Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Martyna Sokołowska  |  28.10.2013  |  6

Puszki oraz stare garnki, patelnie i czajnik, a wszystko dla młodych mistrzów!

Fot. iSanok.pl

SANOK. - Przyniosłem patelnię, ale ... to chyba jakiś żart. Kolega zrobił mnie w konia, tak?  - to słowa jednego z uczestników dzisiejszego pikniku ekologiczno-charytatywnego " Wrzuć puszkę - pomóż spełnić marzenia przyszłych mistrzów", który w ten sposób chciał wesprzeć gimnastyków z klubu UKS Spartanie Zahutyń.

Gdy organizatorzy z wdzięcznością przyjęli starą patelnię, a starszy mężczyzna w zamian dostał drobny upominek, kręcąc z niedowierzaniem głową powiedział jedynie. - Albo ja tu czegoś nie rozumiem, albo tu się dzieje coś niezwykłego – mówił z niedowierzaniem kręcąc głową.

I rzeczywiście działo się. Takiego odzewu na akcję " Wrzuć puszkę - pomóż spełnić marzenia przyszłych mistrzów", która zrodziła się w naszej redakcji nie spodziewali się nawet organizatorzy. Na parkingu koło Grosaru, gdzie odbyła się impreza pojawiły się tłumy, każdy przyniósł co miał. Puszki po napojach, stare garnki, patelnie i czajniki, a nawet gwoździe i plastikowe nakrętki. – To po wczorajszej imprezie – śmiał się Maciek wrzucając do pojemnika solidny worek puszek. – Oczywiście żartuję, ale kiedy tylko usłyszałem o akcji razem ze znajomymi zbieraliśmy puszki na dzisiejszy happening – powiedział. Robił to także pan Stanisław, który mieszka obok Grosaru. Mówi, że od teraz wszystkie metalowe rzeczy będzie wrzucał do pojemnika dla Mira. – Byłem tu już wcześniej, wrzuciłem trochę puszek, ale znowu się nazbierało, więc przyszedłem tutaj specjalnie po to, aby wrzucić te puszki dla młodych mistrzów. Ci młodzi ludzie to nasza przyszłość, warto im pomagać – powiedział.

Także pan Mirosław Kaźmierczak, trener młodych Spartan z Zahutynia nie krył zdziwienia odzewem ludzi na akcję. - Patrzyłem jak puszek przybywa i myślałem sobie, Boże, przecież ja na to nie zasługuję, za co to całe dobro dla mnie. A widziała pani tego starszego pana? On też przyniósł puszki i garnek. Jaki wstyd, pomyślałem sobie, żeby starszy mężczyzna zbierał i nosił mi puszki. Ale dziękuję wam wszystkim z całego serca – powiedział naszemu portalowi.

Dla tych, którzy nie mogli być dzisiaj z nami, a chcą dołożyć cegiełkę dla Spartan z Zahutynia informacja - specjalnie oklejony pojemnik stoi w Sanoku koło stacji paliwa Grosar. Tam możecie wrzucać puszki i wszystko, co tylko metalowe.

Martyna Sokołowska
Martyna Sokołowska

zobacz inne treści autora
emej
27.10.2013, 19:33
Świetna inicjatywa i wspaniały profesjonalny pokaz:)
lena
27.10.2013, 20:10
Rewelacyjna impreza!
brawo
28.10.2013, 08:08
To jest to. Brawa dla Mira i wszystkich z nim współpracujących. A towarzystwo gimnastyczne Sokół powinno się uczyć os Spartanów. Dysponują takim majątkiem a inicjatyw sportowych praktycznie ZERO.
alexlord
28.10.2013, 20:26
Nie byłem ale zdjęcia super!!! Odezwałem się zaś tylko dlatego, że spodobał mi się komentarz forumowicza brawo. Wreszcie ktoś zauważył czym zajmuje się sanocki Sokół w XXI wieku! Niestety, ale jedynie walką o mienie. Jedna impreza biegowa z okazji 11 Listopada to szczyt marzeń obecnych działaczy?!? Zainteresowanych odsyłam do źródeł historycznych co się działo w Sanoku dzięki TG Sokół chociażby na początku XX wieku!
wolontariusze
30.10.2013, 17:13
Należy jeszcze dodać, że ulotki propagujące akcję rozdawali wolontariusze z Ekonomika
michalina
03.01.2014, 13:38
Powodzenia Panie Mirosławie!!! .Szczególne uznanie dla tej Sanoczanki ,która pomyślała jak można pomóc.Nie należy się bać pomagać ale pomaganiem trzeba się zarazić w rodzinie myślę że częśc tych pochwał należy się rodzinie pani Eli,więc gratuluję MAMIE.
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Coraz większa ilość firm na rynku równa się coraz większej konkurencji, nie...
Sortowanie odpadów odbywa się współcześnie w coraz bardziej przemyślany...
12 lipca 2017 r. rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt Gala Branży Weselnej 2017...
Czy nadal zdarza Ci się uronić łezkę, oglądając Śniadanie u Tiffany’ego z...
Nowoczesna toaleta to coś o czym marzy dzisiaj chyba praktycznie każda Pani domu....
Kręte uliczki francuskich miasteczek wprowadzają każdego turystę w niepowtarzalny...

Kalendarium

/ Marzec 2018
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl