać, interpelować w sprawach, które już są w toku i mają szansę na pozytywne rozwiązanie. Cóż, polityków macie takich na jakich kazano Wam głosować.
pracownik
24.11.2013, 16:18
Składkę na FGŚP opłaca się za pracowników. Jej wysokość wynosi obecnie 0,10% podstawy wymiaru. Autosan przez 19 lat istnienia funduszu, wpłacał do funduszu składki za zatrudnionych pracowników. Na pewno wysokość wpłaconych przez lata składek jest wyższa niż to co z funduszu trzeba wypłacić pracownikom. Ministerstwo jest jedynie dysponentem funduszu. Skomplikowanie procedur powoduje duże trudności w wypełnieniu wniosku, a nawet po jego uzgodnieniu trzeba jeszcze dwóch tygodni aby pieniadze trafiły na konta pracowników. POMOC PRACOWNIKOM jest potrzebna DZIŚ a nie za miesiąc. Ale, z niewiadomych przyczyn, jej nie ma....
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...
Za nami coroczny piknik rodzinny organizowany przez spółkę ADR Polska, będącej...

Kalendarium

/ Styczeń 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl