Śledź nas:

Dołącz do użytkowników iSanok.pl - Załóż konto   |   Zaloguj się
Polecamy
Martyna Sokołowska  |  01.06.2013  |  11

Zmiana planów w sprawie Galerii Sanok

Fot. ANNA SAWA

SANOK. Miała być nowoczesna, pięciopiętrowa galeria i parking na 360 miejsc. Będą cztery piętra, a samochodów zaparkuje ponad połowę mniej. Nasi reporterzy po raz kolejny pytają: Co dalej z Galerią Sanok?

 

 

 

 

Według zapewnień władz miasta, pierwsze maszyny maja wjechać na plac budowy w czerwcu. – Jesteśmy po rozmowie z zarządem spółki, która odpowiada za budowę galerii. Usłyszeliśmy, że trwa wyłanianie ostatecznego wykonawcy. Pierwsze maszyny mają wjechać na plac budowy początkiem czerwca, budowa ma ruszyć w połowie miesiąca – powiedział na sesji Rady Miasta Ziemowit Borowczak, wiceburmistrz Sanoka.

Jak tłumaczy Zbigniew Braja, Członek Zarządu Spółki „Galeria Sanok”, która odpowiada za budowę obiektu opóźnienia są związane z obecną sytuacją na rynku - Dzieje się tak z wielu przyczyn. Kryzys gospodarczy odczuwalny jest także w handlu, wielu liczących się operatorów handlowych wstrzymało rozwój i nie inwestuje w nowe placówki. W 2010 roku, kiedy planowaliśmy ruszyć z budową, była inna sytuacja na rynku powierzchni handlowych i niewielu z nas wierzyło, że kryzys gospodarczy dotrze na Podkarpacie – tłumaczy.

 

okecie1

To w tym miejscu ma powstać Galeria Sanok

 

Cztery lata poślizgu

Pierwsze informacje o powstaniu nowoczesnego obiektu handlowego „Galeria Sanok” pojawiły się pod koniec 2009 roku. Budowa miała ruszyć wiosną 2010 roku. Mamy czerwiec 2013 i nie dzieje się nic. Zbigniew Braja zapytany przez nas o to, co do tej pory udało się zrobić na placu budowy odpowiada, że przebudowano linie średniego i niskiego napięcia oraz oświetlenie - Mam świadomość, że Sanoczanie oczekują na niezwłoczne rozpoczęcie prac budowlanych. W interesie Spółki także leży szybkie rozpoczęcie realizacji inwestycji i jak najszybsze oddanie jej do użytku. Bez przerwy prowadzimy działania przybliżające nas do tego momentu szukając rozwiązań korzystnych pod względem funkcjonalnym i ekonomicznym – dodaje.

 

Galeria Sanok 2 Do Galerii będzie można dojechać  od strony ulicy Daszyńskiego i podziemnym tunelem, który miałby powstać od strony ulicy Jagiellońskiej.

 

Galeria i parking mniejsze

Obiekt będzie miał cztery, a nie pięć pięter, jak zakładał wcześniejszy projekt. Obejmie parking, dwie kondygnacje handlowo-usługowe i parking "górny" o powierzchni całkowitej blisko 12 tyś. metrów kwadratowych. Na piętrach wydzielonych pod handel wydzielonych będzie ok. 30 lokali handlowo-usługowych o łącznej powierzchni ok. 6 tyś. metrów kwadratowych. Na parkingach powstanie ok. 170 miejsc parkingowych. Wcześniej miało ich być 360.

Kto wybuduje obiekt?

Oferty na budowę obiektu złożyło 10 przedsiębiorców. Są to firmy z naszego regionu jak i spoza Podkarpacia m. in. Nowego Sącza, Warszawy i Krakowa, jednak tego kto wybuduje galerię poznamy dopiero po dokładnym przeanalizowaniu ofert. Trwają negocjacje warunków. - Przy wyborze wykonawcy bierzemy pod uwagę takie kryteria jak: doświadczenie w realizacji obiektów podobnych pod względem konstrukcji do Galerii Sanok, cenę realizacji budowy oraz termin realizacji inwestycji – tłumaczy Zbigniew Braja. Koszt budowy obiektu i termin jego powstania poznamy dopiero wyborze wykonawcy.

Jakie marki w Galerii?

Na razie nie wiadomo jakich marek produkty będzie można kupić w galerii, choć Braja zapewnia, że wśród zainteresowanych "wejściem" do obiektu są „firmy o europejskiej i światowej renomie” i to z nimi w pierwszej kolejności finalizowane są uzgodnienia dotyczące warunków najmu. Konkretnych producentów jednak nie podaje.

MARTYNA SOKOŁOWSKA

Foto: ANNA SAWA

Martyna Sokołowska
Martyna Sokołowska

zobacz inne treści autora
Girl
01.06.2013, 18:14
Istna porażka ! Na robili nadziei na coś fajnego a teraz to zmieniają jak to jest możliwe. I teraz panie i panowie możemy jedynie liczyć na tak samo beznadziejną i nudną galerię jak Galeria Posada. Dziękuje za uwagę.
zaimponowala mi pani
01.06.2013, 18:26
wow 30 lokali po 6 tysiecy metrow kwadratowych :D to chyba trzeba bedzie wyburzyc cale osiedle Daszynskiego i pol miasta
lucek
02.06.2013, 07:38
Przez trzy lata szukają wykonawcy.Kłamiąw żywe oczy,robią z ludzi durni.Są na todowody w postaci materiałów filmowych.W d...e mam tą galerię-uporządkujcie terenzałatajcie dziury,niech kierowcy mają gdzieparkować zamiast chodników w centrum,alenie róbcie z ludzi idiotów.
Ryba
02.06.2013, 13:09
Czytajcie ze zrozumieniem.
Siembab dyrektor
02.06.2013, 18:53
Jaja jakies, kolejna hala targowa, najlepiej nie budujcie tego i zrobcie parking bo taka galeryjka to wstyd a nie powod do dumy, krosniacy beda sie z nas smiac.
jagusia
04.06.2013, 09:12
Zróbcie na dole dworzec autobusowy podmiejski tak jak było, no i zostanie dwa piętra na parking i wszyscy będą zadowoleni. Ludzi blisko do miasta sklepy pod ręka. Przystanek autobusowy na słowackiego gdzie można się przesiąść z autobusu daleko bieżnego,tylko trochę pomyśleć i wszystko się kręci-powodzenia życzę
ktoś
28.08.2013, 23:10
Ludzie parking już dwupoziomowy mamy,galerie posada też jest bądźcie cierpliwi i wyrozumiali robicie z siebie idiotów dali około 7 milionów za parking nima hajsu poczekajcie w końcu zrobią tą całą galerie cieszcie się na razie z tego co jest ;p
Luk
08.10.2013, 20:28
Sanok jest za mały miastem na wielkie galerie handlowe, mało studentów, powiat mało zaludniony prawie Bieszczady... Prawdziwy ruch turystyczny to mamy w sezonie jak turysta jedzie na Solinę lub w Bieszczady.
Jak na razie najbliżej pozostaje Rzeszów i już w niedalekim czasie Krosno.
Kiss
08.10.2013, 21:03
Dla przykładu w Krośnie Galeria Ful Market która już jest od dobrych kilku lat ma 7 tyś m2 powierzchni handlowej i ok 100 lokali.

Bo co mi z 12 tyś. z czego handel to tylko 6 tyś i 30 lokali.... hala targowa :)
Asia
21.05.2014, 22:22
Generalnym wykonawcą jest znane wszystkim K.P.B. KROSNO nawet z sanoka nie potrafią wybudować lub wygrać przetarg.
Michaelhom
10.07.2017, 05:52
wh0cd302585 learn more Elimite Online cost of cialis daily read more here
Dodaj komentarz
Zaloguj się lub załóż konto, aby móc śledzić swoje komentarze.

Artykuły promowane

Eksperci z Pracuj.pl podpowiadają, jakie profity pracodawcy oferują pracownikom....
Poszukując zatrudnienia, warto działać systematycznie i wybierać oferty pracy...
Problemy z koncentracją, zmienne nastroje, zmęczenie – to kilka niepokojących...
Praca na określonym stanowisku wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji. Chodzi o...
Znalezienie ciekawej oferty pracy to dopiero początek zawodowej przygody. Kolejnym...
Wybór zawodu to ważna decyzja. Dokonanie właściwych wyborów po maturze pozwala...

Kalendarium

/ Lipiec 2017
PN WT ŚR CZW PT SOB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Copyright © 2013 iSanok. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja i CMS: omnia.pl